Mimoň

Ve městě Mimoň, v Ralské pahorkatině, žije přibližně 7 tisíc obyvatel. Většinu historických skvostů města zničil na začátku 19. století rozsáhlý požár a některé další památky byly v letech 1985 - 1986 zbourány. Poblíž města je významný hřebčín anglického plnokrevníka i s dostihovým závodištěm.

Ničivý požár zničil téměř celé vnitřní město

 

Ve městě Mimoň se do dnešních dnů dochovalo jen velmi málo historických staveb a památek. V roce 1806 zachvátil celé město rozsáhlý požár a úplně zničil 283 domů vnitřního města. Pohltil i stavbu kostela, fary, školy a městské radnice i s celým archivem. Po ničivém požáru tu byl pak dokonce vydán zákaz stavby dřevěných domů. Požáru unikly např. dřevěné domy v Lužické ulici, ovšem některé další památky byly v letech 1985 - 86 zbourány. Mimoňský zámek se třemi křídly budov, přestavěný v roce 1664, byl ve velmi zchátralém stavu nucen podlehnout demolici v roce 1985 a o rok později byla stržena i městská radnice. Dodnes se dochoval pouze zámecký park. Další památky, které v Mimoni můžete spatřit, jsou farní kostel sv. Petra a Pavla, areál Božího hrobu v sousedství budovy špitálu ze 17. století a sloup Nanebevzetí Panny Marie. Některé zdejší dochované církevní památky propojuje naučná stezka Poutní cesta Mimoň.

 

Hřebčín anglického plnokrevníka s dostihovým závodištěm

 

Mimoň je vyhlášeným místem s dlouholetou tradicí fotbalu (TJ Jiskra Mimoň), jsou zde tenisové kurty a veřejné koupaliště. Zajímavostí města Mimoň je čtvrtý nejstarší hřebčín anglického plnokrevníka v České republice. Vznikl v roce 1965 a jeho součástí je i dostihové závodiště.

 

Závod na výrobu nábytku tu zaměstnával stovky lidí

 

Město Mimoň bylo kdysi centrem dřevozpracujícího a textilního průmyslu. Dnes zde sídlí pobočka firmy Mitop, která vyrábí technické textilie a plsti. Dlouholetou tradicí byla výroba dřevěného ohýbaného nábytku (firma Falcon Mimoň byla založena v roce 1870), ale tento největší místní podnik, který zaměstnával stovky lidí, v roce 2005 zkrachoval (ztráta amerického trhu - hlavního odběratele výrobků).

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Mimoň 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Zdeněk Týkal - Půjčovna má k dispozici lodě, kajaky a kánoe na řekách Jizera, Smědá a Ploučnice.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Krajčov vrch - Rozhledna Krajčov vrch je stylová stavba vyhlídkové věže na okraji obce Nižná Boca.
Svatojánská rozhledna - Na jihovýchodním okraji obce Liptovský Ján je postavena krásná dřevěná rozhledna.
Vyhlídková věž kostela svatého Egídia Poprad - Věž kostela sv. Egídia v Popradu slouží veřejnosti jako rozhledna.
Rozhledna Vavrišovo - U obce Vavrišovo stojí stylová vyhlídková věž, která je součástí objektu lidové architektury tamního kraje.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.