Mimoň

Ve městě Mimoň, v Ralské pahorkatině, žije přibližně 7 tisíc obyvatel. Většinu historických skvostů města zničil na začátku 19. století rozsáhlý požár a některé další památky byly v letech 1985 - 1986 zbourány. Poblíž města je významný hřebčín anglického plnokrevníka i s dostihovým závodištěm.

Ničivý požár zničil téměř celé vnitřní město

 

Ve městě Mimoň se do dnešních dnů dochovalo jen velmi málo historických staveb a památek. V roce 1806 zachvátil celé město rozsáhlý požár a úplně zničil 283 domů vnitřního města. Pohltil i stavbu kostela, fary, školy a městské radnice i s celým archivem. Po ničivém požáru tu byl pak dokonce vydán zákaz stavby dřevěných domů. Požáru unikly např. dřevěné domy v Lužické ulici, ovšem některé další památky byly v letech 1985 - 86 zbourány. Mimoňský zámek se třemi křídly budov, přestavěný v roce 1664, byl ve velmi zchátralém stavu nucen podlehnout demolici v roce 1985 a o rok později byla stržena i městská radnice. Dodnes se dochoval pouze zámecký park. Další památky, které v Mimoni můžete spatřit, jsou farní kostel sv. Petra a Pavla, areál Božího hrobu v sousedství budovy špitálu ze 17. století a sloup Nanebevzetí Panny Marie. Některé zdejší dochované církevní památky propojuje naučná stezka Poutní cesta Mimoň.

 

Hřebčín anglického plnokrevníka s dostihovým závodištěm

 

Mimoň je vyhlášeným místem s dlouholetou tradicí fotbalu (TJ Jiskra Mimoň), jsou zde tenisové kurty a veřejné koupaliště. Zajímavostí města Mimoň je čtvrtý nejstarší hřebčín anglického plnokrevníka v České republice. Vznikl v roce 1965 a jeho součástí je i dostihové závodiště.

 

Závod na výrobu nábytku tu zaměstnával stovky lidí

 

Město Mimoň bylo kdysi centrem dřevozpracujícího a textilního průmyslu. Dnes zde sídlí pobočka firmy Mitop, která vyrábí technické textilie a plsti. Dlouholetou tradicí byla výroba dřevěného ohýbaného nábytku (firma Falcon Mimoň byla založena v roce 1870), ale tento největší místní podnik, který zaměstnával stovky lidí, v roce 2005 zkrachoval (ztráta amerického trhu - hlavního odběratele výrobků).

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 3.8.2020
Déšť
17°C
15°C
Srážky: 3.7mm
Tlak: 1010.7hPa
Vítr: 4.3m/s
z severu
Zítra
Úterý 4.8.
Zataženo
14°C
14°C
Středa
5.8.2020
Polojasno
20°C
12°C
Čtvrtek
6.8.2020
Polojasno
24°C
17°C
Pátek
7.8.2020
Jasno
29°C
18°C

Kontakt

Adresa:
Mimoň 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Zdeněk Týkal - Půjčovna má k dispozici lodě, kajaky a kánoe na řekách Jizera, Smědá a Ploučnice.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.
Rozhledna Rudolfka - Rozhledna Rudolfka je bývalá těžní věž Dolu Rastislava Štefánika, je postavena z železobetonu, což je poměrně ojedinělý způsob výstavby těžních důlních staveb. Zřejmě se jedná dokonce o světový unikát. Původně na jejím místě stála ocelová věž Dolu korunního prince Rudolfa, a to až do roku 1950.
Rozhledna Rožmitál pod Třemšínem - Rozhledna v Rožmitálu pod Třemšínem je bývalá trafostanice, která se nachází v objektu bývalého socialistického zemědělského podniku Agrostroj Rožmitál.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.