Uherský Ostroh

Městečko Uherský Ostroh se rozkládá několik kilometrů od okresního města Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Zdejší úrodná oblast Dolnomoravského úvalu byla osídlena již dobách pravěku a dnes je proslulá především prosluněnými vinicemi a trnkovými sady.

Město se může pochlubit v první řadě překrásným zámkem se čtvercovým nádvořím s arkádami, zámeckou kaplí a hranolovou věží. Zachovaly se zde některé renesanční a gotické klenby a ostění oken a dveří. Zámek je dnes přístupný veřejnosti po velmi rozsáhlé a zdařilé rekonstrukci.

Město prošlo zajímavou a bohatou historií, i když ne vždy příznivou, podobně, jako tomu bylo u nedalekého hradu Buchlov. Dalším zajímavým místem v okolí je továrna na letadla s dlouholetou tradicí LET Kunovice, odkud pochází mimo jiné i legendární bezmotorové kluzáky řady Blaník a dopravní letadlo L 410 Turbolet.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 25.9.2020
Silný déšť
17°C
14°C
Srážky: 16.5mm
Tlak: 998.2hPa
Vítr: 7.5m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Sobota 26.9.
Zataženo
12°C
7°C
Neděle
27.9.2020
Zataženo
12°C
10°C
Pondělí
28.9.2020
Zataženo
17°C
11°C
Úterý
29.9.2020
Skoro jasno
18°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Uherský Ostroh 

Místa v okolí

Petr Súkup - Půjčovna nabízí lodě, které vás provedou na řece Moravě a Baťovém kanálu.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Přístav Veselí nad Moravou - Půjčovna motorových člunů a hausbótů, pravidelné plavby výletní lodí Danaj. Kemp, půjčovna kol a koloběžek, lanové centrum. Více informací a rezervace na tel: 603 579 456, www.batakanal.cz
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Na kopečku - V roce 2007 byla postavena na okraji obce Licoměřice pěkná dřevěná rozhledna.
Rozhledna Na Chlumu - Na konci 19. století stála poblíž Slatiňan kamenná rozhledna, která sloužila svému účelu mnoho desítek let. Postrádala však údržbu a musela být pro špatný technický stav uzavřena. Teprve v roce 2013 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce, aby mohla rozhledna dále sloužit veřejnosti.
Rozhledna Jahůdka - V roce 2008 byla postavena dřevěná rozhledna s poetickým názvem Jahůdka, se třemi patry vyhlídkových ploch. Stavba je vysoká 12 metrů.
Rozhledna (vodárenská věž) Chrast u Chrudimi - Bývalá vodárenská věž byla v provozu poblíž města Chrast u Chrudimi až do roku 1978. Dnes slouží jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.