Tišnov

První písemná zmínka o Tišnovu pochází ze 13. století, město bylo vypáleno v době husitských válek v roce 1428 a v průběhu třicetileté války a dnes se může pochlubit mnoha památkami v různých stavebních slozích.

Historické skvosty ve městě v stylu gotiky, baroka, novorenesance, secese a funkcionalismu

 

Město Tišnov se může pochlubit mnoha zajímavými historickými památkami. Nejvýraznější dominantou města je bezesporu cisterciácký klášter Porta Coeli v obci Předklášteří. Zajímavá je i novorenesanční radnice a v její blízkosti gotický farní kostel sv. Václava. Významnou památkou je i chráněné stromořadí lip velkolistých v lokalitě Na Hrádku. Dalšími památnými stromy v Tišnově jsou Borovice u vily Franke (dvě borovice černé).

 

Město Tišnov je místem s několika původními barokními domy a secesními vilami, které jsou rovněž chráněny jako kulturní památky. Nepřehlédnutelnou stavbou je i funkcionalistická budova spořitelny z roku 1933, kterou navrhovali významní čeští architekti Bohuslav Fuchs a Jindřich Kumpošt.

 

Vrch Květnice je nalezištěm vzácných minerálů

 

Na severozápadním okraji města se vypíná chráněná přírodní památka vrch Květnice, kde je významné naleziště vzácných minerálů a rovněž několik malých jeskyní. Mezinárodní expozice minerálů se ve městě koná každý rok na jaře a na podzim v budově gymnázia a sokolovny. A na vrcholu kopce Klucanina si nenechte ujít návštěvu rozhledny, která tu slouží veřejnosti opět od roku 2003.

 

Letní kino Tišnov provozuje od roku 2009 charitativní hudební festival "Hudbou pro UNICEF", organizovaný občanskými sdruženími Pro Tišnov a SK HC Tišnov.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 9.5.2021
Polojasno
16°C
13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1018.1hPa
Vítr: 4.7m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Pondělí 10.5.
Skoro jasno
20°C
17°C
Úterý
11.5.2021
Jasno
24°C
16°C
Středa
12.5.2021
Déšť
17°C
13°C
Čtvrtek
13.5.2021
Zataženo
13°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Tišnov 

Místa v okolí

Workout park Tišnov - Ve městě Tišnov je k dispozici venkovní cvičiště pro všechny zájemce zdarma po celý rok. Nachází se u nového hřbitova, kde bylo slavnostně otevřeno 14. června 2015.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Ski areál Předklášteří - Areál Předklášteří se nachází daleko od ostatních areálů, je tak ideální volbou pro lidi, kteří bydlí v jeho blízkosti poblíž města Kuřim. Areál je nadstandartně vybaven. Každý si tak přijde na své.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Výhon (Akátová věž) - Rozhledna Akátová věž na vrcholu hory Výhon byla postavena v roce 2009. Jedná se o 16 metrů vysokou stavbu z akátových nosníků (odtud také její název), doplněnou vnitřním ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Mokrá - Rozhledna Mokrá je 10 metrů vysoká ocelová stavba s vnitřním točitým schodištěm, postavená v roce 2015. 
Rozhledna Křivoš - Rozhledna Křivoš je malá dřevěná stavba z roku 2004, vysoká 7 metrů.
Rozhledna Klucanina - Rozhledna Klucanina je vysoká 28 metrů a je postavena z betonových kvádrů. Nahradila původní stavbu na kamenné podezdívce z roku 1934.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.