Nové Strašecí

Ve městě Nové Strašecí žije přibližně pět a půl tisíce obyvatel. Město leží na okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Z nejznámějších památek můžeme vyzdvihnout renesanční patrovou budovu radnice s hranolovou věží, kostel Narození Panny Marie a kostel Husitské církve Československé. Nedaleko města se nachází rozhledna na Mackově hoře.

Ničivý požár byl podnětem k výstavbě nového města - Nového Strašecí

 

Zdejší oblast byla osídlena již v pravěku - v mladší době kamenné. Potvrzují to archeologické nálezy na území města. Samotná obec vznikla zřejmě za vlády Jana Lucemburského, přičemž první písemná zmínka o osadě Strašice pochází z roku 1334.

 

Strašice byly v roce 1480 povýšeny na městečko a v roce 1503 jim král Vladislav Jagellonský propůjčil městská práva a městský znak se známou iniciálou "W" v červeném poli. V roce 1553 město zachvátil rozsáhlý požár, který zničil v podstatě veškerou zástavbu, nové město bylo pracně budováno znovu a bylo dokončeno až počátkem 17. století. Od té doby ovšem již nese název Nové Strašecí. 

 

V průběhu třicetileté války bylo město zapáleno švédskými vojsky a několikrát vyrabováno a v roce 1685 se novými správci panství stali Valdštejnové a po nich Fürstenberkové. To, co nezničili Švédové, to ale dokonaly dva další děsivé požáry v letech 1811 a 1812.

 

V roce 1949 se Nové Strašecí stalo dokonce samostatným okresem, který byl ale v roce 1960 zrušen a město opět spadalo pod okres Rakovník.

 

Do Nového Strašecí i za kulturou a sportem

 

Významný je dnes mimo jiné i kulturní a sportovní život města. Je zde Kulturní dům s koncertním sálem, Music Pub Roh - Na Růžku a Muzeum Nové Strašecí. Působí zde i Základní umělecká škola ZUŠ Dvoreček.

Z oblasti sportu lze využít fotbalové hřiště, sportovní halu BIOS, posilovny, hřiště na volejbal a plážový volejbal, minigolf, bowlingovou dráhu, hřiště na hokejbal a atletický sportovní areál.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Nové Strašecí 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Stochov - Město Stochov nedaleko Kladna je domovem pro přibližně 5600 obyvatel. Tuto oblast proslavil především památný strom Svatováclavský dub se sochou sv. Václava, kde se podle pověsti měl narodit svatý Václav.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna na Hladkém vrchu - Z rozhledny na Hladkém vrchu je nádherný výhled na panorama slovenských hor.
Rozhledna Na Borové - Tvrdošín - Nad městem Tvrdošín, nedaleko Oravské přehrady, vyrostla dřevěná rozhledna.
Rozhledna Bačův stolec - Nedaleko od hráze přehrady Liptovská Mara, v okrese Dolný Kubín, byla postavena dřevěná rozhledna.
Rozhledna Pavčina Lehota - Nedaleko přehrady Liptovská Mara, nad obcí Pavčina Lehota, byla postavena pěkná dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.