Nové Strašecí

Ve městě Nové Strašecí žije přibližně pět a půl tisíce obyvatel. Město leží na okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Z nejznámějších památek můžeme vyzdvihnout renesanční patrovou budovu radnice s hranolovou věží, kostel Narození Panny Marie a kostel Husitské církve Československé. Nedaleko města se nachází rozhledna na Mackově hoře.

Ničivý požár byl podnětem k výstavbě nového města - Nového Strašecí

 

Zdejší oblast byla osídlena již v pravěku - v mladší době kamenné. Potvrzují to archeologické nálezy na území města. Samotná obec vznikla zřejmě za vlády Jana Lucemburského, přičemž první písemná zmínka o osadě Strašice pochází z roku 1334.

 

Strašice byly v roce 1480 povýšeny na městečko a v roce 1503 jim král Vladislav Jagellonský propůjčil městská práva a městský znak se známou iniciálou "W" v červeném poli. V roce 1553 město zachvátil rozsáhlý požár, který zničil v podstatě veškerou zástavbu, nové město bylo pracně budováno znovu a bylo dokončeno až počátkem 17. století. Od té doby ovšem již nese název Nové Strašecí. 

 

V průběhu třicetileté války bylo město zapáleno švédskými vojsky a několikrát vyrabováno a v roce 1685 se novými správci panství stali Valdštejnové a po nich Fürstenberkové. To, co nezničili Švédové, to ale dokonaly dva další děsivé požáry v letech 1811 a 1812.

 

V roce 1949 se Nové Strašecí stalo dokonce samostatným okresem, který byl ale v roce 1960 zrušen a město opět spadalo pod okres Rakovník.

 

Do Nového Strašecí i za kulturou a sportem

 

Významný je dnes mimo jiné i kulturní a sportovní život města. Je zde Kulturní dům s koncertním sálem, Music Pub Roh - Na Růžku a Muzeum Nové Strašecí. Působí zde i Základní umělecká škola ZUŠ Dvoreček.

Z oblasti sportu lze využít fotbalové hřiště, sportovní halu BIOS, posilovny, hřiště na volejbal a plážový volejbal, minigolf, bowlingovou dráhu, hřiště na hokejbal a atletický sportovní areál.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 17.9.2021
Polojasno
17°C
13°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1014hPa
Vítr: 4.6m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Sobota 18.9.
Polojasno
17°C
12°C
Neděle
19.9.2021
Zataženo
15°C
11°C
Pondělí
20.9.2021
Deštivo
15°C
10°C
Úterý
21.9.2021
Zataženo
13°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Nové Strašecí 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Stochov - Město Stochov nedaleko Kladna je domovem pro přibližně 5600 obyvatel. Tuto oblast proslavil především památný strom Svatováclavský dub se sochou sv. Václava, kde se podle pověsti měl narodit svatý Václav.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna U Marešů - Rozhledna U Marešů je 13 metrů vysoká stavba, která je součástí objektu Restaurace U Marešů. Byla postavena v roce 2020.
Rozhledna (tvrz) Černá věž Drahanovice - Tvrz v obci Drahanovice byla postavena v gotickém slohu přibližně v polovině 14. století. Z této doby se dochovala i původní kamenná věž, vysoká necelých 30 metrů.
Rozhledna Ostrava Nová radnice - Součástí Nové radnice v Ostravě je vyhlídková věž, vysoká úctyhodných 86 metrů, vybudovaná z železobetonu a skla. Pochází z roku 1930.
Kempink "U Šerifa" - Lesy a krásnou přírodou obklopené rekreační středisko kempu U Šerifa se nachází přímo na ostrůvku mezi dvěma rameny řeky Blanice.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.