Zámek Liběchov

Zámek Liběchov z počátku 18. století je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Středověká tvrz - vodní hrádek - barokně klasicistní zámek

Původně stála v těchto místech středověká tvrz, která byla přebudována na vodní hrádek, bylo to někdy na počátku 16. století. V roce 1709 zdejší panství zakoupil rod Pachtů z Rájova, kteří v letech 1720 – 1730 prováděli velkolepou přestavbu hrádku na barokní zámek. Práce probíhaly podle projektu slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky.

Kolem roku 1810 zámek vlastnil Jakub Veith a jeho syn Antonín, kteří zámek nechali upravit do klasicistní podoby. K malbě fresek v patře a nade dveři byl přizván malíř Josef Navrátil.

Náprstkovo muzeum - restituce - povodně

V letech 1967 – 1975 probíhala na zámku rozsáhlá rekonstrukce a po jejím skončení tu byla instalována expozice asijských kultur pražského Náprstkova muzea.

V roce 1990 byl zámek navrácen v restituci původním majitelům, ale v roce 2002 jej zasáhly ničivé povodně. Dnes je přístupný pouze park, zámek se postupně opravuje. V parku rostou velmi staré významné dřeviny, z nichž nejzajímavější je obrovitý platan.

 

Zámek Liběchov se objevil i v hledáčku filmových kamer, natáčel se zde seriál Dobrodružství kriminalistiky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Liběchov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Martina Fialová - Půjčovna nabízí lodě na řeky Vltavu a Labe.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Václavka - Rozhledna Václavka je vyhlídková věž ve Voticích.
Rozhledna Kochnov - Rozhledna Kochnov je dřevěná stavba vyhlídkové věže na okraji lesa.
Vyhlídková věž staré radnice Mladá Boleslav - Vyhlídková věž staré městské radnice v Mladé Boleslavi byla postavena v 18. století.
Rozhledna Zvonička - Rozhledna Zvonička je dřevěná vyhlídková věž, postavená nad vinicí, v blízkosti obce Otmíče.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.