Zámek Liběchov

Zámek Liběchov z počátku 18. století je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Středověká tvrz - vodní hrádek - barokně klasicistní zámek

Původně stála v těchto místech středověká tvrz, která byla přebudována na vodní hrádek, bylo to někdy na počátku 16. století. V roce 1709 zdejší panství zakoupil rod Pachtů z Rájova, kteří v letech 1720 – 1730 prováděli velkolepou přestavbu hrádku na barokní zámek. Práce probíhaly podle projektu slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky.

Kolem roku 1810 zámek vlastnil Jakub Veith a jeho syn Antonín, kteří zámek nechali upravit do klasicistní podoby. K malbě fresek v patře a nade dveři byl přizván malíř Josef Navrátil.

Náprstkovo muzeum - restituce - povodně

V letech 1967 – 1975 probíhala na zámku rozsáhlá rekonstrukce a po jejím skončení tu byla instalována expozice asijských kultur pražského Náprstkova muzea.

V roce 1990 byl zámek navrácen v restituci původním majitelům, ale v roce 2002 jej zasáhly ničivé povodně. Dnes je přístupný pouze park, zámek se postupně opravuje. V parku rostou velmi staré významné dřeviny, z nichž nejzajímavější je obrovitý platan.

 

Zámek Liběchov se objevil i v hledáčku filmových kamer, natáčel se zde seriál Dobrodružství kriminalistiky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 27.11.2020
Skoro jasno
4°C
2°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1023.2hPa
Vítr: 0.8m/s
z jihu
Zítra
Sobota 28.11.
Polojasno
2°C
-1°C
Neděle
29.11.2020
Zataženo
4°C
2°C
Pondělí
30.11.2020
Polojasno
4°C
-3°C
Úterý
1.12.2020
Sněhové přeháňky
2°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Liběchov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Martina Fialová - Půjčovna nabízí lodě na řeky Vltavu a Labe.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Obecnice - Rozhledna Obecnice pochází z roku 2011. Byla postavena ze smrkových trámků ve shodném projektu s dalšími pěti rozhlednami, které tvoří součást tzv. Mikroregionu Východní Slovácko.
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.
Workout Lovčice - Pěkný workout u hřiště, na který bohužel nikdo nechodí. Hrazdy, bradla, stalky, pneumatika, na zemi tráva

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.