Zámek Liběchov

Zámek Liběchov z počátku 18. století je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Středověká tvrz - vodní hrádek - barokně klasicistní zámek

Původně stála v těchto místech středověká tvrz, která byla přebudována na vodní hrádek, bylo to někdy na počátku 16. století. V roce 1709 zdejší panství zakoupil rod Pachtů z Rájova, kteří v letech 1720 – 1730 prováděli velkolepou přestavbu hrádku na barokní zámek. Práce probíhaly podle projektu slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky.

Kolem roku 1810 zámek vlastnil Jakub Veith a jeho syn Antonín, kteří zámek nechali upravit do klasicistní podoby. K malbě fresek v patře a nade dveři byl přizván malíř Josef Navrátil.

Náprstkovo muzeum - restituce - povodně

V letech 1967 – 1975 probíhala na zámku rozsáhlá rekonstrukce a po jejím skončení tu byla instalována expozice asijských kultur pražského Náprstkova muzea.

V roce 1990 byl zámek navrácen v restituci původním majitelům, ale v roce 2002 jej zasáhly ničivé povodně. Dnes je přístupný pouze park, zámek se postupně opravuje. V parku rostou velmi staré významné dřeviny, z nichž nejzajímavější je obrovitý platan.

 

Zámek Liběchov se objevil i v hledáčku filmových kamer, natáčel se zde seriál Dobrodružství kriminalistiky.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 18.4.2021
Polojasno
8°C
5°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1020.5hPa
Vítr: 2.5m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Pondělí 19.4.
Polojasno
12°C
7°C
Úterý
20.4.2021
Deštivo
15°C
6°C
Středa
21.4.2021
Polojasno
14°C
5°C
Čtvrtek
22.4.2021
Jasno
12°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Liběchov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Martina Fialová - Půjčovna nabízí lodě na řeky Vltavu a Labe.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.