Zámek Liběchov

Zámek Liběchov z počátku 18. století je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Středověká tvrz - vodní hrádek - barokně klasicistní zámek

Původně stála v těchto místech středověká tvrz, která byla přebudována na vodní hrádek, bylo to někdy na počátku 16. století. V roce 1709 zdejší panství zakoupil rod Pachtů z Rájova, kteří v letech 1720 – 1730 prováděli velkolepou přestavbu hrádku na barokní zámek. Práce probíhaly podle projektu slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky.

Kolem roku 1810 zámek vlastnil Jakub Veith a jeho syn Antonín, kteří zámek nechali upravit do klasicistní podoby. K malbě fresek v patře a nade dveři byl přizván malíř Josef Navrátil.

Náprstkovo muzeum - restituce - povodně

V letech 1967 – 1975 probíhala na zámku rozsáhlá rekonstrukce a po jejím skončení tu byla instalována expozice asijských kultur pražského Náprstkova muzea.

V roce 1990 byl zámek navrácen v restituci původním majitelům, ale v roce 2002 jej zasáhly ničivé povodně. Dnes je přístupný pouze park, zámek se postupně opravuje. V parku rostou velmi staré významné dřeviny, z nichž nejzajímavější je obrovitý platan.

 

Zámek Liběchov se objevil i v hledáčku filmových kamer, natáčel se zde seriál Dobrodružství kriminalistiky.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Liběchov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Workout hřiště Zacvič - Venkovní posilovna se nachází v areálu Sportovní Centrum Horní Počaply. Firma Zacvic.cz zde postavila Workout hřiště. Najdete zde nízké a vysoké hrazdy, žebřiny, bradla a Monkey bar. Vstup je zdarma.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Martina Fialová - Půjčovna nabízí lodě na řeky Vltavu a Labe.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Javor klen u Podhradských - Nedaleko vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen se nachází nádherný javor klen.
Strom lásky České Budějovice - V Českých Budějovicích, na Pražském sídlišti u pravého břehu Vltavy, byl zasazen Strom lásky.
Jinan dvoulaločný v Lannově loděnici České Budějovice - Na levém břehu Vltavy, v Lannově loděnici v Českých Budějovicích stojí státem chráněný strom Jinan dvoulaločný.
Hlohová alej Litvínovice - V obci Litvínovice, na jižním okraji Českých Budějovic, stojí překrásná hlohová alej.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz