Vodní nádrž Mlýnice

Vodní nádrž Mlýnice byla postavena v letech 1904 – 1906 podle projektu významného stavitele přehrad Otto Intze. Nádrž zatopila údolí Albrechtického potoka, který je pravostranným přítokem říčky Jeřice. Přehrada Mlýnice se nachází nedaleko přehrady Fojtka, obě přehradní hráze byly budovány souběžně ve stejné době.

Jedná se o zděnou kamennou gravitační hráz, která dokonce dokázala odolat katastrofální povodni v roce 2010.

Dnes se přehrada využívá pro rekreační účely, zejména pro rybolov. Koupání tu sice zakázáno není, ale voda je natolik ledová i v létě, že se lidé zdržují raději na Fojtecké přehradě, kde je voda pro koupání příjemnější. Okolí přehrady je atraktivní a vyhledávanou oblastí pro cyklistiku nebo pěší turistiku.

7. srpna 2010 prodělala přehrada zatěžkávací zkoušku, jakou nikdy nezažila. Musela čelit povodni nebývalého rozsahu, však také nestíhala odvádět vodu vrchními přelivy a stavidly. Voda stékající přes hráz odplavila část zeminy pod hrází, ale statika stavby nebyla zasažena. Přehrada povodni odolala. V letech 2011 a 2012 pak musely být na hrázi provedeny asanační práce a dnes je stále toto unikátní dílo chloubou stavitelského mistrovství z přelomu 19. a 20. století.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Nová Ves 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Penzion a restaurace Studánecký medvěd - Restaurace a penzion, nedaleko veškeré sportovní vyžití. Pokoje plně vybavené.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Führichův dům - Führichův dům se nachází v Chrastavě v ulici V. Nejedlého.
Vzdálenost: 5km
Městské muzeum Chrastava - Městské muzeum se nachází v Chrastavě v Liberecké ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.