Fojtecká přehrada

Fojtecká přehrada je též nazývána jako vodní nádrž Fojtka nebo Mníšecká přehrada. Nachází se nedaleko Liberce a slouží dnes jako příjemné místo pro letní rekreaci.

Přehrada byla vybudována v letech 1904 – 1906 podle projektu tehdy nejzkušenějšího stavitele přehrad v Evropě – Otto Intze. Ten mimo jiné vytvořil projekty pro několik přehradních hrází v povodí Lužické Nisy.

Masivní zděná hráz z kamene je vysoká 11 metrů a dlouhá 146 metrů. Přehrada zaplavila vodou plochu zhruba 7 hektarů, průměrná výška vodního sloupce činí 10 metrů.

Kdysi nádrž sloužila jako zásobárna pitné vody pro okolní obce, dnes je využívána především pro rekreační účely. Oba břehy jsou prosluněné a prostorné pro různé sportovní aktivity, na západním břehu se nachází vyhlášená nudistická pláž. Je zde povolen i rybolov (výskyt lososovitých druhů ryb). Na koupání je voda údajně studenější, než v okolních přehradách, zřejmě proto tu potkáte v podstatě jen místní obyvatele.

Podél přehrady vede od roku 2012 cyklostezka, dlouhá 1500 metrů, je zpevněná drcenou žulou, je tudíž vhodná jen pro horská kola.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.6.2018
Polojasno
21°C
15°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.4hPa
Vítr: 1.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Úterý 19.6.
Zataženo
20°C
18°C
Středa
20.6.2018
Polojasno
23°C
19°C
Čtvrtek
21.6.2018
Deštivo
27°C
12°C
Pátek
22.6.2018
Deštivo
12°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Mníšek 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Zřícenina hradu Leuchtenštejn - Zřícenina hradu Leuchtenštejn nedaleko města Zlaté Hory pochází ze 13. století.
Zřícenina hradu Leština - Zřícenina hradu Leština se vypíná na skalnatém výběžku u stejnojmenné obce, která je poprvé zmiňována v první polovině 15. století.
Hrad Kozlov u Třebíče - Zřícenina hradu Kozlov nedaleko obce Kozlany se vypíná na skalnatém ostrohu nad řekou Jihlavou. Pozůstatky hradu se nachází poblíž vodního díla Dalešice.
Hrad Krupka - Zřícenina gotického kamenného hradu nad stejnojmenným městem je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion POHODA - Nabízíme ubytování v rodinném penzionu s přátelskou atmosférou a osobním přístupem. Penzion leží v srdci Karlovarského kraje. jeho poloha je vhodná pro klidnou i aktivní dovolenou, při pracovní cestě a je ideálním místem i pro romantické víkendové pobyty.
dětenice Pezion u Ungerů-středověká hospoda - Penzion u Ungerů se nachází 250 m od středověké hopody se super zábavou a pohoštěnim
HOŘOVICKÁ CHATA - Rekreační chata v letovisku Cholín s 18 pokoji / 63 lůžek na Slapské přehradě, s celoročním provozem,přímý bus do Prahy, vhodné pro rodiny s dětmi, školy.
Levné ubytování České Budějovice - Penzion Minor - Levné ubytování České Budějovice nabízí kromě běžného ubytování v penzionu také výhodný víkendový pobyt s výraznou slevou, nebo diskrétní ubytování pro zamilované páry v denní době od 9.00 do 15.00 hodin.

Nové restaurace

+ přidat
Green Coco bar - Vychutnejte si svěží smoothie, zeleninové saláty, tortilly nebo chia puding, to vše a mnoho dalšího pro Vás připravujeme čerstvé každý den.
Občerstvení Střela - Rodinné občerstvení se zaměřením na domácí a kvalitní jídla. Nabízíme snídaně, domácí polévky, teplé pokrmy, ale i točené limo a pivo. Každý všední den čerstvá, domácí polévka z kvalitních surovin ... sledujte naše Polévkové Menu.
Steak bar Hředle 77 - Více informací na : www.steak-hredle.cz
Žižkov na Žižkově - Pivovar Moravský Žižkov dorazil do Prahy a ne náhodou na Žižkov. Poctivá česká kuchyně, jenž uspokojí maso-žrouta i vegana, domácí limonády, čerstvé mošty a jiné a jiné dobroty. Jste srdečně zváni.