Vodní nádrž Stanovice

Vodní nádrž Stanovice v údolí Lomnického potoka a částečně na přítoku Dražovského potoka zásobuje oblast Karlovarska pitnou vodou.

Součástí vodního komplexu je i přečerpávací stanice Teplička, jez Teplička a vodní dílo Březová.

Přehrada byla postavena v letech 1972 – 1978 za účelem nadržování vody z Lomnického a Dražovského potoka a zásobování pitnou vodou karlovarského regionu. Jedná se o zemní sypanou přímou hráz obezděnou kamenem, s návodním těsnícím asfaltovým opláštěním. Přehrada zaujímá plochu 142 hektarů a je dlouhá necelé tři kilometry.

V bezprostředním okolí přehrady je stanoveno ochranné hygienické pásmo vodárenské nádrže. Přehrada zároveň slouží jako ochrana před povodněmi a jako zdroj výroby elektrické energie.

V době zvýšeného průtoku pod hrází se tu pořádají závody na divoké vodě.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 26.9.2020
Silný déšť
8°C
8°C
Srážky: 7.3mm
Tlak: 997.4hPa
Vítr: 4.9m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Neděle 27.9.
Zataženo
10°C
7°C
Pondělí
28.9.2020
Polojasno
13°C
9°C
Úterý
29.9.2020
Déšť
14°C
12°C
Středa
30.9.2020
Zataženo
15°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Stanovice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Minicamp Karlovy Vary - Autokemp ve městě Karlovy Vary na řece Ohři na 179,5 ř. km. se nachází naproti golfovému hřišti a dostihovému závodišti, nedaleko plaveckého bazénu a sportoviště "Centrum zdraví a bezpečí" v městské části Tuhnice.
Vzdálenost: 6km
Karlovy Vary - Karlovy Vary jsou metropolí Karlovarského kraje. Město s 53 907 obyvateli se rozkládá na 59 km².
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Na kopečku - V roce 2007 byla postavena na okraji obce Licoměřice pěkná dřevěná rozhledna.
Rozhledna Na Chlumu - Na konci 19. století stála poblíž Slatiňan kamenná rozhledna, která sloužila svému účelu mnoho desítek let. Postrádala však údržbu a musela být pro špatný technický stav uzavřena. Teprve v roce 2013 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce, aby mohla rozhledna dále sloužit veřejnosti.
Rozhledna Jahůdka - V roce 2008 byla postavena dřevěná rozhledna s poetickým názvem Jahůdka, se třemi patry vyhlídkových ploch. Stavba je vysoká 12 metrů.
Rozhledna (vodárenská věž) Chrast u Chrudimi - Bývalá vodárenská věž byla v provozu poblíž města Chrast u Chrudimi až do roku 1978. Dnes slouží jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.