Na Vyhlídce

Na Vyhlídce je kopec nedaleko Kamenického Šenova, jeho název napovídá, že se jedná o místo s dalekým rozhledem.

Na vrcholu Vyhlídky stával kdysi výletní hostinec, první budova byla postavena již v roce 1861. následovalo několik přestaveb, z nichž ta poslední proběhla v polovině 20. století. Hostinec pak v roce 1979 do základů vyhořel a nový již postaven nebyl. Hostinec těsně před vyhořením můžete zahlédnout ve filmu Vražedné pochybnosti z roku 1978 (režie Ivo Toman).

Na západním svahu kopce Na Vyhlídce byly postaveny v roce 1928 klimatické lázně, zasloužil se o ně tzv. Spolek pro přírodní léčbu. V průběhu druhé světové války sloužil objekt jako nemocnice a po válce byl využíván pro účely rekreačního střediska a ozdravovny.

V roce 2008 tu vznikly díky nadaci Proměny dva rozsáhlé městské parky. Nedaleko odtud za kopcem Stráž se nachází oblíbené městské koupaliště a kolem něj vede trasa naučné stezky Okolím křížové cesty.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 26.2.2021
Déšť
7°C
1°C
Srážky: 0.6mm
Tlak: 1029.1hPa
Vítr: 4.5m/s
z severo-západu
Zítra
Sobota 27.2.
Zataženo
1°C
0°C
Neděle
28.2.2021
Jasno
5°C
2°C
Pondělí
1.3.2021
Jasno
7°C
-1°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
7°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Kamenický Šenov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Polevsko - Skiareál Polevsko patří k menším areálům v malebném prostředí Lužických hor.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.