Na Vyhlídce

Na Vyhlídce je kopec nedaleko Kamenického Šenova, jeho název napovídá, že se jedná o místo s dalekým rozhledem.

Na vrcholu Vyhlídky stával kdysi výletní hostinec, první budova byla postavena již v roce 1861. následovalo několik přestaveb, z nichž ta poslední proběhla v polovině 20. století. Hostinec pak v roce 1979 do základů vyhořel a nový již postaven nebyl. Hostinec těsně před vyhořením můžete zahlédnout ve filmu Vražedné pochybnosti z roku 1978 (režie Ivo Toman).

Na západním svahu kopce Na Vyhlídce byly postaveny v roce 1928 klimatické lázně, zasloužil se o ně tzv. Spolek pro přírodní léčbu. V průběhu druhé světové války sloužil objekt jako nemocnice a po válce byl využíván pro účely rekreačního střediska a ozdravovny.

V roce 2008 tu vznikly díky nadaci Proměny dva rozsáhlé městské parky. Nedaleko odtud za kopcem Stráž se nachází oblíbené městské koupaliště a kolem něj vede trasa naučné stezky Okolím křížové cesty.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 6.8.2021
Deštivo
19°C
14°C
Srážky: 1mm
Tlak: 1006.6hPa
Vítr: 1.5m/s
z jiho-jiho-západu
Zítra
Sobota 7.8.
Zataženo
20°C
18°C
Neděle
8.8.2021
Deštivo
21°C
12°C
Pondělí
9.8.2021
Polojasno
21°C
14°C
Úterý
10.8.2021
Polojasno
21°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Kamenický Šenov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Polevsko - Skiareál Polevsko patří k menším areálům v malebném prostředí Lužických hor.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna na skokanském můstku Lomnice nad Popelkou - Rozhledna na skokanském můstku nedaleko Lomnice nad Popelkou je velmi zvláštní stavba svého druhu u nás, s něčím podobným se můžete setkat např. v Zadově na Šumavě. Byla postavena v roce 2007 v rámci rekonstrukce celého objektu.
Tichánkova rozhledna - Tichánkova rozhledna je jednou z nejstarších staveb svého druhu na našem území. Pochází z roku 1911.
Rozhledna (vodojem) Ohrazenice - Rozhledna Ohrazenice je 28 metrů vysoký železobetonový vodojem, postavený v roce 2019.
Rozhledna Rašovka - Rozhledna Rašovka měří necelých 20 metrů, patří k restauraci V Trnčí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.