Žák (zaniklý rybník)

Žák je zaniklý rybník v oblasti Klánovického lesa ve východní části Prahy. Pozůstatky hráze rybníka jsou v těchto místech dodnes dobře patrné.

Klánovický les je přírodní památka o rozloze 397 hektarů.  V lese převládá především dub, smrk, modřín a borovice.  Na území Klánovického lesa se však vyskytují také březové porosty, habr a četné louky a pastviny. Je zde poměrně velmi rozšířena populace srnčí a černé zvěře, bažantů, zajíců a lišek. Bylo zde zaznamenáno přibližně 60 druhů hnízdících ptáků. Najdete tu i několik mokřadů a tůní se vzácnými rostlinami.

Klánovice jsou vyhledávanou rekreační lokalitou nedaleko Prahy, oblíbenou zejména mezi cyklisty. Železniční zastávka Praha - Klánovice byla také dějištěm scény z legendárního filmu Vrchní prchni.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 15.4.2021
Déšť
4°C
1°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1026hPa
Vítr: 5.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pátek 16.4.
Déšť
3°C
2°C
Sobota
17.4.2021
Zataženo
7°C
3°C
Neděle
18.4.2021
Zataženo
9°C
4°C
Pondělí
19.4.2021
Zataženo
10°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Praha 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
A1 - půjčovna lodí, spol. s r.o. - Půjčovna nabízí kánoe a kajaky na řece Orlici.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.