Žák (zaniklý rybník)

Žák je zaniklý rybník v oblasti Klánovického lesa ve východní části Prahy. Pozůstatky hráze rybníka jsou v těchto místech dodnes dobře patrné.

Klánovický les je přírodní památka o rozloze 397 hektarů.  V lese převládá především dub, smrk, modřín a borovice.  Na území Klánovického lesa se však vyskytují také březové porosty, habr a četné louky a pastviny. Je zde poměrně velmi rozšířena populace srnčí a černé zvěře, bažantů, zajíců a lišek. Bylo zde zaznamenáno přibližně 60 druhů hnízdících ptáků. Najdete tu i několik mokřadů a tůní se vzácnými rostlinami.

Klánovice jsou vyhledávanou rekreační lokalitou nedaleko Prahy, oblíbenou zejména mezi cyklisty. Železniční zastávka Praha - Klánovice byla také dějištěm scény z legendárního filmu Vrchní prchni.

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 5.7.2020
Zataženo
27°C
22°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1013.2hPa
Vítr: 6.6m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pondělí 6.7.
Skoro jasno
24°C
15°C
Úterý
7.7.2020
Zataženo
18°C
14°C
Středa
8.7.2020
Zataženo
25°C
17°C
Čtvrtek
9.7.2020
Zataženo
19°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Praha 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
A1 - půjčovna lodí, spol. s r.o. - Půjčovna nabízí kánoe a kajaky na řece Orlici.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.