Vodní nádrž Sedlice

Vodní nádrž Sedlice na řece Želivce nedaleko Humpolce byla postavena v letech 1921 – 1927. Patří do kaskády malých přehrad nad vodním dílem Želivka – Švihov. Oblouková kamenná hráz je jednou z nejkrásnějších staveb svého druhu v České republice.

Přehradní hráz dlouhá (v koruně) 118 metrů se nachází pod soutokem Jankovského potoka a říčky Hejlovky a její hlavní význam tkví především v odchytu naplavenin, kterým je tak zamezeno pokračovat v další plavbě směrem k vodní nádrži Želivka – Švihov. Vodní dílo Švihov slouží jako zásobárna pitné vody pro Prahu.

Původně byla Sedlická přehrada budována za účelem zadržování vody pro výrobu elektrické energie ve vodní elektrárně Sedlice a využívala se i jako vodní plocha pro rekreaci – koupání a vodní sporty. Dnes je však kvalita vody pro koupání v přehradě velmi špatná, monitoring kvality vody provádí KHS Jihlava.

Průměrný roční průtok k profilu hráze dosahuje hodnoty 2,6 kubíků za sekundu, při stoleté vodě je zde průtok 151 kubíků za sekundu.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 5.3.2021
Polojasno
0°C
-7°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1022.2hPa
Vítr: 5.2m/s
z severo-severo-východu
Zítra
Sobota 6.3.
Jasno
2°C
-5°C
Neděle
7.3.2021
Skoro jasno
5°C
-5°C
Pondělí
8.3.2021
Zataženo
3°C
-3°C
Úterý
9.3.2021
Zataženo
4°C
-3°C

Kontakt

Adresa:
Dehtáře 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.