Česká republika - Místa

celá ČR

Dlaskův statek

- Dlaskův statek je historický objekt v městské části Turnova – Dolánky. Tento roubený statek je chráněn jako Národní kulturní památka České republiky.
Dlaskův statek

Vlasatice

Vlasatice

Památník Adolfa Kašpara

- Památník Adolfa Kašpara se nachází v Lošticích v Palackého ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.
Památník Adolfa Kašpara

Borotín

Borotín

Tisová u Ústí nad Orlicí

Tisová u Ústí nad Orlicí

Vamberk

Vamberk

Muzeum zámek Kácov

- Muzeum zámek Kácov Prohlídkový okruh trvá 45 minut. Uvidíte barokní malby, zámeckou kapli, velkoformátové panoramatické fotografie Kácova a Posázaví, obrazovou galerii, muzeum radiopřijímačů a historie Kácova. V zámku je nově umístěna expozice historických motocyklů a kavárna.
Muzeum zámek Kácov

Železná Ruda

Železná Ruda

Zlatá Stoka

- Zlatá Stoka je umělý vodní kanál, vystavěný Štěpánkem Netolickým v letech 1508 - 1518. Slouží stále jako zásobárna vody pro rybniční soustavu, pomáhá rybníky okysličovat a rovněž odvádí přebytečnou vodu během výlovů.
Zlatá stoka 1997 u jezu Pilař

Obuvnické muzeum Zlín

- Obuvnické centrum se nachází ve Zlíně, v jakém jiném městě by se mělo nacházet muzeum s botami.
Obuvnické muzeum

Jablonné nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí

Šimonovice

Šimonovice

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci

- Dominantou starého města Jindřichova Hradce se stal kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se může pyšnit věží tyčící se do výšky 68 metrů.
Proboštský kostel Panny Marie

Sedlec u Kralovic

Sedlec u Kralovic

Ponědrážka

Ponědrážka

Rybník Olšina

- Rybník Olšina nedaleko Horní Plané v okrese Český Krumlov se nachází na území bývalého vojenského újezdu Boletice. V současné době je pod správou Vojenských lesů a statků.
Rybník Olšina

Hluboké Dvory

Hluboké Dvory

Měšťanská beseda Plzeň

- Měšťanská beseda v Kopeckého sadech v Plzni byla dokončena již v roce 1901. Stavitelem se stal František Kotek.
Měšťanská beseda Plzeň

Čelistná

Čelistná

Věž Hláska v Opavě

- Opavská věž Hláska je též nazývána jako Hodinářská věž, nebo Městská věž. Stojí na Horním náměstí v centru města a je sídlem opavského magistrátu. V zadním traktu budovy je v provozu kavárna a infocentrum. Věž Hláska je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Věž Hláska v Opavě

Nová místa

+ přidat
Alej ke sv. Anně - Alej ke sv. Anně je stromořadí nedaleko Horšovského Týna.
Trhanovská alej - Trhanovská alej je od roku 2001 státem chráněné Památné stromořadí ČR.
Lipová alej v Zásmukách - Lipová alej v Zásmukách je státem chráněné Památné stromořadí.
Lipová alej ve Žlebech - Nedaleko zámku ve Žlebech je vysázena lipová alej. Stromy jsou od roku 2002 chráněné státem jako Památné stromořadí ČR.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa pro poutníky - Jedinečné místo pod Orlickými horami: prostor pro víkendová seznámení i jednoduché přespání na cestě. Setkání nezadaných, sdílení, ticho i oheň. Otevřeno jednotlivcům, dvojicím i skupinám hledajícím klid a propojení.
Chata Orion - Srdečně Vás zveme do naší zrekonstruované roubené Chaty Orion, která se nachází v oblíbené lyžařské obci Velká Úpa, patřící k městu Pec pod Sněžkou v Krkonoších.
Lašské chalupy - Dopřejte si příjemnou dovolenou v jedné z prostorných chalup, které jsou obklopeny nádhernou přírodou a nabízejí veškeré zázemí pro fantastický pobyt. Vychutnejte si klidné ráno, nadechněte se čerstvého horského vzduchu v Beskydech a užijte si společné chvíle s těmi, které máte nejraději. Díky ideální poloze v podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem budete mít nekonečné možnosti pro výlety a turistiku.
Chata U Koníků - Plánujete vyrazit do Krušných hor? Zveme Vás do naší Chaty U Koníků, která se nachází v klidné části obce Moldava, nedaleko hranic s Německem. Její poloha potěší všechny nadšence turistiky, cyklistiky, pohodové rekreace uprostřed přírody i milovníky zimních sportů.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.