Čechova stodola

Čechova stodola je venkovské sídlo, kde jsou během roku k vidění čtyři tématické výstavní expozice.

Staré pověsti české

Největší z nich je část s názvem Staré pověsti české. Provází tudy kněžna Libuše, naučnou a zároveň zábavnou formou se během prohlídky návštěvníci seznámí se všemi bájnými pověstmi a kdo odpoví správně na některou z otázek, dostane dukát. Součástí prohlídky je možnost vyzkoušet si mlít obilí a vykopávat poklad.

Velikonoční stodola a jarní tradice

Velikonoční stodola a jarní tradice, jak název napovídá, se zabývá velikonočními zvyky a tradicemi (stavba májí, pálení čarodějnic), hravou formou s průvodcem si tu období Velikonoc můžete nádherně zpestřit.

Vánoční stodola

Vánoční stodola uchvátí v adventním a vánočním čase návštěvníky prohlídkou staročeských betlémů a lidových zvyků, průvodcem vánoční stodolou je Mikuláš a v pekle nechybí ani praví nefalšovaní čerti. Nakonec nebeskou branou doputujete až do nebe.

Masopustní stodola

V lednu a v únoru můžete navštívit Masopustní stodolu, obdobím masopustních průvodů a domácích zabíjaček provází řezník Krkovička.

Posezení, občerstvení, zahrada, pohoda

V příjemném a poklidném prostředí venkovské Čechovy stodoly tu můžete posedět u starých kachlových kamen, při vhodném počasí si tu opečete vuřty, můžete využít zahradu se živými zvířaty nebo bylinkovou zahrádku a koutek pro děti. K občerstvení se tu podává palačinka se šlehačkou (30 Kč), káva, čaj a gin.

 

otevírací doba:

červenec - srpen: pondělí - neděle 10 - 17 hodin

září - červen: pondělí - pátek na objednání
                     sobota - neděle  10 - 16 hodin

po telefonické domluvě lze dohodnout i jiný čas prohlídky, volejte 724 236 884

 

vstupné:

50 Kč / osoba  (možnost dokoupení práce v dílničkách 20,- Kč)

děti do 3 let - ZDARMA

skupiny 70 Kč - prohlídka s průvodcem + dílna


vánoční vstupné na akce peklo, nebe, betlém + nadílka 90 Kč

 

doba programu a dílen

- pro skupiny (cca 45 osob) - 2 hod

- pro jednotlivce  - 50 až 60 min

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 17.9.2019
Polojasno
14°C
11°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1016.1hPa
Vítr: 4.4m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Středa 18.9.
Polojasno
12°C
7°C
Čtvrtek
19.9.2019
Skoro jasno
12°C
6°C
Pátek
20.9.2019
Jasno
14°C
6°C
Sobota
21.9.2019
Jasno
17°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Buková u Příbramě 
Web: Čechova stodola
Email: cechovastodola@seznam.cz
Telefon: 724 236 884

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Šance - Rozhledna jménem Šance byla postavena v roce 2005. Jedná se o celodřevěnou vyhlídkovou věž s krytým horním ochozem, vysokou 13 metrů.
Vyhlídková věž Hladnov - Nedaleko Tylova sadu, ve Slezské Ostravě, byla v roce 1909 postavena vodárenská věž s hasičskou zbrojnicí v secesním stylu.
Rozhledna Horní les - Rozhledna Horní les byla postavena v roce 2002 společností Eurotel. Jedná se o ocelový telekomunikační stožár s točitým schodištěm a s 201 schody.
Rozhledna Háj - Rozhledna Háj byla v roce 1996 postavena na kamenném podstavci, tvoří ji dřevěná trámová konstrukce s bedněním a točitým schodištěm se 133 schody. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 24 metrů nad zemí. 

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.