Čechova stodola

Čechova stodola je venkovské sídlo, kde jsou během roku k vidění čtyři tématické výstavní expozice.

Staré pověsti české

Největší z nich je část s názvem Staré pověsti české. Provází tudy kněžna Libuše, naučnou a zároveň zábavnou formou se během prohlídky návštěvníci seznámí se všemi bájnými pověstmi a kdo odpoví správně na některou z otázek, dostane dukát. Součástí prohlídky je možnost vyzkoušet si mlít obilí a vykopávat poklad.

Velikonoční stodola a jarní tradice

Velikonoční stodola a jarní tradice, jak název napovídá, se zabývá velikonočními zvyky a tradicemi (stavba májí, pálení čarodějnic), hravou formou s průvodcem si tu období Velikonoc můžete nádherně zpestřit.

Vánoční stodola

Vánoční stodola uchvátí v adventním a vánočním čase návštěvníky prohlídkou staročeských betlémů a lidových zvyků, průvodcem vánoční stodolou je Mikuláš a v pekle nechybí ani praví nefalšovaní čerti. Nakonec nebeskou branou doputujete až do nebe.

Masopustní stodola

V lednu a v únoru můžete navštívit Masopustní stodolu, obdobím masopustních průvodů a domácích zabíjaček provází řezník Krkovička.

Posezení, občerstvení, zahrada, pohoda

V příjemném a poklidném prostředí venkovské Čechovy stodoly tu můžete posedět u starých kachlových kamen, při vhodném počasí si tu opečete vuřty, můžete využít zahradu se živými zvířaty nebo bylinkovou zahrádku a koutek pro děti. K občerstvení se tu podává palačinka se šlehačkou (30 Kč), káva, čaj a gin.

 

otevírací doba:

červenec - srpen: pondělí - neděle 10 - 17 hodin

září - červen: pondělí - pátek na objednání
                     sobota - neděle  10 - 16 hodin

po telefonické domluvě lze dohodnout i jiný čas prohlídky, volejte 724 236 884

 

vstupné:

50 Kč / osoba  (možnost dokoupení práce v dílničkách 20,- Kč)

děti do 3 let - ZDARMA

skupiny 70 Kč - prohlídka s průvodcem + dílna


vánoční vstupné na akce peklo, nebe, betlém + nadílka 90 Kč

 

doba programu a dílen

- pro skupiny (cca 45 osob) - 2 hod

- pro jednotlivce  - 50 až 60 min

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 16.6.2019
Déšť
18°C
13°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 1019.9hPa
Vítr: 4.3m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pondělí 17.6.
Polojasno
21°C
15°C
Úterý
18.6.2019
Polojasno
23°C
18°C
Středa
19.6.2019
Zataženo
27°C
19°C
Čtvrtek
20.6.2019
Polojasno
29°C
18°C

Kontakt

Adresa:
Buková u Příbramě 
Web: Čechova stodola
Email: cechovastodola@seznam.cz
Telefon: 724 236 884

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.
Rozhledna Štěpánka u Zemětic - Poměrně netradiční pojetí vyhlídkové věže zvolil jistý Petr Štěpanovský, který nedaleko Plzně zakoupil pozemek s krásnými výhledy na blízké okolí. Nechal zde vystavět cihlovou stavbu s dřevěným ochozem a stříškou. Stavba trvala zhruba tři roky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.