Čechova stodola

Čechova stodola je venkovské sídlo, kde jsou během roku k vidění čtyři tématické výstavní expozice.

Staré pověsti české

Největší z nich je část s názvem Staré pověsti české. Provází tudy kněžna Libuše, naučnou a zároveň zábavnou formou se během prohlídky návštěvníci seznámí se všemi bájnými pověstmi a kdo odpoví správně na některou z otázek, dostane dukát. Součástí prohlídky je možnost vyzkoušet si mlít obilí a vykopávat poklad.

Velikonoční stodola a jarní tradice

Velikonoční stodola a jarní tradice, jak název napovídá, se zabývá velikonočními zvyky a tradicemi (stavba májí, pálení čarodějnic), hravou formou s průvodcem si tu období Velikonoc můžete nádherně zpestřit.

Vánoční stodola

Vánoční stodola uchvátí v adventním a vánočním čase návštěvníky prohlídkou staročeských betlémů a lidových zvyků, průvodcem vánoční stodolou je Mikuláš a v pekle nechybí ani praví nefalšovaní čerti. Nakonec nebeskou branou doputujete až do nebe.

Masopustní stodola

V lednu a v únoru můžete navštívit Masopustní stodolu, obdobím masopustních průvodů a domácích zabíjaček provází řezník Krkovička.

Posezení, občerstvení, zahrada, pohoda

V příjemném a poklidném prostředí venkovské Čechovy stodoly tu můžete posedět u starých kachlových kamen, při vhodném počasí si tu opečete vuřty, můžete využít zahradu se živými zvířaty nebo bylinkovou zahrádku a koutek pro děti. K občerstvení se tu podává palačinka se šlehačkou (30 Kč), káva, čaj a gin.

 

otevírací doba:

červenec - srpen: pondělí - neděle 10 - 17 hodin

září - červen: pondělí - pátek na objednání
                     sobota - neděle  10 - 16 hodin

po telefonické domluvě lze dohodnout i jiný čas prohlídky, volejte 724 236 884

 

vstupné:

50 Kč / osoba  (možnost dokoupení práce v dílničkách 20,- Kč)

děti do 3 let - ZDARMA

skupiny 70 Kč - prohlídka s průvodcem + dílna


vánoční vstupné na akce peklo, nebe, betlém + nadílka 90 Kč

 

doba programu a dílen

- pro skupiny (cca 45 osob) - 2 hod

- pro jednotlivce  - 50 až 60 min

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 29.10.2020
Deštivo
10°C
7°C
Srážky: 1.6mm
Tlak: 1016.6hPa
Vítr: 6.1m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 30.10.
Déšť
11°C
11°C
Sobota
31.10.2020
Polojasno
14°C
8°C
Neděle
1.11.2020
Déšť
13°C
12°C
Pondělí
2.11.2020
Zataženo
17°C
13°C

Kontakt

Adresa:
Buková u Příbramě 
Web: Čechova stodola
Email: cechovastodola@seznam.cz
Telefon: 724 236 884

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.