Čechova stodola

Čechova stodola je venkovské sídlo, kde jsou během roku k vidění čtyři tématické výstavní expozice.

Staré pověsti české

Největší z nich je část s názvem Staré pověsti české. Provází tudy kněžna Libuše, naučnou a zároveň zábavnou formou se během prohlídky návštěvníci seznámí se všemi bájnými pověstmi a kdo odpoví správně na některou z otázek, dostane dukát. Součástí prohlídky je možnost vyzkoušet si mlít obilí a vykopávat poklad.

Velikonoční stodola a jarní tradice

Velikonoční stodola a jarní tradice, jak název napovídá, se zabývá velikonočními zvyky a tradicemi (stavba májí, pálení čarodějnic), hravou formou s průvodcem si tu období Velikonoc můžete nádherně zpestřit.

Vánoční stodola

Vánoční stodola uchvátí v adventním a vánočním čase návštěvníky prohlídkou staročeských betlémů a lidových zvyků, průvodcem vánoční stodolou je Mikuláš a v pekle nechybí ani praví nefalšovaní čerti. Nakonec nebeskou branou doputujete až do nebe.

Masopustní stodola

V lednu a v únoru můžete navštívit Masopustní stodolu, obdobím masopustních průvodů a domácích zabíjaček provází řezník Krkovička.

Posezení, občerstvení, zahrada, pohoda

V příjemném a poklidném prostředí venkovské Čechovy stodoly tu můžete posedět u starých kachlových kamen, při vhodném počasí si tu opečete vuřty, můžete využít zahradu se živými zvířaty nebo bylinkovou zahrádku a koutek pro děti. K občerstvení se tu podává palačinka se šlehačkou (30 Kč), káva, čaj a gin.

 

otevírací doba:

červenec - srpen: pondělí - neděle 10 - 17 hodin

září - červen: pondělí - pátek na objednání
                     sobota - neděle  10 - 16 hodin

po telefonické domluvě lze dohodnout i jiný čas prohlídky, volejte 724 236 884

 

vstupné:

50 Kč / osoba  (možnost dokoupení práce v dílničkách 20,- Kč)

děti do 3 let - ZDARMA

skupiny 70 Kč - prohlídka s průvodcem + dílna


vánoční vstupné na akce peklo, nebe, betlém + nadílka 90 Kč

 

doba programu a dílen

- pro skupiny (cca 45 osob) - 2 hod

- pro jednotlivce  - 50 až 60 min

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Buková u Příbramě 
Web: Čechova stodola
Email: cechovastodola@seznam.cz
Telefon: 724 236 884

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Hladomorna hradu Český Šternberk - Součástí hradu Český Šternberk je i bývalá hladomorna. V současné době slouží veřejnosti jako velmi působivý vyhlídkový bod na střední Posázaví.
Kamenná věž Hláska Roudnice nad Labem - Kamenná věž v Roudnici nad Labem je v současné době zprovozněna veřejnosti jako rozhledna.
Vyhlídka Cerhenice (dětské hřiště) - Druhá vyhlídková věž v Cerhenicích se nachází v areálu dětského hřiště Květoslavy Šátkové, nedaleko dřevěného bludiště.
Vyhlídková věž Cerhenice - Na okraji obce Cerhenice byla postavena v roce 2015 menší dřevěná rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.