Rozhledna Senecká hora

Rozhledna Senecká hora u obce Pavlíkov v okrese Rakovník byla spolu s turistickou trasou a vlastivědnými panely postavena nákladem 6 milionů korun v roce 2015.

Zajímavá konstrukce vyhlídkové věže v okrese Rakovník

Jedná se o zajímavou konstrukci z dřevených lepených hranolů s ocelovými výztužemi, postavenou na betonovém monolitickém ochozu ve tvaru prstence (komolého jehlanu s kulatými hranami). Rozhledna byla postavena v letech 2014 - 2015 podle projektu Ing. arch. Eugena Točíka. Na vrcholu betonového podstavce se nachází spodní ochoz ve výšce 8 m nad zemí a druhý vyhlídkový ochoz je ve výšce 18,4 metru. Celková výška této pěkné vyhlídkové věže je 21,6 metru.

Stavbu rozhledny včetně turistické trasy s vlastivědnými panely nechal provést Městys Pavlíkov s finanční podporou Regionálního operačního programu Střední Čechy. Slavnostní otevření rozhledny proběhlo 2. května 2015.

Provozní doba rozhledny je od 1.4. do 31.10. denně od 9:00 do 18:00 hod.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 21.10.2020
Polojasno
11°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.4hPa
Vítr: 1.4m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 22.10.
Zataženo
16°C
12°C
Pátek
23.10.2020
Déšť
13°C
12°C
Sobota
24.10.2020
Polojasno
15°C
7°C
Neděle
25.10.2020
Skoro jasno
15°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Pavlíkov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 
Rozhledna Božka - V obci Přáslavice byla vybudována v roce 2009 výrazně zbarvená zděná rozhledna s vnějším obvodovým ocelovým schodištěm. 
Rozhledna Hemberk - Rozhledna Hemberk pod vrcholem Křemenáč u obce Písečná je celodřevěná stavba vyhlídkové plošiny, vysoká 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.