Rozhledna Jarník

Rozhledna Jarník se vypíná v zalesněném Přírodním parku Písecké hory, 2 km východně od města Písek. Volně přístupná rozhledna slouží zároveň jako vysílač.

Rozhledna u Písku s nádherným výhledem do krajiny

Rozhledna Jarník s nádherným výhledem do krajiny se nachází nedaleko města Písek, je volně přístupná zdarma a slouží zároveň jako vysílač. Její výška je 59 metrů, přičemž vyhlídková plošina je ve výšce 34 metrů. Uvnitř celokovové konstrukce rozhledny jsou k dispozici dvě schodiště - jedno pro výstup a druhé pro sestup. Vyhlídková věž je postavena na betonovém soklu a k vyhlídkové plošině vystoupáte po 182 schodech.

Vybudovat rozhlednu tu chtěli již na konci 18. století

Záměr vystavět v těchto místech rozhlednu, se datuje již ke konci 18. století. V Písku byl v roce 1901 založen Klub českých turistů, který o tři roky později nechal vystavět alespoň jednoduchou dřevěnou konstrukci vyhlídkové věže zhruba 1 km od vrcholu kopce Jarník (kvůli vysokému porostu by tehdy musela být rozhledna na Jarníku vysoká minimálně 28 metrů, což přesahovalo finanční možnosti Klubu). Tato jednoduchá protipožární věž stála nedaleko Písku až do roku 1918. 

Moderní ocelová stavba slouží zároveň jako vysílač

Dnešní rozhledna na Jarníku byla postavena až v roce 1997 zásluhou mobilního operátora Eurotel, Rádia Prácheň a města Písek. Ocelová konstrukce rozhledny slouží zároveň jako vysílač, který pokrývá mobilním a rádiovým signálem celou oblast Písecka. Náklady na výstavbu dosáhly do výše 17 milionů korun a slavnostní otevření stavby proběhlo 9. října 1997. Stavbu projektoval Spojprojekt Praha, montáž provedla firma Excon Chomutov a úpravy příjezdové cesty včetně pozemních prací se ujala firma Lesostavby Třeboň.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Zataženo
14°C
8°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1024.2hPa
Vítr: 2.6m/s
z severo-západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
12°C
12°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
18°C
11°C
Úterý
3.11.2020
Déšť
16°C
9°C
Středa
4.11.2020
Polojasno
8°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Písek 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Písek - Písek je okresní město v Jihočeském kraj. Leží na řece Otavě. Město má přibližně 30 tisíc obyvatel. Písek je slavný svým nejstarším kamenným mostem v České republice.
Vzdálenost: 4km
Podskalský jez Písek - Podskalský jez Písek na řece Otavě, ř. km. 25,8 může být při větším vodním stavu smrtelně nebezpečný. Levá část jezu má parabolický profil a tvoří pod jezem nebezpečné vývařiště. Pravá část jezu je pozvolná a za nižšího stavu vody je sjízdná. Propust je nesjízdná s vysokým skokem.
Vzdálenost: 4km
Jez u Nového mostu - Písek - Jez u Nového mostu - Písek na řece Otavě, ř. km. 25,2 je velmi nebezpečný vysoký jez parabolického profilu oddělený na samostatná jezová pole několika pilíři. Nebezpečí spočívá ve vodním válci, který se tvoří pod jezem ve vývařišti, ale největším úskalím tohoto smrtícího jezu je komplikovaný přístup ze břehu k záchraně tonoucího kvůli jezovým pilířům, oddělujícím jednotlivá jezová pole. Nepokoušejte se v žádném případě jez sjíždět, šance na přežití ve smrtícím vývařišti je minimální.
Vzdálenost: 4km
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Vzdálenost: 4km
Street workout Písek Z.S. - Street workout park v Písku vznikl v roce 2014 (slavnostní otevření 9.10.2014) a souvisí se vznikem sportovního klubu Free Workout Písek, který je zřízen pod oficiální neziskovou organizací Street Workout Písek z.s.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.