Rozhledna Jarník

Rozhledna Jarník se vypíná v zalesněném Přírodním parku Písecké hory, 2 km východně od města Písek. Volně přístupná rozhledna slouží zároveň jako vysílač.

Rozhledna u Písku s nádherným výhledem do krajiny

Rozhledna Jarník s nádherným výhledem do krajiny se nachází nedaleko města Písek, je volně přístupná zdarma a slouží zároveň jako vysílač. Její výška je 59 metrů, přičemž vyhlídková plošina je ve výšce 34 metrů. Uvnitř celokovové konstrukce rozhledny jsou k dispozici dvě schodiště - jedno pro výstup a druhé pro sestup. Vyhlídková věž je postavena na betonovém soklu a k vyhlídkové plošině vystoupáte po 182 schodech.

Vybudovat rozhlednu tu chtěli již na konci 18. století

Záměr vystavět v těchto místech rozhlednu, se datuje již ke konci 18. století. V Písku byl v roce 1901 založen Klub českých turistů, který o tři roky později nechal vystavět alespoň jednoduchou dřevěnou konstrukci vyhlídkové věže zhruba 1 km od vrcholu kopce Jarník (kvůli vysokému porostu by tehdy musela být rozhledna na Jarníku vysoká minimálně 28 metrů, což přesahovalo finanční možnosti Klubu). Tato jednoduchá protipožární věž stála nedaleko Písku až do roku 1918. 

Moderní ocelová stavba slouží zároveň jako vysílač

Dnešní rozhledna na Jarníku byla postavena až v roce 1997 zásluhou mobilního operátora Eurotel, Rádia Prácheň a města Písek. Ocelová konstrukce rozhledny slouží zároveň jako vysílač, který pokrývá mobilním a rádiovým signálem celou oblast Písecka. Náklady na výstavbu dosáhly do výše 17 milionů korun a slavnostní otevření stavby proběhlo 9. října 1997. Stavbu projektoval Spojprojekt Praha, montáž provedla firma Excon Chomutov a úpravy příjezdové cesty včetně pozemních prací se ujala firma Lesostavby Třeboň.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 13.4.2021
Zataženo
5°C
2°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1028.5hPa
Vítr: 3.7m/s
z severu
Zítra
Středa 14.4.
Zataženo
5°C
0°C
Čtvrtek
15.4.2021
Zataženo
5°C
0°C
Pátek
16.4.2021
Zataženo
4°C
2°C
Sobota
17.4.2021
Zataženo
4°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Písek 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Písek - Písek je okresní město v Jihočeském kraj. Leží na řece Otavě. Město má přibližně 30 tisíc obyvatel. Písek je slavný svým nejstarším kamenným mostem v České republice.
Vzdálenost: 4km
Podskalský jez Písek - Podskalský jez Písek na řece Otavě, ř. km. 25,8 může být při větším vodním stavu smrtelně nebezpečný. Levá část jezu má parabolický profil a tvoří pod jezem nebezpečné vývařiště. Pravá část jezu je pozvolná a za nižšího stavu vody je sjízdná. Propust je nesjízdná s vysokým skokem.
Vzdálenost: 4km
Jez u Nového mostu - Písek - Jez u Nového mostu - Písek na řece Otavě, ř. km. 25,2 je velmi nebezpečný vysoký jez parabolického profilu oddělený na samostatná jezová pole několika pilíři. Nebezpečí spočívá ve vodním válci, který se tvoří pod jezem ve vývařišti, ale největším úskalím tohoto smrtícího jezu je komplikovaný přístup ze břehu k záchraně tonoucího kvůli jezovým pilířům, oddělujícím jednotlivá jezová pole. Nepokoušejte se v žádném případě jez sjíždět, šance na přežití ve smrtícím vývařišti je minimální.
Vzdálenost: 4km
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Vzdálenost: 4km
Street workout Písek Z.S. - Street workout park v Písku vznikl v roce 2014 (slavnostní otevření 9.10.2014) a souvisí se vznikem sportovního klubu Free Workout Písek, který je zřízen pod oficiální neziskovou organizací Street Workout Písek z.s.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Nisanka - Rozhledna Nisanka je vystavěna z oceli a z kamene.
Vyhlídka Špička - Vyhlídka Špička je malá ocelová konstrukce, která svým tvarem připomíná závodní bob. 
Rozhledna Světlý vrch - Albrechtice v Jizerských horách jsou významným zimním letoviskem již mnoho desítek let. Při příležitosti 350. výročí založení obce byla postavena na Světlém vrchu dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm.
Rozhledna Komec - V roce 2014 došlo ke stavebním úpravám bývalého komína, který byl součástí kotelny pro vytápění okolních skleníků. Komín byl přestavěn na rozhlednu s točitým ocelovým schodištěm.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.