Rozhledna U Jakuba

Velmi pěkná rozhledna U Jakuba je dřevěná montovaná konstrukce na železobetonovém základu na Havlově hoře u obce Valtínov, v turisticky vyhledávané oblasti Česká Kanada.

Bývalý triangulační bod dnes nahradila úžasná technická stavba

Na vrcholu Havlovy hory kdysi stával dřevěný triangulační bod, využívaný Československou Lidovou Armádou až do začátku 70. let minulého století. Dnešní majitel pozemku ing. Karel Plucar zde nechal vybudovat velmi pěknou vyhlídkovou věž, která slouží široké veřejnosti jako turistická rozhledna. Slavnostní otevření rozhledny, kterou postavila rakouská firma Graf-Holztechnik GmbH, proběhlo 1. července 2013, návštěvníkům jsou k dispozici oficiální webové stránky rozhledny, kde jsou aktualizovány mimo jiné i údaje o cenách vstupného a otvírací době. 

Dřevěná montovaná věž je nejvyšší stavbou svého druhu v republice

Dřevěná montovaná konstrukce ve tvaru šestibokého hranolu na železobetonovém základu je svou výškou 40,7 metru nejvyšší stavbou tohoto typu v České republice. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů nad zemí vede svařované ocelové schodiště se 180 schody. Shora se Vám pak naskytne nádherný výhled na Českou Kanadu, rozhlednu na Křemešníku a na město Dačice a Český Rudolec. Rozhledna je kryta jehlanovou střechou a zajímavostí je, že některé z ocelových schodů jsou vyzdobeny štítky se jmény firem a osob, které se na stavbě tohoto jedinečného technického projektu podílely.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 15.6.2021
Zataženo
25°C
17°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.5hPa
Vítr: 1.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Středa 16.6.
Polojasno
23°C
17°C
Čtvrtek
17.6.2021
Jasno
25°C
17°C
Pátek
18.6.2021
Polojasno
28°C
19°C
Sobota
19.6.2021
Polojasno
28°C
19°C

Kontakt

Adresa:
Kunžak 
Web: Rozhledna U Jakuba

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Pension U paulánů - Rodinný pension s prvotřídní domácí kuchyní a točeným místní pivem.Ubytování v útulných pokojích,vybavených WC a koupelnou. Ideální místo pro vaši aktivní dovolenou.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Brandlín - Původní tvrz přestavěná na barokní zámek.
Rozhledna Třasák (Útvina) - Rozhledna Třasák patří k našim nejkrásnějším vyhlídkovým stavbám. Nachází se na soukromém pozemku, je však přístupná veřejnosti.
Rozhledna Karlova vyhlídka (Vyhlídka Karla IV.) - Rozhledna Karlova vyhlídka, známá i pod názvem Vyhlídka Karla IV., je 15 metrů vysoká kamenná stavba v novogotickém slohu z roku 1876. Je to současně nejstarší rozhledna v tomto městě. 
Rozhledna Doubská hora - Rozhledna Doubská hora je objekt z roku 1905.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.