Rozhledna U Jakuba

Velmi pěkná rozhledna U Jakuba je dřevěná montovaná konstrukce na železobetonovém základu na Havlově hoře u obce Valtínov, v turisticky vyhledávané oblasti Česká Kanada.

Bývalý triangulační bod dnes nahradila úžasná technická stavba

Na vrcholu Havlovy hory kdysi stával dřevěný triangulační bod, využívaný Československou Lidovou Armádou až do začátku 70. let minulého století. Dnešní majitel pozemku ing. Karel Plucar zde nechal vybudovat velmi pěknou vyhlídkovou věž, která slouží široké veřejnosti jako turistická rozhledna. Slavnostní otevření rozhledny, kterou postavila rakouská firma Graf-Holztechnik GmbH, proběhlo 1. července 2013, návštěvníkům jsou k dispozici oficiální webové stránky rozhledny, kde jsou aktualizovány mimo jiné i údaje o cenách vstupného a otvírací době. 

Dřevěná montovaná věž je nejvyšší stavbou svého druhu v republice

Dřevěná montovaná konstrukce ve tvaru šestibokého hranolu na železobetonovém základu je svou výškou 40,7 metru nejvyšší stavbou tohoto typu v České republice. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů nad zemí vede svařované ocelové schodiště se 180 schody. Shora se Vám pak naskytne nádherný výhled na Českou Kanadu, rozhlednu na Křemešníku a na město Dačice a Český Rudolec. Rozhledna je kryta jehlanovou střechou a zajímavostí je, že některé z ocelových schodů jsou vyzdobeny štítky se jmény firem a osob, které se na stavbě tohoto jedinečného technického projektu podílely.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 29.10.2020
Deštivo
10°C
5°C
Srážky: 3mm
Tlak: 1017.4hPa
Vítr: 4.8m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Pátek 30.10.
Déšť
10°C
10°C
Sobota
31.10.2020
Polojasno
13°C
7°C
Neděle
1.11.2020
Déšť
14°C
11°C
Pondělí
2.11.2020
Zataženo
16°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Kunžak 
Web: Rozhledna U Jakuba

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Pension U paulánů - Rodinný pension s prvotřídní domácí kuchyní a točeným místní pivem.Ubytování v útulných pokojích,vybavených WC a koupelnou. Ideální místo pro vaši aktivní dovolenou.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.
Rozhledna Kopaninka - Rozhledna Kopaninka byla postavena v roce 2018. Jedná se o dřevěnou konstrukci s ocelovými točitými schody, poměrně neobvyklého šestiúhelníkového průřezu. 

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.