Rozhledna U Jakuba

Velmi pěkná rozhledna U Jakuba je dřevěná montovaná konstrukce na železobetonovém základu na Havlově hoře u obce Valtínov, v turisticky vyhledávané oblasti Česká Kanada.

Bývalý triangulační bod dnes nahradila úžasná technická stavba

Na vrcholu Havlovy hory kdysi stával dřevěný triangulační bod, využívaný Československou Lidovou Armádou až do začátku 70. let minulého století. Dnešní majitel pozemku ing. Karel Plucar zde nechal vybudovat velmi pěknou vyhlídkovou věž, která slouží široké veřejnosti jako turistická rozhledna. Slavnostní otevření rozhledny, kterou postavila rakouská firma Graf-Holztechnik GmbH, proběhlo 1. července 2013, návštěvníkům jsou k dispozici oficiální webové stránky rozhledny, kde jsou aktualizovány mimo jiné i údaje o cenách vstupného a otvírací době. 

Dřevěná montovaná věž je nejvyšší stavbou svého druhu v republice

Dřevěná montovaná konstrukce ve tvaru šestibokého hranolu na železobetonovém základu je svou výškou 40,7 metru nejvyšší stavbou tohoto typu v České republice. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 metrů nad zemí vede svařované ocelové schodiště se 180 schody. Shora se Vám pak naskytne nádherný výhled na Českou Kanadu, rozhlednu na Křemešníku a na město Dačice a Český Rudolec. Rozhledna je kryta jehlanovou střechou a zajímavostí je, že některé z ocelových schodů jsou vyzdobeny štítky se jmény firem a osob, které se na stavbě tohoto jedinečného technického projektu podílely.

 

 

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Kunžak 
Web: Rozhledna U Jakuba

Místa v okolí

Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Vzdálenost: 5km
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Vzdálenost: 5km
Pension U paulánů - Rodinný pension s prvotřídní domácí kuchyní a točeným místní pivem.Ubytování v útulných pokojích,vybavených WC a koupelnou. Ideální místo pro vaši aktivní dovolenou.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídková věž Tokaj - Vyhlídková věž Tokaj je smělá ocelová konstrukce s dřevěným obložením, připomínající svým tvarem velký sud.
Vyhlídková plošina Beša - Vyhlídková plošina Beša je dřevěná plocha, odkud lze pozorovat spíše blízké okolí.
Rozhledna Čičarovce - Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Ubytování VERLIBA - Nově vybudovaný rekreační objekt s vlastním rybníkem a ubytováním v mobilheimech,ideální pro rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s přáteli.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz