Zámek Vsetín

Zámek ve Vsetíně patří mezi nejvýznamnější památky Zlínského kraje. Je to patrová čtyřkřídlá budova s nárožními věžemi a nad vstupním průčelím se tyčí 59 metrů vysoká hranolová strážní věž. Součástí zámeckého areálu je také okrasný park se vzácnými dřevinami.

Historie zámku 

Zámek byl vystavěn na místě původní gotické tvrze, v 17. století tak vznikl renesanční čtyřkřídlý objekt orientovaný podle světových stran . V letech 1833 - 1834 byl zámek přestavěn do klasicistní podoby a byl tu založen okrasný anglický park.

Současnost

V současné době je zámek přístupný veřejnosti, je zde možno shlédnout stálé expozice věnované historii zámku, lidové tvorbě a selským bouřím na Valašsku. 

Zámek ve Vsetíně ukrývá čtyři stálé expozice, které mají za úkol vás seznámit s historií lidových bouří na Vsetínsku v sedmnáctém a osmnáctém století. Muzeum vám přiblíží uměleckohistorické muzejní sbírky a také sbírky užitého umění. Soustřeďuje se zde unikátní soubor ohýbaného nábytku značky Thonet a J. a J. Kohn. Objevíte zde v části národopisné krásu místní lidové výroby, krojů a také obyčejů. Návštěvníci si oblíbili nově otevřenou expozici s názvem „V tom vsetínském zámku“, kde budete provedeni historií zámku a bývalých majitelů vsetínského panství. Zhlédnete i ukázku nových archeologických nálezů ze Vsetínska. Během celého roku se v muzeu konají dvě krátkodobé výstavy. V prvním patře se nachází galerie, která se zaměřuje na výtvarné umění, a v přízemí probíhají výstavy zaměřené na historii, přírodovědu a etnografii. Tak neváhejte a navštivte muzeum Valašska.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 15.6.2019
Polojasno
31°C
23°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1012.3hPa
Vítr: 6m/s
z jihu
Zítra
Neděle 16.6.
Déšť
23°C
18°C
Pondělí
17.6.2019
Polojasno
21°C
18°C
Úterý
18.6.2019
Deštivo
22°C
18°C
Středa
19.6.2019
Déšť
21°C
19°C

Kontakt

Adresa:
Vsetín 
Web: Zámek Vsetín

Místa v okolí

Vsetín - Vsetín je okresní město a rozprostírá se ve Zlínském kraji v severovýchodní části Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Vsetínské Bečvy, asi 26 km severovýchodně od Zlína, 103 km východně od Brna. Město má přibližně 28 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Ing. Jaromír Česnek - Půjčovna nabízí lodě a rafty na všech řekách v České republice.
Vzdálenost: 1km
PK Cestovní agentura, s. r. o. - pobočka Vsetín - Půjčovna poskytuje lodě a rafty na řekách Bečva, Bystřička a Moravice.
Vzdálenost: 2km
Workout park Vsetín - Vsetín je dalším městem, kde je možné využívat zdarma venkovní hřiště pro posilování. Nový Workout park tu byl slavnostně otevřen 11. října 2014.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Jasenka - Skiareál Jasenka v pohoří Vsetínských vrchů nabízí pět sjezdovek a dětský svah. Sjezdovky jsou od lehké a pozvolné tratě až po červenou náročnější sjezdovku dobře udržované a zasněžované technickým sněhem.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.
Rozhledna Štěpánka u Zemětic - Poměrně netradiční pojetí vyhlídkové věže zvolil jistý Petr Štěpanovský, který nedaleko Plzně zakoupil pozemek s krásnými výhledy na blízké okolí. Nechal zde vystavět cihlovou stavbu s dřevěným ochozem a stříškou. Stavba trvala zhruba tři roky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.