Zámek Vsetín

Zámek ve Vsetíně patří mezi nejvýznamnější památky Zlínského kraje. Je to patrová čtyřkřídlá budova s nárožními věžemi a nad vstupním průčelím se tyčí 59 metrů vysoká hranolová strážní věž. Součástí zámeckého areálu je také okrasný park se vzácnými dřevinami.

Historie zámku 

Zámek byl vystavěn na místě původní gotické tvrze, v 17. století tak vznikl renesanční čtyřkřídlý objekt orientovaný podle světových stran . V letech 1833 - 1834 byl zámek přestavěn do klasicistní podoby a byl tu založen okrasný anglický park.

Současnost

V současné době je zámek přístupný veřejnosti, je zde možno shlédnout stálé expozice věnované historii zámku, lidové tvorbě a selským bouřím na Valašsku. 

Zámek ve Vsetíně ukrývá čtyři stálé expozice, které mají za úkol vás seznámit s historií lidových bouří na Vsetínsku v sedmnáctém a osmnáctém století. Muzeum vám přiblíží uměleckohistorické muzejní sbírky a také sbírky užitého umění. Soustřeďuje se zde unikátní soubor ohýbaného nábytku značky Thonet a J. a J. Kohn. Objevíte zde v části národopisné krásu místní lidové výroby, krojů a také obyčejů. Návštěvníci si oblíbili nově otevřenou expozici s názvem „V tom vsetínském zámku“, kde budete provedeni historií zámku a bývalých majitelů vsetínského panství. Zhlédnete i ukázku nových archeologických nálezů ze Vsetínska. Během celého roku se v muzeu konají dvě krátkodobé výstavy. V prvním patře se nachází galerie, která se zaměřuje na výtvarné umění, a v přízemí probíhají výstavy zaměřené na historii, přírodovědu a etnografii. Tak neváhejte a navštivte muzeum Valašska.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 23.9.2019
Zataženo
17°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1014.3hPa
Vítr: 3.2m/s
z jiho-jiho-východu
Zítra
Úterý 24.9.
Zataženo
19°C
14°C
Středa
25.9.2019
Déšť
16°C
12°C
Čtvrtek
26.9.2019
Skoro jasno
18°C
12°C
Pátek
27.9.2019
Polojasno
19°C
12°C

Kontakt

Adresa:
Vsetín 
Web: Zámek Vsetín

Místa v okolí

Vsetín - Vsetín je okresní město a rozprostírá se ve Zlínském kraji v severovýchodní části Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Vsetínské Bečvy, asi 26 km severovýchodně od Zlína, 103 km východně od Brna. Město má přibližně 28 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Ing. Jaromír Česnek - Půjčovna nabízí lodě a rafty na všech řekách v České republice.
Vzdálenost: 1km
PK Cestovní agentura, s. r. o. - pobočka Vsetín - Půjčovna poskytuje lodě a rafty na řekách Bečva, Bystřička a Moravice.
Vzdálenost: 2km
Workout park Vsetín - Vsetín je dalším městem, kde je možné využívat zdarma venkovní hřiště pro posilování. Nový Workout park tu byl slavnostně otevřen 11. října 2014.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Jasenka - Skiareál Jasenka v pohoří Vsetínských vrchů nabízí pět sjezdovek a dětský svah. Sjezdovky jsou od lehké a pozvolné tratě až po červenou náročnější sjezdovku dobře udržované a zasněžované technickým sněhem.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Masarykova věž samostatnosti - V Hořicích v Podkrkonoší se nachází dominantní stavba památníku s vyhlídkovou věží z roku 1938.
Rozhledna Dubecko - V roce 2001 byla vztyčena v Českém ráji na vrchu Dubecko ocelová telekomunikační věž, kterou zde nechal vystavět Eurotel Praha. 
Rozhledna Šance - Rozhledna jménem Šance byla postavena v roce 2005. Jedná se o celodřevěnou vyhlídkovou věž s krytým horním ochozem, vysokou 13 metrů.
Vyhlídková věž Hladnov - Nedaleko Tylova sadu, ve Slezské Ostravě, byla v roce 1909 postavena vodárenská věž s hasičskou zbrojnicí v secesním stylu.

Nové ubytování

+ přidat
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.