Zámek Měcholupy

Zámek Měcholupy se nachází na břehu řeky Blšanky ve stejnojmenné obci v okrese Louny. Od roku 1958 je chráněn jako Kulturní památka České republiky.

Historie zámku

Na místě, kde dnes stojí zámek, stávala kdysi středověká tvrz, nechali ji postavit Sekerkové ze Sedčic v průběhu 16. století. Jetřich Sekerka ze Sedčic ovšem o panství přišel za účast na povstání českých stavů. K zabavenému panství patřil i pivovar, mlýn, ovčín, lesy, rybníky a vesnice Sádek, Lhota, Deštnice, Tronice a Veletice. Veškerý kofiskát získal v roce 1624 Jan Kryštof z Paaru. Jeho syn Karel z Paaru vybudoval ze staré tvrze nový barokní zámek i s anglickým parkem, který byl ovšem úplně zničen katastrofální povodní v roce 1872. Po pánech z Paaru se zde vystřídala celá řada majitelů a v roce 1860 zámek zakoupil žatecký podnikatel Antonín Dreher, jehož potomkům patřil až do roku 1945. Od 50. let byly v zámku umístěny kanceláře a byl zde zřízen učňovský internát, který zde byl v provozu až do roku 1988. Od roku 1988 zámek využívá logopedická základní škola a dnes je tedy veřejnosti nepřístupný.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Měcholupy 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Hrad Vizmburk - Hrad Vízmburk. Raně gotická perla severovýchodních čech.
Rozhledna Gbely - Rozhledna Gbely je ptačí pozorovatelna na Slovensko-moravském pomezí.
Rozhledna Lipky - Rozhledna Lipky je zděná vyhlídková věž.
Rozhledna Na hrebeni Holič - Rozhledna Na hrebeni na Moravsko-slovenském pomezí je stylová kamenná stavba vyhlídkové věže

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.