TIC Lipník nad Bečvou

Turistické informační centrum v Lipníku nad Bečvou.

Turistické informační centrum v Lipníku nad Bečvou bylo založeno 1. ledna 1999 jako součást příspěvkové organizace Středisko volného času Lipník nad Bečvou. Od 1. ledna 2006 je oddělením Městské knihovny Lipník nad Bečvou, p.o. na úseku informačních služeb. V roce 2008 bylo přestěhováno do nových zrekonstruovaných a nově vybavených prostor.

Od 15. března 2000 je členem Asociace turistických informačních center kategorie "B" a od 8. listopadu 2004 je certifikováno agenturou CzechTourism jako oficiální informační středisko.

17. července 2009 získalo certifikát, dosvědčující splnění všech nároků projektu Cyklisté vítáni organizovaného Nadací Partnerství.

V roce 2009 a 2010 získalo vítězství v soutěži portálu Deník.cz „Informační centrum roku“ v rámci Olomouckého kraje.

Adresa: nám. T. G. Masaryka 13
751 31 Lipník nad Bečvou (vchod z průchodu K Nadsklepí)
Telefon: 420 581 773 763
E-mail: tic@mek-lipniknb.cz
WWW: http://info.mesto-lipnik.cz
Facebook: http://www.facebook.com/tic.lipniknb
GPS: 49°31'34.251"N, 17°35'10.986"E
Zřizovatel: Městská knihovna Lipník nad Bečvou, příspěvková organizace
nám. T. G. Masaryka 11, Lipník nad Bečvou
http://www.mek-lipniknb.cz
IČ 70866341

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Od 1. října do 30. dubna:

Po - St: 9:00 - 12:30 13:00 - 17:00
Čt: 9:00 - 12:30 13:00 - 14:30
Pá: 9:00 - 12:30 13:00 - 17:00

 

 

 

 

Od 1. května do 30. září:

Po - Pá: 8:00 - 17:00
So - Ne: 8:00 - 16:00

 

 

 

SLUŽBY:

 • turistické a komunální informace
 • informace o firmách
 • poskytování informačních materiálů zdarma
 • prodej propagačních materiálů (brožury, pohlednice, suvenýry)
 • prodej turistických map a cyklomap
 • prodej turistických známek, sběratelských karet apod.
 • příjem příspěvků do Lipenských listů
 • internet pro veřejnost
 • předprodej vstupenek na kulturní a společenské akce
 • informace o možnostech ubytování, stravování
 • vyhledávání spojů: spoje autobusové a vlakové dopravy, spoje městské hromadné dopravy
 • průvodcovská činnost
 • reprografické služby
 • služby cykloturistům

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 21.1.2020
Skoro jasno
1°C
-5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1043.5hPa
Vítr: 2.8m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Středa 22.1.
Zataženo
1°C
1°C
Čtvrtek
23.1.2020
Jasno
2°C
-3°C
Pátek
24.1.2020
Jasno
3°C
-4°C
Sobota
25.1.2020
Zataženo
1°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Lipník nad Bečvou 

Místa v okolí

Lipník nad Bečvou - Město Lipník nad Bečvou je starobylé město s 8,5 tisíci obyvateli ležící v samém srdci Moravské brány. Je zajímavou městskou památkovou rezervací, která v posledních letech "vykvetla" do krásy. Zatím je toto městečko se středověkou dispozicí a mnohými zajímavostmi poněkud neobjevené turisty, takže si můžete vychutnat genia loci bez davů - jak příjemné! Každoročně se zde koná zajímavá výstava v ulicích města - kovářské plastiky, nebo-li Kov ve městě.
Vzdálenost: 1km
Lipník nad Bečvou - náměstí - Centrem Lipníku nad Bečvou je náměstí T. G. Masaryka.
Vzdálenost: 1km
Tip na výlet - Tip na výlet v Lipníku nad Bečvou
Vzdálenost: 1km
Zvonice - Zvonice v Lipníku nad Bečvou je jediná na Moravě, která se dochovala v původní pozdně renesanční podobě.
Vzdálenost: 2km
Městské hradby - Pozůstatky městských hradeb v Lipníku nad Bečvou patří k nejzachovalejším na Moravě.
Vzdálenost: 2km
Penzion Diana - ubytování v bavorském stylu, pokoje ve dřevě penzion *** pro akce a školení velmi vhodné, rekondiční a ozdravné pobyty pro děti i dospělé, Vynikající "cyklostezkabečva" pro cyklisty i on-line
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Metelský rybník - Metelský rybník patří k největším vodním plochám v okolí Blatné, objem zadržované vody činí přes 700 tisíc kubíků. Jeho název souvisí s obcí, která se nachází v jeho blízkosti. Napájí jej stejnojmenný Metelský potok. 
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.