Dobrá Voda u Domažlic

Jihozápadně od obce Draženov stojí kaple Panny Marie. Nedaleko vyvěrá zázračná studánka Dobrá Voda.

Kaple Panny Marie je nejmladší poutní místo na Domažlicku. Voda ze studánky byla údajně léčivá. První zpráva o zázračném uzdravení pocházíí z počátku devatenáctého století, kdy ždánovský cestář Johann Ottilinger po omytí zraněné a do té doby se nehojící nohy v pramenité vodě byl záhy uzdraven a jako výraz vděčnosti nechal u studánky postavit dřevěný kříž. Následovali další poutníci, kteří se po rychlém rozšíření zvěsti o hojivé vodě vypravovali k místu uzdravení v hojném počtu.

Brzy po dalších vyléčeních postavili kolem roku 1800 u pramene malou dřevěnou kapli. Ta ovšem v polovině století vyhořela a nová stavba, již poněkud větší, byla jako zděná postavena v letech 1880 -1883.

Pouti z bližšího i vzdálenějšího okolí k Dobré Vodě byly již pravidelné a hojně navštěvované. Kaplička nestačila množství poutníků a tak byl roku 1898 položen slavnostni základní kámen ke kapli větší, vlastně již malému kostelu. V roce 1900 byla stavba hotova. Na hlavní oltář byl umístěn obraz Chodské madony, namalovaný akademickým malířem Jaroslavem Špillarem, patřící k umělcovým nejlepším dílům. U poutní kaple pak bylo umístěno čtrnáct zastavení Křížové cesty, malovaných na plechu domažlickým umělcem Josefem Wimmerem.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Draženov 

Místa v okolí

Újezd - Újezd patří mezi tradiční chodské obce, ve kterých žili hrdí strážci českých hranic.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Gbely (Ostrý vrch) - Rozhledna Ostrý vrch je zděná stavba vyhlídkové věže s dřevěnou zastřešenou nástavbou.
Rozhledna Skalica - Rozhledna Skalica je součástí přístaviště Baťova kanálu. Jedná se o dřevěnou vyhlídkovou věž se 45 schody.
Rozhledna Šumárnik - Rozhledna Šumárnik je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídky, která však poskytuje krásný výhled do krajiny.
Rozhledna Žalostná - Rozhledna Žalostná je jednoduchá stavba dřevěné vyhlídkové věže se sedlovou stříškou.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.