Dobrá Voda u Domažlic

Jihozápadně od obce Draženov stojí kaple Panny Marie. Nedaleko vyvěrá zázračná studánka Dobrá Voda.

Kaple Panny Marie je nejmladší poutní místo na Domažlicku. Voda ze studánky byla údajně léčivá. První zpráva o zázračném uzdravení pocházíí z počátku devatenáctého století, kdy ždánovský cestář Johann Ottilinger po omytí zraněné a do té doby se nehojící nohy v pramenité vodě byl záhy uzdraven a jako výraz vděčnosti nechal u studánky postavit dřevěný kříž. Následovali další poutníci, kteří se po rychlém rozšíření zvěsti o hojivé vodě vypravovali k místu uzdravení v hojném počtu.

Brzy po dalších vyléčeních postavili kolem roku 1800 u pramene malou dřevěnou kapli. Ta ovšem v polovině století vyhořela a nová stavba, již poněkud větší, byla jako zděná postavena v letech 1880 -1883.

Pouti z bližšího i vzdálenějšího okolí k Dobré Vodě byly již pravidelné a hojně navštěvované. Kaplička nestačila množství poutníků a tak byl roku 1898 položen slavnostni základní kámen ke kapli větší, vlastně již malému kostelu. V roce 1900 byla stavba hotova. Na hlavní oltář byl umístěn obraz Chodské madony, namalovaný akademickým malířem Jaroslavem Špillarem, patřící k umělcovým nejlepším dílům. U poutní kaple pak bylo umístěno čtrnáct zastavení Křížové cesty, malovaných na plechu domažlickým umělcem Josefem Wimmerem.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Sněžení
-2°C
-3°C
Srážky: 2.6mm
Tlak: 1014.7hPa
Vítr: 6m/s
z jiho-západu
Zítra
Středa 27.1.
Zataženo
-1°C
-1°C
Čtvrtek
28.1.2021
Sněžení
1°C
-3°C
Pátek
29.1.2021
Déšť
4°C
3°C
Sobota
30.1.2021
Sněžení
-1°C
-6°C

Kontakt

Adresa:
Draženov 

Místa v okolí

Újezd - Újezd patří mezi tradiční chodské obce, ve kterých žili hrdí strážci českých hranic.
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.