Lázně Poděbrady

Lázně Poděbrady představují největší lázeňskou společnost na území Středních Čech. Je proslulá zejména díky svému úspěšného lázeňství, které provozuje již od roku 1908.

Lázně Poděbrady se zaměřují zejména na léčbu kardiovaskulárního systému, ale také na léčbu pohybového aparátu a látkové výměny.

Samotné lázeňské město Poděbrady se rozprostírají asi padesát kilometrů od Prahy a díky strategické poloze představují vhodné místo pro konání různých konferencí a také kongresů. Lázně Poděbrady nabízí relaxaci po celý rok, přičemž jsou nabízeny nejrůznější tematické relaxační wellness pobyty nejrůznějšího zaměření. Lázně Poděbrady svým návštěvníkům a také pacientům nabízí nejen léčebné pobyty, ale zaměřují se také na relaxaci.

Historie

Historie lázeňství v Poděbradech je skutečně bohatá. První malé lázně zde stály již na počátku sedmnáctého století. Následně v roce 1908 byly vysvěceny první Knížecí lázně. V minulosti se lázně Poděbrady specializovaly na léčbu srdečních chorob, v čemž pokračují také dodnes.

O pár let později se lázně Poděbrady dostaly pod správu města a začaly se rozšiřovat. V roce 1926 vznikl v Poděbradech První vyšetřovací a léčebný ústav, kde působil také zakladatel a první prezident České kardiologické společnosti – prof. Dr. Václav Libenský.

Během druhé světové války začalo lázeňství upadat a jejich obnovy jsme se dočkali v roce 1989.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.10.2020
Polojasno
13°C
10°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1023.4hPa
Vítr: 3m/s
z západu
Zítra
Neděle 1.11.
Déšť
15°C
13°C
Pondělí
2.11.2020
Polojasno
19°C
14°C
Úterý
3.11.2020
Zataženo
15°C
9°C
Středa
4.11.2020
Zataženo
11°C
5°C

Kontakt

Adresa:
Poděbrady 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Cafe Charlotte - Milí hosté, buďte vítáni v naší kavárně Café Charlotte nedávno zrekonstruované ve stylu 30. let, která se nachází u lázeňského parku v památkově chráněné budově železniční stanice Poděbrady. Přijďte k nám ochutnat s láskou připravené české regionální i mezinárodní speciality, prvotřídní kávu a lahodné nápoje a pokochat se unikátním panoramatickým výhledem na lázeňský park. Kavárna je nekuřácká, v létě s venkovní terasou, kde je kouření povoleno a pro děti máme připravený dětský koutek se zábavnými hračkami. Nechť se Vám u nás líbí a přejeme Vám dobrou chuť! :)
Vzdálenost: 1km
Workout park Poděbrady - V Poděbradech je k dispozici pro širokou veřejnost Street workout hřiště, a to celoročně a zdarma.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Brusná u Bludova - Rozhledna Brusná je svérázná, netypická dřevěná vyhlídková stavba opatřená ocelovým schodištěm.
Rozhledna Brodek - Menší vyhlídková stavba ze dřeva, vysoká 8 metrů, vyrostla v roce 2010 v Brodku u Přerova zásluhou jednoho z místních obyvatel.
Rozhledna Vitčice - V roce 2001 byla postavena dřevěná, 8 metrů vysoká, rozhledna z trámové konstrukce s horní krytou vyhlídkovou plošinou ve výšce 6 metrů nad zemí. 
Rozhledna Předina (Štátula) - Rozhledna Předina byla postavena v roce 2000. Jedná se o dřevěnou konstrukci ze smrkových trámků, vysokou 8 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.