Zámek Hořovice

Zámek Hořovice se nachází na samém úpatí Brd, jen pár kilometrů od dálnice D5 z Prahy na Plzeň. V současné době je spojen zejména s Cibulovým jarmarkem.

Zámek Hořovice byl postavený na počátku 18. století v barokním stylu. Zakladateli se stali pánové z Vrbna a Bruntálu. V současné době nese zámek podobu z druhé poloviny devatenáctého století. V té době vlastnila panství knížecí rodina pánů z Hanau. Zámek mělo panství ve vlastnictví až do roku 1945. K nejvýznačnějším představitelům české šlechty patřila hrabata z Vrbna. Posledním kurfiřtem Hesenským na zámku byl Friedrich Wilhelm.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.3.2019
Jasno
11°C
5°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1035.3hPa
Vítr: 1.2m/s
z východu
Zítra
Pátek 22.3.
Jasno
14°C
7°C
Sobota
23.3.2019
Jasno
16°C
8°C
Neděle
24.3.2019
Déšť
9°C
6°C
Pondělí
25.3.2019
Zataženo
11°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Hořovice 
Web: Zámek Hořovice
Email: horovice@npu.cz
Telefon: +420 724 331 568

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Anna Zavadilová - Půjčovna má k dispozici lodě a rafty na řece Berounce.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Jiří Červenka - Půjčovna má k dispozici lodě a veškeré vodácké vybavení.
Vzdálenost: 3km

Nová místa

+ přidat
Dub (hora) - Dub je jeden z vrcholků Hradčanské pahorkatiny v českolipském okrese, nedaleko od městečka Doksy u Máchova jezera.
Vyskeř (hora) - Vyskeř je hora v Chráněné krajinné oblasti Český ráj, tvoří ji vulkanická hornina čedič ve spojení s křídovými usazeninami. Poslední sopečná aktivita byla zaznamenána zhruba před sedmnácti miliony lety.
Kozel (hora) - Kozel je hora nedaleko obce Kozly v českolipském okrese. Nedaleko odtud prochází zelená turistická značka do České Lípy a obce Bořetín. Vrchol je sice přístupný, ale značená cesta k němu nevede.
Bílá skála - Bílá skála je hora na západě Krkonoš, na rozhraní s Jizerskými horami. Nachází se zhruba 4 km od Tanvaldu. Vrcholové partie pokrývá smrkový porost, z něhož vyčnívají křemencová skaliska.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.