Ledová jeskyně Naděje

Ledovou jeskyni najdete na severním svahu Suchého vrchu, asi jeden kilometru od Hamru u Naděje.

Ledová jeskyně je turisticky využívána od sedmdesátých let devatenáctého století - v té době k ní vedla úzká serpentinová stezka. Sestup do jeskyně byl v minulosti zpřístupněn pouze po větvích otesaného kmene, ale později byl do podzemních prostor umístěn žebřík. Na přelomu 19. a 20. století byla do vchodu jeskyně nainstalována mříž a v nedalekém Hamru jste museli zaplatit poplatek, abyste klíč od mříže získali.

Po roce 1945 byl vstup do jeskyně opět zdarma, ale její vnitřní výzdoba byla značně poškozena. V roce 1980 byla Ledová jeskyně Naděje na dva roky uzavřena a byl zde speleology prováděn průzkum. Po jeho skončení byl vstup opět volný. Stále ale docházelo k ničení jeskyně, a tak byl vchod v roce 1988 uzamčen a klíč byl umístěn na Správě CHKO Lužické hory. V roce 1995 došlo k sesuvu balvanů v suti. Dodnes sesuv stále hrozí, a proto je Ledová jeskyně Naděje uzavřena.

Pseudokrasová puklinová jeskyně vznikla mrazovým zvětráváním, při němž se vytvořily menší i větší pukliny. Ty byly později překryté suťovým polem. Jeskyně je asi 30 metrů dlouhá a 2 až 4 metry široká.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 23.10.2019
Zataženo
16°C
12°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.9hPa
Vítr: 3.8m/s
z jiho-východu
Zítra
Čtvrtek 24.10.
Polojasno
14°C
10°C
Pátek
25.10.2019
Skoro jasno
15°C
10°C
Sobota
26.10.2019
Jasno
16°C
9°C
Neděle
27.10.2019
Déšť
16°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Cvikov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Ski areál Luž (Horní Světlá) - Skiareál Luž kdysi býval velmi vyhledávaným a zajímavým lyžařským centrem v Lužických horách a služby pro lyžařskou veřejnost byly na velmi vysoké úrovni.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Skiareál Mezičky - Nový lyžařský areál se buduje nedaleko Jiřetína pod Jedlovou v Lužických horách. Výstavba probíhá ve dvou fázích. První fáze by měla být ukončena v prosinci 2017.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Veřejné bruslení Skalka Family Park - Skalka Family Park se nachází jen pár minut autem od Ostravy-Poruby, nabízí spoustu sportovních aktivit (lanové centrum, workoutové hřiště, horolezecká stěna…), a v zimním období také kluziště. Kluziště si lze pronajmout i pro soukromé účely. Pro Vaše děti nabízíme i možnost návštěvy kurzu bruslení.
Studánka u čuráčka - Na okraji Přírodního parku Sovinecko, nedaleko Rýmařova, vyvěrá spodní pramen, jehož název stojí za pozornost.
Spolský rybník - Spolský rybník vznikl v roce 1372. O dvě století později byl na žádost rožmberského regenta Jakuba Krčína přebudován a měl sloužit pro zachycení povodňové vody, která na Spolském potoce proudila do rybníka Svět. Oba rybníky jsou i dnes vzájemně propojeny.
Vlkovický rybník - Vlkovický rybník byl založen již na konci 14. století, je tedy jedním z nejstarších rybníků v Čechách. Založil jej pravděpodobně jistý Jan Tožic z Tožic. Jeho rozloha je 105 hektarů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Hastrman - Penzion pro max 12 hostů ( 4 pokoje s koupelnami) stojí na břehu soukromého rybníka uprostřed rozlehlé 8 000m2 parkově upravené zahradě s lávkou a altánkem. Zajišťuje apsolutní soukromí hostů. Vlastní stravování v domě či výborná kuchyně Choltického zámku.
Chalupa Květinka Ohnišov - Nová stylová roubenka se saunou, kachlovými kamny a veškerým komfortem
Chalupa Sluníčko - K pronájmu nová luxusní roubenka, stylově vybavená, se saunou, bazénem a veškerým komfortem. Jedná se o chalupu, která se nachází v klidné části obce Ohnišov v Orlických horách.
Hotel Zlatý Zajíc - Rodinný hotel se nachází v centru Libochovic.Pořádáme akce,svatby,večírky.Stravování je pouze pro hotelové hosty dle přání zákazníka.Jsme schopni nabídnout bezlepkovou dietu,kompletní cukrářský sortiment pro svatby i oslavy.Kapacita hotelu je až 28 lůžek.

Nové restaurace

+ přidat
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.