Ledová jeskyně Naděje

Ledovou jeskyni najdete na severním svahu Suchého vrchu, asi jeden kilometru od Hamru u Naděje.

Ledová jeskyně je turisticky využívána od sedmdesátých let devatenáctého století - v té době k ní vedla úzká serpentinová stezka. Sestup do jeskyně byl v minulosti zpřístupněn pouze po větvích otesaného kmene, ale později byl do podzemních prostor umístěn žebřík. Na přelomu 19. a 20. století byla do vchodu jeskyně nainstalována mříž a v nedalekém Hamru jste museli zaplatit poplatek, abyste klíč od mříže získali.

Po roce 1945 byl vstup do jeskyně opět zdarma, ale její vnitřní výzdoba byla značně poškozena. V roce 1980 byla Ledová jeskyně Naděje na dva roky uzavřena a byl zde speleology prováděn průzkum. Po jeho skončení byl vstup opět volný. Stále ale docházelo k ničení jeskyně, a tak byl vchod v roce 1988 uzamčen a klíč byl umístěn na Správě CHKO Lužické hory. V roce 1995 došlo k sesuvu balvanů v suti. Dodnes sesuv stále hrozí, a proto je Ledová jeskyně Naděje uzavřena.

Pseudokrasová puklinová jeskyně vznikla mrazovým zvětráváním, při němž se vytvořily menší i větší pukliny. Ty byly později překryté suťovým polem. Jeskyně je asi 30 metrů dlouhá a 2 až 4 metry široká.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 28.5.2020
Deštivo
13°C
10°C
Srážky: 0.5mm
Tlak: 1028.2hPa
Vítr: 6.1m/s
z severu
Zítra
Pátek 29.5.
Zataženo
14°C
10°C
Sobota
30.5.2020
Polojasno
13°C
10°C
Neděle
31.5.2020
Polojasno
11°C
12°C
Pondělí
1.6.2020
Skoro jasno
19°C
9°C

Kontakt

Adresa:
Cvikov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Ski areál Luž (Horní Světlá) - Skiareál Luž kdysi býval velmi vyhledávaným a zajímavým lyžařským centrem v Lužických horách a služby pro lyžařskou veřejnost byly na velmi vysoké úrovni.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Skiareál Mezičky - Nový lyžařský areál se buduje nedaleko Jiřetína pod Jedlovou v Lužických horách. Výstavba probíhá ve dvou fázích. První fáze by měla být ukončena v prosinci 2017.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lhotka - Rozhledna Lhotka nedaleko Chyňavy u Berouna byla postavena v roce 2007.
Boží vyhlídka (Boží Dar) - Nepříliš vysoká stavba miniaturní rozhledny na Božím Daru s názvem Boží vyhlídka, ve tvaru, který se nápadně podobá zápalkové krabičce, je umístěna na jednom z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Krušných horách. 
Rozhledna Máminka - Dřevěná rozhledna jménem Máminka měří 33 metrů, vyhlídková plošina se nachází o 12 metrů níže. Věž byla postavena v roce 2015. Na jejím místě stával dříve dřevěný triangulační bod.
Rozhledna Maják - Rozhledna Maják nedaleko Lednicko-valtického areálu vznikla v roce 2012. Je postavena ze dřeva a oceli, k vyhlídkové plošině ve výšce 21 metrů vede točité ocelové schodiště.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.