Ledová jeskyně Naděje

Ledovou jeskyni najdete na severním svahu Suchého vrchu, asi jeden kilometru od Hamru u Naděje.

Ledová jeskyně je turisticky využívána od sedmdesátých let devatenáctého století - v té době k ní vedla úzká serpentinová stezka. Sestup do jeskyně byl v minulosti zpřístupněn pouze po větvích otesaného kmene, ale později byl do podzemních prostor umístěn žebřík. Na přelomu 19. a 20. století byla do vchodu jeskyně nainstalována mříž a v nedalekém Hamru jste museli zaplatit poplatek, abyste klíč od mříže získali.

Po roce 1945 byl vstup do jeskyně opět zdarma, ale její vnitřní výzdoba byla značně poškozena. V roce 1980 byla Ledová jeskyně Naděje na dva roky uzavřena a byl zde speleology prováděn průzkum. Po jeho skončení byl vstup opět volný. Stále ale docházelo k ničení jeskyně, a tak byl vchod v roce 1988 uzamčen a klíč byl umístěn na Správě CHKO Lužické hory. V roce 1995 došlo k sesuvu balvanů v suti. Dodnes sesuv stále hrozí, a proto je Ledová jeskyně Naděje uzavřena.

Pseudokrasová puklinová jeskyně vznikla mrazovým zvětráváním, při němž se vytvořily menší i větší pukliny. Ty byly později překryté suťovým polem. Jeskyně je asi 30 metrů dlouhá a 2 až 4 metry široká.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Cvikov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Ski areál Luž (Horní Světlá) - Skiareál Luž kdysi býval velmi vyhledávaným a zajímavým lyžařským centrem v Lužických horách a služby pro lyžařskou veřejnost byly na velmi vysoké úrovni.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Skiareál Mezičky - Nový lyžařský areál se buduje nedaleko Jiřetína pod Jedlovou v Lužických horách. Výstavba probíhá ve dvou fázích. První fáze by měla být ukončena v prosinci 2017.
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Letní Strana - V Rokytnici nad Jizerou (v Dolní Rokytnici) se nachází zajímavé vyhlídkové místo.
Bílá skála - Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Jizerských horách je Bílá skála, nedaleko Pasek nad Jizerou.
Šulíkova skála - Šulíkova skála je krásné vyhlídkové místo na panorama Jizerských hor.
Vyhlídka nad Desnou - Nad městem Desná, v Jizerských horách, se nachází velmi působivá vyhlídka na panorama Jizerských hor.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.