Ledová jeskyně Naděje

Ledovou jeskyni najdete na severním svahu Suchého vrchu, asi jeden kilometru od Hamru u Naděje.

Ledová jeskyně je turisticky využívána od sedmdesátých let devatenáctého století - v té době k ní vedla úzká serpentinová stezka. Sestup do jeskyně byl v minulosti zpřístupněn pouze po větvích otesaného kmene, ale později byl do podzemních prostor umístěn žebřík. Na přelomu 19. a 20. století byla do vchodu jeskyně nainstalována mříž a v nedalekém Hamru jste museli zaplatit poplatek, abyste klíč od mříže získali.

Po roce 1945 byl vstup do jeskyně opět zdarma, ale její vnitřní výzdoba byla značně poškozena. V roce 1980 byla Ledová jeskyně Naděje na dva roky uzavřena a byl zde speleology prováděn průzkum. Po jeho skončení byl vstup opět volný. Stále ale docházelo k ničení jeskyně, a tak byl vchod v roce 1988 uzamčen a klíč byl umístěn na Správě CHKO Lužické hory. V roce 1995 došlo k sesuvu balvanů v suti. Dodnes sesuv stále hrozí, a proto je Ledová jeskyně Naděje uzavřena.

Pseudokrasová puklinová jeskyně vznikla mrazovým zvětráváním, při němž se vytvořily menší i větší pukliny. Ty byly později překryté suťovým polem. Jeskyně je asi 30 metrů dlouhá a 2 až 4 metry široká.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Cvikov 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Památný jilm Dolní Světlá pod Luží - V Dolní Světlé pod Luží se nachází památný Jilm horský.
Vzdálenost: 3km
Ski areál Luž (Horní Světlá) - Skiareál Luž kdysi býval velmi vyhledávaným a zajímavým lyžařským centrem v Lužických horách a služby pro lyžařskou veřejnost byly na velmi vysoké úrovni.
Vzdálenost: 3km
Památná borovice v Mařenicích - Borovice lesní je památný strom nedaleko obce Heřmanice v Podještědí.
Vzdálenost: 3km
Památná lipová alej - Na severovýchodním okraji města Cvikov se nachází památná lipová alej.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Tisíciletý tis - V katastru obce Krompach v Lužických horách se nachází památný strom Tisíciletý tis.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Javorová alej Dobkovičky - Před obcí Dobkovičky na Litoměřicku, v krajině Českého středohoří, se nachází památné stromořadí.
Jírovcová alej v Břvanech - V obci Břvany, v trojúhelníku měst Most, Louny a Žatec se nachází památná jírovcová alej.
Lipová alej pod Řípem - Pod horou Říp se nachází státem chráněné památné stromy.
Skupina památných lip - V Liběchově se nachází skupina památných lip srdčitých.

Nové ubytování

+ přidat
FKK kemp Úštěk (bez plavek) - Pokud rádi trávíte volný čas v pohodě a klidu, s přátelsky naladěnými lidmi a hlavně bez oblečení, jste na správném místě. K odpočinku na Vaší dovolené nebudete potřebovat, při pobytu v našem kempu, žádné oblečení a plavky už vůbec ne. Můžete si tak užít svobodu volného těla na slunci u vody na čerstvém vzduchu Českého středohoří u břehu jezera Chmelař a historického městečka Úštěk v námi vytvořeném koutě přírody jen pro vás. FKK kemp Úštěk je naturistický kemp pouze pro naturisty, nudisty a všechny ostatní slušné naháče, kde panuje rodinná a kamarádská pohoda, na bázi úcty a vzájemné tolerance. Kemp je výhradně bez plavek. Být nahý není povinností. Každý se může pohybovat tak, jak se zrovna cítí. Pouze plavky jsou vyjma dětí zakázány. Může se tedy stát, že například večer, když se ochladí bude někdo zabalený až po uši, někdo třeba jen v triku a nebo také úplně nahý.
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Podháj - Restaurace Podháj - Modřišice
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.