Protivín - Kaplanka

Protivín - galerie Jiřího Koláře a zoologická výstava.

V květnu 2010 otevřelo město Protivín nové výstavní prostory spojené s Infocentrem. Budova se nachází vedle kostela sv. Alžběty Portugalské a byla spolu s ním vybudována v roce 1662, jako špitál. Působil zde kaplan, proto se budova nazývá Kaplanka. V Kaplance si turisté mohou prohlédnout kostry velkých zvířat (nosorožec, žirafa...), milovníky umění  potěší stálá expozice díla výtvarníka a básníka - protivínského rodáka Jiřího Koláře a v současné době zde probíhá velmi navštěvovaná výstava modelů hradů a zámků ze špejlí - dílo pana Ladislava Nováka z Myšence. V infocentru si turisté mohou zakoupit suvenýry a informovat se o dalších turistických příležitostech v okolí města.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 1.10.2020
Jasno
16°C
9°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1007hPa
Vítr: 1.1m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 2.10.
Polojasno
18°C
14°C
Sobota
3.10.2020
Zataženo
23°C
12°C
Neděle
4.10.2020
Jasno
18°C
9°C
Pondělí
5.10.2020
Zataženo
14°C
8°C

Kontakt

Adresa:
Protivín 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Pastýřka - Rozhledna Pastýřka byla postavena v roce 2009. Stojí v místech, kde dříve stávala dřevěná vyhlídka, která přestala sloužit již v průběhu první světové války.
Vodárenská vyhlídka Kladruby nad Labem - Bývalý vodojem vysoký 22 metrů na okraji Kladrub nad Labem přestal sloužit svému účelu v 70. letech minulého století.
Rozhledna Zuberský vrch - V roce 2003 vyrostl na Zuberském vrchu telekomunikační ocelový stožár, vysoký 55 metrů. Zároveň slouží jako rozhledna.
Rozhledna Vojtěchov - Zajímavá rozhledna stojí mezi obcemi Vojtěchov a Kladno na Chrudimsku. Byla postavena v roce 2010, její výška je 17 metrů a jsou zde k dispozici celkem tři vyhlídkové plošiny. Ta nejvyšší se nachází 12 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.