Zřícenina hradu Myšenec

Zřícenina hradu Myšenec je zvláštní stavbou, která je od roku 1958 chráněna jako kulturní památka. Zvláštnost spočívá v tom, že jde o objekt téměř pohlcený okolní zástavbou vesnických domů.

Hrad byl postaven na konci 13. století Přemyslem Otakarem II. Poprvé je písemně zmíněn v roce 1273. Objekt sloužil jako reprezentativní sídlo pro diplomatická jednání, ovšem po tragické smrti krále Přemysla Otakara II. ztratil na významu, byl opuštěn a zchátral.

Na konci 18. století byly v jeho bezprostředním okolí vystavěny vesnické domy a tento stav setrval dodnes. Napříč obcí vede značená turistická stezka a cyklotrasa č. 1146. Hrad je částečně přístupný a nachází se uprostřed vesnických domů v obci Myšenec.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.3.2019
Jasno
10°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1035.6hPa
Vítr: 1.3m/s
z východo-jiho-východu
Zítra
Pátek 22.3.
Jasno
13°C
4°C
Sobota
23.3.2019
Jasno
15°C
5°C
Neděle
24.3.2019
Zataženo
13°C
7°C
Pondělí
25.3.2019
Zataženo
11°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Myšenec 54
Protivín 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Protivín - Kaplanka - Protivín - galerie Jiřího Koláře a zoologická výstava.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Dub (hora) - Dub je jeden z vrcholků Hradčanské pahorkatiny v českolipském okrese, nedaleko od městečka Doksy u Máchova jezera.
Vyskeř (hora) - Vyskeř je hora v Chráněné krajinné oblasti Český ráj, tvoří ji vulkanická hornina čedič ve spojení s křídovými usazeninami. Poslední sopečná aktivita byla zaznamenána zhruba před sedmnácti miliony lety.
Kozel (hora) - Kozel je hora nedaleko obce Kozly v českolipském okrese. Nedaleko odtud prochází zelená turistická značka do České Lípy a obce Bořetín. Vrchol je sice přístupný, ale značená cesta k němu nevede.
Bílá skála - Bílá skála je hora na západě Krkonoš, na rozhraní s Jizerskými horami. Nachází se zhruba 4 km od Tanvaldu. Vrcholové partie pokrývá smrkový porost, z něhož vyčnívají křemencová skaliska.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.