Horusický rybník

Horusický rybník je třetím největším rybníkem v České republice, hned po Rožmberku a Bezdrevu.

Horusický rybník představuje třetí největší rybník nejen v Jihočeském kraji, ale také v celé České republice. Zaujímá plochu o velikosti 416 hektarů a rozprostírá se v okrese Tábor a je ve vzdálenosti tří až pěti kilometrů jihozápadně od Veselí nad Lužnicí. Nejhlubší místo rybníka je u hráze a činí 6 metrů, jinak je rybník mělký a sahá do hloubky 1,6 metrů, proto se zde chovají i ryby. Vodní plocha se rozprostírá v nadmořské výšce 416 metrů a objem nádrže činí 3,97 milionů metrů krychlových. Horusický rybník představuje poslední rybník na Zlaté stoce, která vtéká do Lužnice o kilometr dále. Jihovýchodní část rybníka je charakteristická řízenou přírodní rezervací Rudou, která slouží na ochranu rozsáhlého rašeliniště. V západní části rybníka je naopak přírodní rezervace Horusická blata.

Rybník byl dle návrhu Štěpánka Netolického vybudován v roce 1512 a jeho jméno je dle vesnice Horusice.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Zataženo
2°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1025.3hPa
Vítr: 2.4m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Polojasno
2°C
-3°C
Úterý
1.12.2020
Déšť se sněhem
2°C
0°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
1°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
-1°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Bošilec 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Kemp Měruše - Kemp na řece Lužnici na 80,9 ř. km. mezi obcemi Ponědrážka a Vlkov sice nepatří mezi velké a rušné kempy, ale je klidný a útulný s úžasným koupáním v pískových jezerech a s krásnými večery u táboráků. Nejbližší zatopená pískovna je 50 m od kempu, další najdete asi 800 m odtud mezi Vlkovem a Veselím nad Lužnicí. Pískovny jsou v Chráněné krajinné oblasti a Biosferické rezervaci Třeboňsko, poblíž objevíte pískové přesypy Kozí a Slepičí vršek, které tu tvoří jednu z nejkrásnějších krajinných scenérií jižních Čech. Ubytovat se můžete v chatkách, karavanech (elektrická přípojka) nebo stanech, je tu dětské hřiště, sociální zařízení včetně sprch s teplou vodou, příjemné posezení u občerstvení s nabídkou několika jídel. Můžete využít vybavenou kuchyňku s ledničkou, vařičem a varnou konvicí.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.
Rozhledna Obecnice - Rozhledna Obecnice pochází z roku 2011. Byla postavena ze smrkových trámků ve shodném projektu s dalšími pěti rozhlednami, které tvoří součást tzv. Mikroregionu Východní Slovácko.
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.