Tvrz Týnec nad Labem

Mezi významnými památkami města Týnec nad Labem (Středočeský kraj, okres Kolín) nelze opomenout pozůstatky starobylé tvrzi z 11.-12.století.

Mezi významnými památkami města Týnec nad Labem (Středočeský kraj, okres Kolín) nelze opomenout pozůstatky starobylé tvrzi z 11.-12.století.

První historická zmínka o původní týnecké tvrzi pochází z roku 1110. Lze předpokládat, že tvrz již nějakou dobu stála, může tedy pocházet dokonce z 11.století.

Ve 14.století spravoval tvrz sedlecká klášter, kdy bylo přistavováno a rozšiřováno. Poté měnila tvrz často majitele, a to až do poloviny 15.století, kdy připadla Vilému z Pernštejna a byla připojena k pardubickému panství. Tím se ztratila funkce tvrzi coby centra okolního ruchu a objekt byl upraven na sklady a sýpku. Tak tomu bylo až do 20.století. Tvrz byla opuštěna, zpustla, zhroutily se krovy a stropy.

Dnes je zřícenina přístupná na vlastní nebezpečí.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Zataženo
3°C
2°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1024.5hPa
Vítr: 4.3m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Zataženo
3°C
-1°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
1°C
1°C
Středa
2.12.2020
Jasno
3°C
-5°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
0°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Týnec nad Labem 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.
Rozhledna Obecnice - Rozhledna Obecnice pochází z roku 2011. Byla postavena ze smrkových trámků ve shodném projektu s dalšími pěti rozhlednami, které tvoří součást tzv. Mikroregionu Východní Slovácko.
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.