Tvrz Tuklaty

Dnes již jen malebná zvonice je vzpomínkou na mocnou tvrz z 14.století.

Tvrz Tuklaty se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 4 km severovýchodně od města Úvaly (Středočeský kraj, okres Kolín).

První zmínka o tvrzi v Tuklatech pochází z roku 1400, podle všeho patřila Šimonovi z Roztok. Na tvrzi se velmi často měnili majitelé, v historických záznamech je dokonce často uváděna jen jako pustá.

Od roku 1699 je známa již jen jediná, třípodlažní věž ze silného lomového kamene, opatřená barokními okny a úzkými střílnami. Věž byla několikrát opravována, střecha byla dokonce v roce 1870 zhotovena nová.

Několik posledních století plní tvrz Tuklaty úlohu zvonice. Původně zde byly tři zvony z 16. a 17.století, jeden z nich byl však zlikvidován během 1. světové války.

V květnu 1945 věž sloužila jako pozorovatelna českého odboje.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 31.7.2021
Jasno
24°C
18°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1009.3hPa
Vítr: 5.3m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Neděle 1.8.
Déšť
16°C
15°C
Pondělí
2.8.2021
Deštivo
21°C
15°C
Úterý
3.8.2021
Deštivo
23°C
15°C
Středa
4.8.2021
Polojasno
23°C
15°C

Kontakt

Adresa:
Tuklaty 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Prosečský hřeben - Kamenná rozhledna Prosečský hřeben je součástí turistické chaty s restaurací. Byla postavena v roce 1932.
Rozhledna Petřín (Jablonec nad Nisou) - Rozhledna s názvem Petřín o výšce 20 metrů je zděná stavba z roku 1906. Je součástí přilehlého horského hotelu s restaurací.
Rozhledna Špičák (Stará Lípa) - Rozhledna Špičák v okrese Česká Lípa je zděná cihlová stavba z roku 1885. Rozhledna je vysoká 14 metrů.
Rozhledna Raisova chata - Raisova chata byla postavena v roce 1925 zásluhou německých a českých turistických nadšenců. Součástí chaty byla i otočná vyhlídková věž, vysoká 10 metrů, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 7 metrů nad zemí.

Nové ubytování

+ přidat
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.