Zámek Bečváry

Zámek Bečváry se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 14 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Zámek Bečváry se nachází ve stejnojmenné obci, přibližně 14 km západně od Kutné Hory (Středočeský kraj).

Na místě dnešního zámku stávala dříve rozsáhlá trojkřídlá tvrz z roku 1591. Ta byla v polovině 18.století přestavována, přestavbu dokončil v roce 1763 Ernst Gideon Laudon.

Tak vznikla dnešní podoba bečvářského zámku - barokní patrová čtyřkřídlá budova zdobená pilastry s arkádovým nádvořím a mansardovou střechou. Zdobenému zahradnímu průčelí dominuje mohutný dvoupatrový rizalit s volným dvouramenným schodištěm vedoucím na terasu, které zdobí barokní sochy.

Poslední majitelkou před rokem 1945 byla Klára Frengelová, poté byl zchátralý zámek právoplatným dědicům vyvlastněn a sloužil jako archiv ČSAV.

V roce 1995 se zámek stal soukromým majetkem a probíhá postupná rekonstrukce celého objektu. Zámek je veřejnosti nepřístupný.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 5.3.2021
Skoro jasno
3°C
-4°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1022.6hPa
Vítr: 2.8m/s
z severu
Zítra
Sobota 6.3.
Jasno
4°C
-5°C
Neděle
7.3.2021
Jasno
5°C
-2°C
Pondělí
8.3.2021
Zataženo
4°C
-2°C
Úterý
9.3.2021
Polojasno
6°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Bečváry 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Zámek Český Rudolec (Malá Hluboká) - Vodní tvrz Český Rudolec postavená ve 14. století prošla v průběhu staletí několika stavebními úpravami. Byla přestavována v duchu renesance, baroka a nakonec v novogotickém stylu, který se nápadně podobá zámku Hluboká nad Vltavou.
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.