Zámek Kluky

Zámek Kluky se nachází v obci Kluky, přibližně 5km západně od města Čáslav (okres Kutná Hora, Středočeský kraj).

Zámek Kluky se nachází v obci Kluky, přibližně 5km západně od města Čáslav (okres Kutná Hora, Středočeský kraj).

V obci Kluky stávala původně gotická tvrz ze 14.století. Později v 16.století prošla tvrz přestavbou a z dochovaných pramenů je od roku 1660 připomínána již jako zámek patřící rodu Ledebourů.

Za dalších majitelů byl zámek ještě dvakrát přestavován, prvně někdy v 18.století Obytečtími z Obytce, později v letech 1880-90 Dačickými z Heslova. Ti vlastnili zámek až do vyvlastnění roku 1945. Potom sloužil zámek potřebám Státnímu statku Čáslav a Národnímu výboru Kluky, byly zde kanceláře a byty.

Zámek je od 80.let 20. století prázdný a nevyužívaný. Po roce 1990 je ve vlastnictví soukromé společnosti. V nedávné době byla na chátrající stavbě opravena střecha.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 21.3.2019
Skoro jasno
11°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1035.5hPa
Vítr: 0.9m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Pátek 22.3.
Polojasno
14°C
7°C
Sobota
23.3.2019
Jasno
16°C
7°C
Neděle
24.3.2019
Zataženo
10°C
6°C
Pondělí
25.3.2019
Zataženo
10°C
3°C

Kontakt

Adresa:
Kluky 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Dub (hora) - Dub je jeden z vrcholků Hradčanské pahorkatiny v českolipském okrese, nedaleko od městečka Doksy u Máchova jezera.
Vyskeř (hora) - Vyskeř je hora v Chráněné krajinné oblasti Český ráj, tvoří ji vulkanická hornina čedič ve spojení s křídovými usazeninami. Poslední sopečná aktivita byla zaznamenána zhruba před sedmnácti miliony lety.
Kozel (hora) - Kozel je hora nedaleko obce Kozly v českolipském okrese. Nedaleko odtud prochází zelená turistická značka do České Lípy a obce Bořetín. Vrchol je sice přístupný, ale značená cesta k němu nevede.
Bílá skála - Bílá skála je hora na západě Krkonoš, na rozhraní s Jizerskými horami. Nachází se zhruba 4 km od Tanvaldu. Vrcholové partie pokrývá smrkový porost, z něhož vyčnívají křemencová skaliska.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.