Městské muzeum a galerie Svratka

Městské muzeum a galerie se nachází ve Svratce U Zbrojnice. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Muzeum nabízí expozice, jako je „Světnice kovodělníka“, což je místnost zařízena nábytkem z konce devatenáctého a počátku dvacátého století. Dále je k dispozici kůlna se zemědělským nářadím, hrnčířská dílna, klempířská dílna A. Šillera, spořitelní a záložní spolek, telegrafní a telefonní úřad. Do stálých expozic je zařazena školní třída, truhlářská a kolářská dílna Josefa Ehrenbergera a ševcovská dílna Františka Nováka.

Historie

První muzejní expozice byla ve Svratce založena v roce 1940 díky Bedřichu Tučkovi. Staral se o kulturní rozvoj města a začal shromažďovat muzejní sbírky. Otevřel si také malou expozici, která nesla název „Svratecká jizba“. Byla umístěná ve dvou přízemních místnostech obecné školy. V roce 1959 však Bedřich Tuček zemřel a expozice byla kvůli nedostatku prostoru uložena do beden a převezena do sálu restaurace U Berušky. Díky roku 2000, kdy se konalo výročí od první zmínky o Svratce, se lidé opět začali usilovat o muzejní činnost. Exponáty byly uloženy ve vyčleněné místnosti na Městském úřadě a začalo se uvažovat o zřízení muzea. Slavnostní otevření muzea se konalo 21. května 2005.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
U Zbrojnice 347
Svratka 
Web: Městské muzeum a galerie Svratka
Email: mudroch@svratka.cz
Telefon: +420 777 224 205

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Ski areál Svratka - Lyžařský areál Svratka patří k menším areálům na Vysočině, přesto však nabízí velmi příjemné prostředí pro lyžování jak začínajícím lyžařům, tak zdatnějším sportovcům. 
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Chalupa Žofie - Chalupa Žofie se nachází v malé vesničce Herálec, která leží v kraji Vysočina-Žďárské vrchy (Devět skal,Žákova hora ). Chalupa k pronajmutí poskytuje:3 ložnice pro 10 až 12 osob, velkou společenskou místnost, kuchyni, halu,WC, dvě koupelny. Ceny denní za chalupu na osobu za noc zimní sezóna 340 ,-Kč letní sezóna 340 ,-Kč mimo sezónu 300 ,-Kč (nemusí se již topit plynovým kotlem) Tři ložnice (4,4,4lůžkové dle přání), povlečení, ručníky.Společné sociální zařízení: Samostatné WC, dvě koupelny: 1) umyvadlo, vana, 2) sprchový kout, umyvadlo, WC .Vytápění: kachlová pec (dřevo), ústřední plynové topení, podlahové topení.Naše internetové stránky:www.chalupazofie.wz.cz
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Václavka - Rozhledna Václavka je vyhlídková věž ve Voticích.
Rozhledna Kochnov - Rozhledna Kochnov je dřevěná stavba vyhlídkové věže na okraji lesa.
Vyhlídková věž staré radnice Mladá Boleslav - Vyhlídková věž staré městské radnice v Mladé Boleslavi byla postavena v 18. století.
Rozhledna Zvonička - Rozhledna Zvonička je dřevěná vyhlídková věž, postavená nad vinicí, v blízkosti obce Otmíče.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.