Městské muzeum Kojetín

Muzeum v Kojetíně se nachází na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Kojetínské muzeum má dvě nové expozice. Budete seznámeni se zemědělskými nástroji. Jedná se o staré exponáty, jako je například pluh zvaný „kopčák“ na oborávání brambor. Dále zhlédnete dřevné brány s kovovými hroty, okované dřevěné rýče, volské jařmo, cep na mlácení obilí, skříňku zvanou „kótnica", kam se ukládaly domácí dokumenty. Dále vám muzeum předkládá nástroje sloužící na zpracování lnu – lamka na len, kolovrátek, ruční motovidlo, hachle na česání příze, máslenka, lidové židle a je zde i ukázka obrázků na skle. Druhá část expozice se jmenuje „Historická-městská část“. uvidíte zde ukázky ze života Křetínských cechů, zhlédnete cechovní truhlice na důležité dokumenty, knihy učňů, tovaryšů a mistrů a mnoho dalších. Expozice je prokládána stručnými dějinami města Kojetín.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Masarykovo náměstí 8
Kojetín 
Web: Městské muzeum Kojetín
Email: muzeum@meks.kojetin.cz
Telefon: +420 774 001 375

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Workout park Kojetín - Ve městě Kojetín, v okrese Přerov, bylo vybudováno velmi pěkné venkovní cvičiště v areálu městského koupaliště. Workout hřiště je přístupné zdarma široké veřejnosti.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tvrdošín - Oravice 2 - Rozhledna Oravice je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Tvrdošín - Oravice - Rozhledna Tvrdošín - Oravice je vlastně pozorovatelna přírodních krás v blízkém okolí.
Rozhledna Skorušina - Rozhledna Skorušina je ocelový vyhlídkový stožár o dvou patrech.
Rozhledna pri Hviezdoslavovej horárni - Tato menší dřevěná rozhledna poskytuje celkem zajímavý výhled do blízkého okolí.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz