Městské muzeum Kojetín

Muzeum v Kojetíně se nachází na Masarykově náměstí. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Kojetínské muzeum má dvě nové expozice. Budete seznámeni se zemědělskými nástroji. Jedná se o staré exponáty, jako je například pluh zvaný „kopčák“ na oborávání brambor. Dále zhlédnete dřevné brány s kovovými hroty, okované dřevěné rýče, volské jařmo, cep na mlácení obilí, skříňku zvanou „kótnica", kam se ukládaly domácí dokumenty. Dále vám muzeum předkládá nástroje sloužící na zpracování lnu – lamka na len, kolovrátek, ruční motovidlo, hachle na česání příze, máslenka, lidové židle a je zde i ukázka obrázků na skle. Druhá část expozice se jmenuje „Historická-městská část“. uvidíte zde ukázky ze života Křetínských cechů, zhlédnete cechovní truhlice na důležité dokumenty, knihy učňů, tovaryšů a mistrů a mnoho dalších. Expozice je prokládána stručnými dějinami města Kojetín.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Masarykovo náměstí 8
Kojetín 
Web: Městské muzeum Kojetín
Email: muzeum@meks.kojetin.cz
Telefon: +420 774 001 375

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Workout park Kojetín - Ve městě Kojetín, v okrese Přerov, bylo vybudováno velmi pěkné venkovní cvičiště v areálu městského koupaliště. Workout hřiště je přístupné zdarma široké veřejnosti.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.
Vyhlídka Havlova skála - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na řeku Berounku se nachází nedaleko obce Liblín.
Vyhlídka Kozí bouda - Nad řekou Berounkou, nedaleko od obce Bukovec, se nachází krásné vyhlídkové místo.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.