Památník Adolfa Kašpara

Památník Adolfa Kašpara se nachází v Lošticích v Palackého ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Památník významného českého knižního ilustrátora Adolfa Kašpara je umístěn v domě, v němž v letech 1911 až 1932 strávil letní čas se svou rodinou. Ze stálých expozicí se zde nachází život a dílo ilustrátora Adolfa Kašpara, kde máte možnost zhlédnout originální ukázky tvorby, fotografie, dokumenty, ateliér a část původního zařízení domu. Dále je zde expozice věnována kapitolám z dějin města Loštic od pravěku do současnosti. Památník je spravován Vlastivědným muzeem v Šumperku. Dům nabízí jedinečnou atmosféru, jaká zde působila v době pobytu Adolfa.

Historie

Adolf Kašpar byl okouzlen zdejší krásou, když přijel v roce 1910 na návštěvu. Zakoupil zde pozemek a nechal si podle vlastního návrhu postavit dům, který si vybavil podle svých představ. Navrhl si v něm dokonce i ateliér s vyhlídkou do kraje. V šedesátých letech dvacátého století se rozhodl Vlastivědný ústav v Šumperku zřídit v tomto domě umělcův památník.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 16.5.2021
Polojasno
14°C
9°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1006.9hPa
Vítr: 2.8m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Pondělí 17.5.
Zataženo
13°C
10°C
Úterý
18.5.2021
Skoro jasno
14°C
8°C
Středa
19.5.2021
Polojasno
12°C
7°C
Čtvrtek
20.5.2021
Deštivo
15°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Loštice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Seberevolta workout Mohelnice - V Mohelnici bylo v roce 2014 zrekonstruováno víceúčelové hřiště, jehož součástí se stal i workout park. Byl vybudován v zástavbě panelových domů v Nové ulici a cvičit zde mohou všichni bez rozdílu věku.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Morava Camp - Ubytování v rekreačním a volnočasovém areálu v srdci Moravy - malebném městečku Mohelnice.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mikulčice - Rozhledna Mikulčice je ocelová stavba, vysoká 30 metrů.
Rozhledna Holý vrch - Rozhledna Holý vrch je šest metrů vysoká dřevěná stavba z roku 2015.
Rozhledna Drahy - Rozhledna Drahy je 19 metrů vysoká stavba, která pochází z roku 2009.
Rozhledna Zlobice - Rozhledna Zlobice je jednou z vojenských staveb z doby socialismu, která byla postavena v roce 1972 jako součást výcvikového prostoru.

Nové ubytování

+ přidat
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.