Památník Adolfa Kašpara

Památník Adolfa Kašpara se nachází v Lošticích v Palackého ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Památník významného českého knižního ilustrátora Adolfa Kašpara je umístěn v domě, v němž v letech 1911 až 1932 strávil letní čas se svou rodinou. Ze stálých expozicí se zde nachází život a dílo ilustrátora Adolfa Kašpara, kde máte možnost zhlédnout originální ukázky tvorby, fotografie, dokumenty, ateliér a část původního zařízení domu. Dále je zde expozice věnována kapitolám z dějin města Loštic od pravěku do současnosti. Památník je spravován Vlastivědným muzeem v Šumperku. Dům nabízí jedinečnou atmosféru, jaká zde působila v době pobytu Adolfa.

Historie

Adolf Kašpar byl okouzlen zdejší krásou, když přijel v roce 1910 na návštěvu. Zakoupil zde pozemek a nechal si podle vlastního návrhu postavit dům, který si vybavil podle svých představ. Navrhl si v něm dokonce i ateliér s vyhlídkou do kraje. V šedesátých letech dvacátého století se rozhodl Vlastivědný ústav v Šumperku zřídit v tomto domě umělcův památník.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Déšť
3°C
1°C
Srážky: 0.6mm
Tlak: 1022.5hPa
Vítr: 5.7m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Zataženo
1°C
1°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
0°C
-1°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
1°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
2°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Loštice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Seberevolta workout Mohelnice - V Mohelnici bylo v roce 2014 zrekonstruováno víceúčelové hřiště, jehož součástí se stal i workout park. Byl vybudován v zástavbě panelových domů v Nové ulici a cvičit zde mohou všichni bez rozdílu věku.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Morava Camp - Ubytování v rekreačním a volnočasovém areálu v srdci Moravy - malebném městečku Mohelnice.
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.
Rozhledna Obecnice - Rozhledna Obecnice pochází z roku 2011. Byla postavena ze smrkových trámků ve shodném projektu s dalšími pěti rozhlednami, které tvoří součást tzv. Mikroregionu Východní Slovácko.
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.