Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum se nachází ve Zlatých Horách na náměstí Svobody.

Městské muzeum ve Zlatých Horách sídlí v budově bývalé pošty. Jedná se o jednu z nejhodnotnějších staveb městské památkové zóny. Ze stálých expozic vám může muzeum nabídnout historii hornictví, historii zlatohorského regionu či historii obce Rejvíz. Muzeum se věnuje dobovému nářadí a náčiní, zhlédnout můžete i selskou jizbu a soubor exponátů. Návštěvníkům je k dispozici i klubovna zlatohorského vojenského historického klubu, středověká mučírna a součástí muzea je i mini galerie SNOP. Expozice muzea jsou rozmístěné po celém objektu.

Historie

Budova, v níž sídlí Městské muzeum ve Zlatých Horách, byla postavena již v roce 1698 v holandském barokním slohu. Nechala ji postavit rodina Nentwigů, čímž vznikla první pošta ve Slezsku.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Zlaté Hory 
Email: muzeum@zlatehory.cz
Telefon: +420 584 425 329

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Ski areál Zlaté hory - Příčná - K velmi oblíbeným destinacím na území Hrubého Jeseníku patří i Zlaté Hory. Kdysi dávnou tradici těžby vzácných nerostů a nynější lákavé turistické cíle, zejména rašeliniště Rejvíz, významně doplňuje středisko zimních sportů Příčná.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Dolní Údolí - U Pekina - V Dolním Údolí nedaleko Zlatých Hor se nachází menší lyžařský areál, který je součástí hotelu U Pekina.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Horní Údolí - Skiareál Horní Údolí patří k těm menším pohodovým areálům v Jeseníkách, kde si klidné lyžování užívají jak začátečníci, tak i rodiny s dětmi nebo pokročilí lyžaři.
Vzdálenost: 7km
Mgr. Tomáš Svoboda - Půjčovna má k dispozici jachty na Slezské Hartě.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz