Městské muzeum Zlaté Hory

Městské muzeum se nachází ve Zlatých Horách na náměstí Svobody.

Městské muzeum ve Zlatých Horách sídlí v budově bývalé pošty. Jedná se o jednu z nejhodnotnějších staveb městské památkové zóny. Ze stálých expozic vám může muzeum nabídnout historii hornictví, historii zlatohorského regionu či historii obce Rejvíz. Muzeum se věnuje dobovému nářadí a náčiní, zhlédnout můžete i selskou jizbu a soubor exponátů. Návštěvníkům je k dispozici i klubovna zlatohorského vojenského historického klubu, středověká mučírna a součástí muzea je i mini galerie SNOP. Expozice muzea jsou rozmístěné po celém objektu.

Historie

Budova, v níž sídlí Městské muzeum ve Zlatých Horách, byla postavena již v roce 1698 v holandském barokním slohu. Nechala ji postavit rodina Nentwigů, čímž vznikla první pošta ve Slezsku.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pátek 17.9.2021
Polojasno
16°C
12°C
Srážky: 0.4mm
Tlak: 1012hPa
Vítr: 4.6m/s
z severo-západu
Zítra
Sobota 18.9.
Zataženo
13°C
10°C
Neděle
19.9.2021
Zataženo
11°C
7°C
Pondělí
20.9.2021
Zataženo
13°C
9°C
Úterý
21.9.2021
Polojasno
12°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Zlaté Hory 
Email: muzeum@zlatehory.cz
Telefon: +420 584 425 329

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Ski areál Zlaté hory - Příčná - K velmi oblíbeným destinacím na území Hrubého Jeseníku patří i Zlaté Hory. Kdysi dávnou tradici těžby vzácných nerostů a nynější lákavé turistické cíle, zejména rašeliniště Rejvíz, významně doplňuje středisko zimních sportů Příčná.
Vzdálenost: 2km
Ski areál Dolní Údolí - U Pekina - V Dolním Údolí nedaleko Zlatých Hor se nachází menší lyžařský areál, který je součástí hotelu U Pekina.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Horní Údolí - Skiareál Horní Údolí patří k těm menším pohodovým areálům v Jeseníkách, kde si klidné lyžování užívají jak začátečníci, tak i rodiny s dětmi nebo pokročilí lyžaři.
Vzdálenost: 7km
Mgr. Tomáš Svoboda - Půjčovna má k dispozici jachty na Slezské Hartě.
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna U Marešů - Rozhledna U Marešů je 13 metrů vysoká stavba, která je součástí objektu Restaurace U Marešů. Byla postavena v roce 2020.
Rozhledna (tvrz) Černá věž Drahanovice - Tvrz v obci Drahanovice byla postavena v gotickém slohu přibližně v polovině 14. století. Z této doby se dochovala i původní kamenná věž, vysoká necelých 30 metrů.
Rozhledna Ostrava Nová radnice - Součástí Nové radnice v Ostravě je vyhlídková věž, vysoká úctyhodných 86 metrů, vybudovaná z železobetonu a skla. Pochází z roku 1930.
Kempink "U Šerifa" - Lesy a krásnou přírodou obklopené rekreační středisko kempu U Šerifa se nachází přímo na ostrůvku mezi dvěma rameny řeky Blanice.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.