Arboretum v Bílé Lhotě

Arboretum v Bílé Lhotě se rozprostírá na jižně orientovaném svahu a zaujímá plochu o velikosti tří hektarů. Nabízí návštěvníkům pohled na vyrovnaný počet stromů listnatých a jehličnatých.

Arboretum se stará o více jak 300 různých druhů a kultivarů dřevin. Nachází se zde například keřovité tisy v různých barvách a tvarech, túje, smrky, duby, buky, cypřišky, javory, borovice, břízy, douglasky a lípy. V arboretu se pěstuje i celá řada vzácných a sbírkových dřevin, jako jsou japonské javory, vilíni či magnólie. V tomto parku jsou dřeviny z jižní Evropy, Asie a Severní Ameriky. Arboretum je součástí Vlastivědného muzea v Olomouci.

Historie

Součástí Vlastivědného muzea v Olomouci se arboretum stalo od roku 1965. Již v roce 1969 byl tento park vyhlášen za zvláštní chráněné území a v současné době se řadí do kategorie Národní přírodní památka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Úterý 26.1.2021
Zataženo
0°C
-1°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1013hPa
Vítr: 4.8m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Středa 27.1.
Polojasno
1°C
-3°C
Čtvrtek
28.1.2021
Zataženo
1°C
0°C
Pátek
29.1.2021
Déšť se sněhem
1°C
2°C
Sobota
30.1.2021
Zataženo
3°C
4°C

Kontakt

Adresa:
Bílá Lhota 1
Bílá Lhota 
Web: Arboretum v Bílé Lhotě
Email: arboretum@volny.cz
Telefon: +420 585 340 075

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Tábořiště Na Kodlově - Nové Mlýny - Táboříště „Na Kodlově Nové Mlýny“. Poskytujeme vodákům, turistům a milovníkům neposkvrněné přírody táboření u řeky Moravy zdarma. Stany, obytná auta, karavany. Výstup pro vodáky za mostem druhý výlez 150 m cca vlevo. Služby: Kuchyně od rána 6:00 do …. Sprchy, Wc,1x apartmán, 1x pokoj se sprchovým boxem, ohniště, Wifi, parkovaní osobních i větších vozidel, nalodění, vyloděni, připojeni k el. síti. Dobíjeni mob. tel., také svoz zavazadel, popřípadě i jiné služby zákazníkům.
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Radejčín - Rozhledna Radejčín je stožár vysílače mobilního operátora, postavený v roce 2010.
Rozhledna Ploučnická vyhlídka - Neobvyklá vyhlídková stavba stojící v Benešově nad Ploučnicí na Sokolském vrchu patří k nejstarším objektům tohoto druhu v České republice.
Rozhledna Pastýřská stěna - Rozhledna Pastýřská stěna v Děčíně, nedaleko Zoologické zahrady, pochází z roku 1905. Jedná se o kamennou stavbu, připomínající svým vzhledem gotický hrad.
Rozhledna Na Horách - Rozhledna s poetickým jménem Na Horách využívá především výhody místního terénu, je postavena na nevysokém návrší, ale s dobrým výhledem do krajiny Českého středohoří.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.