Vlastivědné muzeum a galerie

Vlastivědné muzeum a galerie se nachází v České Lípě na náměstí Osvobození. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Muzeum se věnuje rozsáhlým historickým a přírodovědným expozicím. Muzeum se nachází v prostorách bývalého augustiniánského kláštera. Galerie v jídelně je otevřená od roku 2002 jako součást historického areálu a pravidelně návštěvníkům představuje známé i neznámé tváře českých a zahraničních výtvarných umělců. Součástí muzea se stala i unikátní klášterní zahrada, která byla na počátku koncipována ve stylu francouzské renesance. V zahradě se můžete kochat krásnými květinami, okrasnými keři či bylinnou zahrádkou. Ze stálých expozic vám vlastivědné muzeum nabízí přírodu Českoliposka, která zobrazuje geologickou minulost této oblasti. Dále vám budou přiblíženy dějiny Českolipska a zvířata celého světa. Svůj význam mají také expozice: geologie a mineralogie, kovářství, svět hmyzu či loreta. Pod Vlastivědné muzeum v České Lípě patří památník Karla Hynka Máchy v Doksech a Vísecká rychta v Kravařích.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 29.11.2020
Déšť se sněhem
2°C
1°C
Srážky: 0.3mm
Tlak: 1024.9hPa
Vítr: 3.8m/s
z severo-západu
Zítra
Pondělí 30.11.
Polojasno
1°C
-1°C
Úterý
1.12.2020
Zataženo
1°C
0°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
2°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
0°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Česká Lípa 

Místa v okolí

Česká Lípa - Česká Lípa je okresní město v Libereckém kraji v severních Čechách. Leží 63 km severně od Prahy na řece Ploučnici. Město má přibližně 38 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Workout park Česká Lípa - Komunita Workoutclub.cz se zasloužila o realizaci dalšího workoutového hřiště - tentokrát v areálu Městský stadion Česká Lípa, který najdete hned vedle fotbalového hřiště s umělým trávníkem.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Holedná - Téměř hotová rozhledna v Brně, bude vysoká 35 metrů. Z této výšky bude velmi pěkný pohled na téměř celé město a blízké okolí.
Rozhledna Salaš - Rozhledna Salaš je zajímavá, netradiční stavba vyhlídkové věže z roku 2015.
Rozhledna Rovnina - Rozhledna Rovnina je telekomunikační stožár z ocelových nosníků, vysoký 50 metrů.
Rozhledna Pod Vojanskú - Rozhledna Pod Vojanskú je vyhlídková věž ze smrkového dřeva, vysoká 13 metrů.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.