Muzeum průmyslových železnic

Muzeum průmyslových železnic se nachází ve Zbýšově a svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum najdeme přímo pod těžní věží dolu Jindřich II. Cílem muzea je představit široké veřejnosti historii hornictví, dopravy a také energetiky. Převážná část sbírky je tvořena vozy polních drah, jak typické, tak i méně známých konstrukcí. Jsou zde zastoupeny i vozidla drah důlních. Ze stálých expozic můžete navštívit parní lokomotivy, které pochází z období 1913 až 1951. Velmi oblíbeným exponátem je více než sto let stará elektrická lokomotiva Siemens, která pochází z roku 1905.

Historie

Do roku 1992 se zde těžilo uhlí a jednalo se o takzvaný Rosicko-oslavanský uhelný revír, který patřil k nejmenším u nás. Revír se však mohl chlubit jedním z nejkvalitnějších uhlí. Díky své hloubce, která sahala do 1550 metrů, se řadil mezi nejhlubší v Evropě. Uhlí zde bylo dolováno 240 let. Aby bylo možné přepravovat návštěvníky muzea, bylo v letech 1997 – 2004 postaveno několik letních osobních vozů.

Vstupné

  • dospělí - 70 Kč
  • děti 6-15 let - 35 Kč
  • děti do 6 let - zdarma
  • rodiné vstupné (2+2) - 150 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Zbýšov u Ivančic 
Web: Muzeum průmyslových železnic
Email: info@mpz.cz
Telefon: +420 606 832 394

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Rosice - Město Rosice se 6 tisíci obyvateli se může pochlubit mnoha historickými památkami a mimo jiné i včelařským muzeem. Městský znak mají Rosice již od roku 1907.
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Fajmonova lípa - Vyhlídka Fajmonova lípa je v podstatě vyhlídkový chodník, který napodobuje Stezky v oblacích. 
Vyhlídka na starém vodojemu Brodská - Bývalý vodojem se v roce 2013 proměnil na vyhlídkovou věž, odkud můžete nerušeně pozorovat blízké okolí Českomoravské vrchoviny a město Ždírec nad Doubravou.
Červená věž v Litomyšli - Červená věž je součástí Muzea restaurování a historických technologií, které tu bylo zřízeno na počátku devadesátých let. 
Mydlářovský dům v Chrudimi - V Chrudimi se nachází tzv. Mydlářovský dům, jehož součástí je i vyhlídková věž, upravená proo veřejnost jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.