Masarykovo muzeum v Hodoníně

Masarykovo muzeum se nachází v okresním městě Hodonín na Zámeckém náměstí. Svým návštěvníkům nabízí zajímavé stálé expozice.

Muzeum vás seznámí s expozicemi, které se zaměřují na život místních obyvatel. Muzeum se soustřeďuje také na moderní prostředky, které jsou spojené se životem a prací T. G. Masaryka.

Historie

První pokusy o založení muzea spadají do počátku devatenáctého století, kdy zde sílil proud rostoucího českého národního uvědomování. Díky tomu se v roce 1892 v Hodoníně konala Jubilejní národopisná, umělecká a hospodářská výstava. V roce 1903 se do role dostala Společnost Slovenského muzea v Hodoníně, avšak její činnost byla přerušena první světovou válkou. K obnově muzejní činnosti došlo až v nově vzniklém Československu. Krajinská výstava v roce 1922 se stala základem pro vznik Masarykova muzea, jehož stanovy byly zveřejněny již v roce 1923. Byla zachována dokumentace místních obyvatel a zároveň došlo k rozšíření činnosti, která se zaměřovala na život a díla nejslavnějšího hodonínského rodáka T. G. Masaryka.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 16.6.2019
Déšť
28°C
19°C
Srážky: 1.1mm
Tlak: 1014.8hPa
Vítr: 2.3m/s
z severu
Zítra
Pondělí 17.6.
Polojasno
25°C
20°C
Úterý
18.6.2019
Deštivo
25°C
19°C
Středa
19.6.2019
Polojasno
27°C
21°C
Čtvrtek
20.6.2019
Silný déšť
31°C
21°C

Kontakt

Adresa:
Zámecké nám. 27/9
Hodonín 
Web: Masarykovo muzeum v Hodoníně
Email: masarykovomuzeum@masaryk.info
Telefon: +420 518 351 834

Místa v okolí

Hodonín - Hodonín je okresní město na východě Jihomoravského kraje. Leží na pravém břehu řeky Moravy, asi 50 km jihovýchodně od Brna. Město má přibližně 26 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Workout park Dubňany u Hodonína - Velmi pěkné venkovní cvičiště vyrostlo zásluhou workoutclub.cz na ulici Hodonínská v Dubňanech. Je zde postaveno hřiště ve stylu Workout Club Classic, nachází se v areálu školního hřiště (Základní školy), jehož součástí je i skateboardové, basketbalové a multifunkční hřiště. Hřiště je doplněno umělou dopadovou plochou.
Vzdálenost: 8km
Skalica - Skalica (maďarsky Szakolca) je okresní město v Trnavském kraji ve Slovenské republice. Nachází se pouhé 3 kilometry od státní hranice s Českou republikou. Žije zde přibližně 15 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 8km
Vzdálenost: 8km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.
Rozhledna Štěpánka u Zemětic - Poměrně netradiční pojetí vyhlídkové věže zvolil jistý Petr Štěpanovský, který nedaleko Plzně zakoupil pozemek s krásnými výhledy na blízké okolí. Nechal zde vystavět cihlovou stavbu s dřevěným ochozem a stříškou. Stavba trvala zhruba tři roky.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.