Muzeum techniky a řemesel

Muzeum techniky a řemesel se nachází v Koloveči v Domažlické ulici. Nabízí svým návštěvníkům zajímavé stálé expozice.

Muzeum techniky a řemesel překvapí návštěvníka svou velikostí a také širokou nabídkou vystavených exponátů. Výstavní plocha je o velikosti devíti set metrů čtverečních a na této ploše se nachází více jak šest tisíc vystavených předmětů. Díky tomuto počtu se muzeum řadí k nejobsáhlejším muzeím svého druhu v České republice. Už název napovídá, že na vás v muzeu čeká přehled tradičních řemesel a také živností, které byly provozovány na vesnici. V současné době je v budově ke zhlédnutí čtyřicet osm kompletních řemeslných dílen a živností a dalších dvanáct technických expozic. Z řemeslných dílen máte možnost zhlédnout dílnu řeznickou, pekařskou, cukrářskou, vlásenkářskou, sedlářskou či kloboučnickou a mnoho dalších. Ze živností se vám nabízí holičství a kadeřnictví, hostinec či řeznický obchod. Součástí prohlídky se stává hrnčířská dílna, v níž se od roku 1785 vyrábí keramika.

 

Otevírací doba:

 

září, říjen

březen - červen

 

Pondělí....10.00 – 17.00

 

Úterý.......10.00 – 17.00

 

Středa......10.00 – 17.00

 

Čtvrtek....10.00 – 17.00

 

Pátek.......10.00 – 17.00

 

Sobota.....10.00 – 17.00

 

Neděle.....10.00 – 17.00

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 6.7.2020
Skoro jasno
19°C
13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1013.7hPa
Vítr: 5.1m/s
z západu
Zítra
Úterý 7.7.
Zataženo
17°C
11°C
Středa
8.7.2020
Déšť
20°C
14°C
Čtvrtek
9.7.2020
Deštivo
17°C
15°C
Pátek
10.7.2020
Deštivo
26°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Domažlická 131
Koloveč 
Web: Muzeum techniky a řemesel
Email: info@muzeum-kolovec.cz
Telefon: +420 737 480 473

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vrchbělá - Rozhledna Vrchbělá je postavena ve stejnojmenné části obce Bělá pod Bezdězem. Vznikla v roce 2013.
Rozhledna Čížovka - Rozhledna Čížovka byla vyhlášena "Rozhlednou roku", podílí se významně na kulturním obohacení zdejšího kraje již od roku 2017.
Rozhledna Dneboh - Rozhledna Dneboh z roku 2012 je mezi vyhlídkovými stavbami v České republice raritou. Vznikla z bývalé trafostanice postavené v období reálného socialismu.
Rozhledna Třenická hora - Rozhledna Třenická hora je ve skutečnosti telekomunikační stožár mobilních operátorů, postavený v roce 2007.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.