Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany

Muzeum historických vozidel se nachází v soukromých prostorách obce Pořežany. Muzeum nabízí mnohem více, než si myslíte.

Město Pořežany se rozprostírá na křižovatce mezi Hlubokou nad Vltavou a Týnem nad Vltavou. V muzeu máte možnost zhlédnout nákladní a osobní automobily, za zmínku stojí jistě koňské kočáry, bryčky, a dokonce i sáně. Muzeum historických vozidel zahrnuje také starou zemědělskou techniku, nářadí, modely vláčků, automobilů a letadel. Vidět můžete i selskou jizbu. Vše je umístěné na ploše o velikosti devíti set metrů čtverečních a muzeum je ve troj poschoďové budově. Návštěvníci se mohou svést historickými automobily. Muzeum se může chlubit také exponátem – kočár, který byl použit ve filmové pohádce Princezna ze mlejna.

Otevírací doba

  • celoročně - denně mimo pondělí - 9:00 - 18:00

Vstupné

  • dospělí - 40 Kč
  • děti - 15 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Pořežany 24
Žimutice 
Web: Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky Pořežany
Email: muzeumvozidelporezany@seznam.cz
Telefon: +420 604 675 031

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Purkarec - Obec Purkarec mezi Hlubokou a Týnem nad Vltavou je obydlena přibližně 150 obyvateli. Tato menší osada je proslulá ubytovacími možnostmi a rozvojem turistického ruchu a rekreačních aktivit na Hněvkovické přehradě. Oblast Purkarce byla vyhlášenou lokalitou pionýrských a později skautských táborů. V obci se nachází muzeum vorařství.
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Ornitologická pozorovatelna Lázně Bohdaneč - Na břehu Bohdanečského rybníka poblíž Lázní Bohdaneč byla postavena ornitologická pozorovatelna. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 5 metrů nad zemí.
Ornitologická pozorovatelna Jestřebí - Poblíž obce Jestřebí, v českolipském okrese, na břehu Novozámeckého rybníka vyrostla ornitologická pozorovatelna.
Vyhlídková věž Jablonné v Podještědí - Vyhlídková věž v Jablonném v Podještědí slouží jako rozhledna od roku 2002, po rekonstrukci objektu bývalého farního kostela.
Rozhledna - zřícenina hradu Fredevald - Hrad Fredevald je znám i pod názvem Pustý zámek.

Nové ubytování

+ přidat
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.