Dům historie Přešticka

Dům historie Přešticka se nachází v Přešticích v Třebízského ulici.

Ze stálých expozicí vám Dům historie nabízí originální kupecký krám, který pochází z první poloviny dvacátého století. Přiblíží vám stará řemesla a živnosti na Přešticku od druhé poloviny devatenáctého století až do první poloviny dvacátého století. Celá atmosféra je završena předváděním funkčních modelů staročeského mlýna a mechanismu věžních hodin, které pochází z roku 1870.

Historie

Během první republiky vzniklo v Prešticích v roce 1933 Okresní zemědělské muzeum, které představovalo typickou národopisnou sbírku, která však v sedmdesátých letech dvacátého století zanikla. Snahy o obnovení se docílilo až koncem devadesátých let, kdy byl v historickém jádru města zakoupen objekt, jemuž náležela parcela. Dům byl postaven v letech 1999 až 2000 a náklady vynaložené na stavbu činily zhruba deset milionů korun. Na financování elektronického zabezpečovacího systému se podílelo Ministerstvo kultury ČR.

Otevírací doba

  • úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
  • sobota, neděle a svátky - 14:00 - 17:00

Vstupné

  • základní - 25 Kč
  • snížené - 15 Kč
  • rodinné - 50 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Třebízského 851
Přeštice 
Web: Dům historie Přešticka
Email: prestice.dhp@seznam.cz
Telefon: +420 377 897 176

Místa v okolí

Přeštice - Město Přeštice je domovem pro necelých 7 a půl tisíce obyvatel. Nejznámější památkou je zde barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městem protéká řeka Úhlava, kterou splouvají vodáci, vyhledávající především romantiku poklidné krajiny.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Chebnice - Rozhledna Chebnice je nízká dřevěná zastřešená vyhlídková stavba.
Rozhledna Krušetnica - Rozhledna Krušetnica je stylová dřevěná vyhlídková věž o dvou patrech.
Rozhledna Štiavnik - Rozhledna Štiavnik na Slovensko-českém pomezí je dřevěná vyhlídková věž.
Kemp vranovská pláž - ubytování, zahrada, sport, relax - Kemp Vranovská pláž- ubytování na břehu vranovské přehrady, kde si vhodné ubytování najde opravdu každý. Možno spaní ve stanu, mobilheimech i v penzionu. Sportovní využití, krásná velká zahrada, aktivity pro děti i rodiče.

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.