Dům historie Přešticka

Dům historie Přešticka se nachází v Přešticích v Třebízského ulici.

Ze stálých expozicí vám Dům historie nabízí originální kupecký krám, který pochází z první poloviny dvacátého století. Přiblíží vám stará řemesla a živnosti na Přešticku od druhé poloviny devatenáctého století až do první poloviny dvacátého století. Celá atmosféra je završena předváděním funkčních modelů staročeského mlýna a mechanismu věžních hodin, které pochází z roku 1870.

Historie

Během první republiky vzniklo v Prešticích v roce 1933 Okresní zemědělské muzeum, které představovalo typickou národopisnou sbírku, která však v sedmdesátých letech dvacátého století zanikla. Snahy o obnovení se docílilo až koncem devadesátých let, kdy byl v historickém jádru města zakoupen objekt, jemuž náležela parcela. Dům byl postaven v letech 1999 až 2000 a náklady vynaložené na stavbu činily zhruba deset milionů korun. Na financování elektronického zabezpečovacího systému se podílelo Ministerstvo kultury ČR.

Otevírací doba

  • úterý až pátek - 9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00
  • sobota, neděle a svátky - 14:00 - 17:00

Vstupné

  • základní - 25 Kč
  • snížené - 15 Kč
  • rodinné - 50 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 22.4.2021
Skoro jasno
8°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.9hPa
Vítr: 2.5m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 23.4.
Skoro jasno
9°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
2°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
10°C
1°C
Pondělí
26.4.2021
Polojasno
9°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Třebízského 851
Přeštice 
Web: Dům historie Přešticka
Email: prestice.dhp@seznam.cz
Telefon: +420 377 897 176

Místa v okolí

Přeštice - Město Přeštice je domovem pro necelých 7 a půl tisíce obyvatel. Nejznámější památkou je zde barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městem protéká řeka Úhlava, kterou splouvají vodáci, vyhledávající především romantiku poklidné krajiny.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.