Přeštice

Město Přeštice je domovem pro necelých 7 a půl tisíce obyvatel. Nejznámější památkou je zde barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městem protéká řeka Úhlava, kterou splouvají vodáci, vyhledávající především romantiku poklidné krajiny.

Malebná krajina řeky Úhlavy a Švihovské pahorkatiny

 

První zmínka ve zdejších kronikách o osídlení oblasti pochází z roku 1226. V roce 1239 byl majitelem panství kladrubský klášter benediktinů. Nejznámějšími vlastníky města Přeštice byli Švihovští z Rýzmberka, kteří měli sídlo na nedalekém vodním hradě Švihov. Švihovem i Přešticemi protéká řeka Úhlava a oba významné turistické cíle zde navštevují i vodáci při plavbě po tomto malebném přítoku řeky Berounky.

 

Sport a kultura mají v Přešticích také své místo

 

V Přešticích působí TJ Sokol Přeštice, Oddíl karate - dó, ŠAK při ZŠ Přeštice, Přeštické mažoretky a Cyklistický oddíl Přeštického regionu.

 

Přeštice žijí i kulturním životem, je zde Kulturní a komunitníí centrum, Klub mladých, Blue Line Bar. Přihlásit můžete sebe a své děti do ženského pěveckého souboru Carmina, do dětského pěveckého souboru Lidové školy umění, do Dechového orchestru Lidové školy umění nebo do Evangelického sboru.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 18.1.2020
Zataženo
4°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1026.3hPa
Vítr: 3.5m/s
z západo-jiho-západu
Zítra
Neděle 19.1.
Mrznoucí déšť
2°C
-2°C
Pondělí
20.1.2020
Polojasno
3°C
-4°C
Úterý
21.1.2020
Jasno
2°C
-5°C
Středa
22.1.2020
Polojasno
4°C
-2°C

Kontakt

Adresa:
Přeštice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.
Rybník Ženich - Rybník Ženich je součástí rybniční soustavy a přírodní rezervace s názvem Rybníky u Vitmanova. 

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.