Přeštice

Město Přeštice je domovem pro necelých 7 a půl tisíce obyvatel. Nejznámější památkou je zde barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městem protéká řeka Úhlava, kterou splouvají vodáci, vyhledávající především romantiku poklidné krajiny.

Malebná krajina řeky Úhlavy a Švihovské pahorkatiny

 

První zmínka ve zdejších kronikách o osídlení oblasti pochází z roku 1226. V roce 1239 byl majitelem panství kladrubský klášter benediktinů. Nejznámějšími vlastníky města Přeštice byli Švihovští z Rýzmberka, kteří měli sídlo na nedalekém vodním hradě Švihov. Švihovem i Přešticemi protéká řeka Úhlava a oba významné turistické cíle zde navštevují i vodáci při plavbě po tomto malebném přítoku řeky Berounky.

 

Sport a kultura mají v Přešticích také své místo

 

V Přešticích působí TJ Sokol Přeštice, Oddíl karate - dó, ŠAK při ZŠ Přeštice, Přeštické mažoretky a Cyklistický oddíl Přeštického regionu.

 

Přeštice žijí i kulturním životem, je zde Kulturní a komunitníí centrum, Klub mladých, Blue Line Bar. Přihlásit můžete sebe a své děti do ženského pěveckého souboru Carmina, do dětského pěveckého souboru Lidové školy umění, do Dechového orchestru Lidové školy umění nebo do Evangelického sboru.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 6.8.2020
Jasno
22°C
19°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1021.7hPa
Vítr: 2.5m/s
z severo-východu
Zítra
Pátek 7.8.
Skoro jasno
26°C
19°C
Sobota
8.8.2020
Skoro jasno
29°C
19°C
Neděle
9.8.2020
Skoro jasno
28°C
19°C
Pondělí
10.8.2020
Deštivo
28°C
19°C

Kontakt

Adresa:
Přeštice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Mackova hora - Rozhledna Mackova hora je 36 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů. Byl postaven v roce 2000.
Rozhledna Studený vrch - Rozhledna Studený vrch byla upravena a zpřístupněna veřejnosti v roce 2004 z bývalé zeměměřičské stavby. Ta byla na Studeném vrchu v provozu již od roku 1940.
Rozhledna Rudolfka - Rozhledna Rudolfka je bývalá těžní věž Dolu Rastislava Štefánika, je postavena z železobetonu, což je poměrně ojedinělý způsob výstavby těžních důlních staveb. Zřejmě se jedná dokonce o světový unikát. Původně na jejím místě stála ocelová věž Dolu korunního prince Rudolfa, a to až do roku 1950.
Rozhledna Rožmitál pod Třemšínem - Rozhledna v Rožmitálu pod Třemšínem je bývalá trafostanice, která se nachází v objektu bývalého socialistického zemědělského podniku Agrostroj Rožmitál.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.