Přeštice

Město Přeštice je domovem pro necelých 7 a půl tisíce obyvatel. Nejznámější památkou je zde barokní skvost - kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městem protéká řeka Úhlava, kterou splouvají vodáci, vyhledávající především romantiku poklidné krajiny.

Malebná krajina řeky Úhlavy a Švihovské pahorkatiny

 

První zmínka ve zdejších kronikách o osídlení oblasti pochází z roku 1226. V roce 1239 byl majitelem panství kladrubský klášter benediktinů. Nejznámějšími vlastníky města Přeštice byli Švihovští z Rýzmberka, kteří měli sídlo na nedalekém vodním hradě Švihov. Švihovem i Přešticemi protéká řeka Úhlava a oba významné turistické cíle zde navštevují i vodáci při plavbě po tomto malebném přítoku řeky Berounky.

 

Sport a kultura mají v Přešticích také své místo

 

V Přešticích působí TJ Sokol Přeštice, Oddíl karate - dó, ŠAK při ZŠ Přeštice, Přeštické mažoretky a Cyklistický oddíl Přeštického regionu.

 

Přeštice žijí i kulturním životem, je zde Kulturní a komunitníí centrum, Klub mladých, Blue Line Bar. Přihlásit můžete sebe a své děti do ženského pěveckého souboru Carmina, do dětského pěveckého souboru Lidové školy umění, do Dechového orchestru Lidové školy umění nebo do Evangelického sboru.

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 22.4.2021
Skoro jasno
8°C
3°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1020.9hPa
Vítr: 2.5m/s
z severo-západu
Zítra
Pátek 23.4.
Skoro jasno
9°C
2°C
Sobota
24.4.2021
Polojasno
11°C
2°C
Neděle
25.4.2021
Polojasno
10°C
1°C
Pondělí
26.4.2021
Polojasno
9°C
-1°C

Kontakt

Adresa:
Přeštice 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Lidové sady - Rozhledna Lidové sady v Liberci pochází z roku 1901. Sloužila veřejnosti až do poloviny 50. let minulého století.
Rozhledna Liberecká výšina - Rozhledna Liberecká výšina pochází z roku 1901. V roce 2013 byla podrobena rozsáhlé rekonstrukci a dnes je přístupná veřejnosti.
Rozhledna Čebínka - Rozhledna Čebínka je 35 metrů vysoký ocelový stožár telefonních operátorů, postavený v roce 2002.
Rozhledna Ostrá Horka - Rozhledna Ostrá horka byla postavena v roce 2008.

Nové ubytování

+ přidat
Kralovice- Ubytování - Ubytování Kralovice - Rodinný domek na okraji města v klidné části parku. Nemovitost je určena pro 7 osob + 1x možnost přistýlky. Dvě ložnice, koupelna, WC, Kuchyně. Televize +satelit Wi-FI, Parkování na vlastním pozemku v okolí několik restaurací a koupaliště
Plasy - Nabízíme ubytování ve čtyřlůžkovém apartmá s kuchyňkou koupelnoua WC, Vybavení: Televize + satelit + Wi-Fi , zahrádka s posezením, ohniště a gril. Parkování na vlastním pozemku nebo v uzamčené garáži. Ve městě veškerá občanská vybavenost. Několik restaurací.
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz

Nové restaurace

+ přidat
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.