Muzeum jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska se nachází v Blovicích v části Hradiště. Jedná se o památkově chráněný objekt.

Muzeum jižního Plzeňska nabízí svým návštěvníkům sbírky archeologické, etnografické, uměleckoprůmyslové, výtvarné a také literárně historické. Stálé expozice se zaměřují zejména na zakladatele muzea, jímž se stal František Raušar. Přiblíží vám také život měšťanstva, lidovou architekturu, zhlédnete lidový kroj a šlechtický interiér. Jsou připraveny i expozice, které se věnují historii a vývoji regionu jižního Plzeňska. Během celého roku se v muzeu pořádají krátkodobé výstavy ze sbírkového fondu anebo výstavy výtvarného charakteru.

Historie

Muzejní počátky v Blovicích spadají do roku 1913, kdy zde byl díky Františku Raušarovi založen spolek muzejní odbor. Vlastivědné sbírky z Blovic a z okolí byly shromažďovány v bytě Františka Raušara, který však v roce 1941 umírá. Muzeum jižního Plzeňska sídlí v Blovicích již od roku 2000. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce a muzeum bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2002, kdy proběhlo slavnostní otevření.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Čtvrtek 20.6.2019
Déšť
26°C
17°C
Srážky: 0.9mm
Tlak: 1011.7hPa
Vítr: 3m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Pátek 21.6.
Polojasno
22°C
18°C
Sobota
22.6.2019
Polojasno
22°C
18°C
Neděle
23.6.2019
Jasno
24°C
15°C
Pondělí
24.6.2019
Jasno
26°C
16°C

Kontakt

Adresa:
Blovice 
Web: Muzeum jižního Plzeňska
Email: muzeum@muzeum-blovice.cz
Telefon: +420 371 522 208

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Vyšicko u Mutěnic - Jedna z nejmladších rozhleden v České republice (rok 2018) se nachází na vrchu jménem Vyšicko. Původně zde byl postaven triangulační bod, z toho důvodu se také přezdívá současné stavbě příznačně "Tringl".
Rozhledna Ledvice - Víte, která rozhledna v České republice je nejvyšší? Je to vyhlídková plošina s proskleným ochozem na jedné z věží elektrárny Ledvice. Nachází se ve výšce 144 metrů nad zemí.
Rozhledna u Sosnové - Rozhledna nedaleko obce Sosnová na Anenském vrchu je dřevěná stavba se sedmi patry a vrcholovou plošinou krytou dřevěnou stříškou. Byla postavena na konci roku 2018.
Rozhledna Růženka - Rozhledna Růženka stojí na vrcholu hory s názvem Pastevní vrch, v oblasti Českého a Saského Švýcarska.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - RODINNÝ PENZION V KRUŠNÝCH HORÁCH Pension v Údolí Králů leží v obci Háj pod Klínovcem, 150m od hotelu NÁSTUP a zároveň u sedačkové lanovky. Směrem na Háje po pravé straně, s šedočervenou fasádou s nápise u Janičky.
Vila FILIP - Rodinný dům využívají rodiny s dětmi v létě k rekreaci. Je prostorný, kompletně vybavený, kapacita 7 ložnic s 20ti lůžky. Vlastní zahrada a zapuštěný bazén 8x4 m. Obsazuje se celý, nebo nabízí dva samostatné apartmány. Lze ubytovat i pracovníky firem.
Domek Smrž - Zděný domek v zahradě je využíván rekreanty, příležitostně slouží pro ubytování pracovníků firem. Kapacita 10 lůžek. Je kompletně vybavený, k dispozici bazén 5x3 m, zahrada, krytá osvětlená pergola. Vzhledem ke své poloze nabízí klid a soukromí.
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka

Nové restaurace

+ přidat
Penzion a restaurace U Janičky Háj - Klínovec - Restaurace:Kousek Klínovec a Boží Dar 25 míst v restauraci, venkovní posezení 30 míst. Hosté mohou navštívit Naší horskou restauraci s domácí kuchyní. Dále pořádáme svatby, večírky v soukromí,školení atd. restaurace cca 30lidí vše na dohodě.
Středověká krčma Písek - Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.