Muzeum jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska se nachází v Blovicích v části Hradiště. Jedná se o památkově chráněný objekt.

Muzeum jižního Plzeňska nabízí svým návštěvníkům sbírky archeologické, etnografické, uměleckoprůmyslové, výtvarné a také literárně historické. Stálé expozice se zaměřují zejména na zakladatele muzea, jímž se stal František Raušar. Přiblíží vám také život měšťanstva, lidovou architekturu, zhlédnete lidový kroj a šlechtický interiér. Jsou připraveny i expozice, které se věnují historii a vývoji regionu jižního Plzeňska. Během celého roku se v muzeu pořádají krátkodobé výstavy ze sbírkového fondu anebo výstavy výtvarného charakteru.

Historie

Muzejní počátky v Blovicích spadají do roku 1913, kdy zde byl díky Františku Raušarovi založen spolek muzejní odbor. Vlastivědné sbírky z Blovic a z okolí byly shromažďovány v bytě Františka Raušara, který však v roce 1941 umírá. Muzeum jižního Plzeňska sídlí v Blovicích již od roku 2000. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce a muzeum bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2002, kdy proběhlo slavnostní otevření.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Blovice 
Web: Muzeum jižního Plzeňska
Email: muzeum@muzeum-blovice.cz
Telefon: +420 371 522 208

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídková věž Tokaj - Vyhlídková věž Tokaj je smělá ocelová konstrukce s dřevěným obložením, připomínající svým tvarem velký sud.
Vyhlídková plošina Beša - Vyhlídková plošina Beša je dřevěná plocha, odkud lze pozorovat spíše blízké okolí.
Rozhledna Čičarovce - Rozhledna Čičarovce je menší patrová dřevěná vyhlídková věž.
Ubytování VERLIBA - Nově vybudovaný rekreační objekt s vlastním rybníkem a ubytováním v mobilheimech,ideální pro rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend s přáteli.

Nové ubytování

+ přidat
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz