Muzeum jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska se nachází v Blovicích v části Hradiště. Jedná se o památkově chráněný objekt.

Muzeum jižního Plzeňska nabízí svým návštěvníkům sbírky archeologické, etnografické, uměleckoprůmyslové, výtvarné a také literárně historické. Stálé expozice se zaměřují zejména na zakladatele muzea, jímž se stal František Raušar. Přiblíží vám také život měšťanstva, lidovou architekturu, zhlédnete lidový kroj a šlechtický interiér. Jsou připraveny i expozice, které se věnují historii a vývoji regionu jižního Plzeňska. Během celého roku se v muzeu pořádají krátkodobé výstavy ze sbírkového fondu anebo výstavy výtvarného charakteru.

Historie

Muzejní počátky v Blovicích spadají do roku 1913, kdy zde byl díky Františku Raušarovi založen spolek muzejní odbor. Vlastivědné sbírky z Blovic a z okolí byly shromažďovány v bytě Františka Raušara, který však v roce 1941 umírá. Muzeum jižního Plzeňska sídlí v Blovicích již od roku 2000. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce a muzeum bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2002, kdy proběhlo slavnostní otevření.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 18.3.2019
Jasno
6°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1017.5hPa
Vítr: 4.8m/s
z západo-severo-západu
Zítra
Úterý 19.3.
Zataženo
6°C
0°C
Středa
20.3.2019
Jasno
7°C
1°C
Čtvrtek
21.3.2019
Jasno
12°C
4°C
Pátek
22.3.2019
Jasno
14°C
6°C

Kontakt

Adresa:
Blovice 
Web: Muzeum jižního Plzeňska
Email: muzeum@muzeum-blovice.cz
Telefon: +420 371 522 208

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Vyskeř (hora) - Vyskeř je hora v Chráněné krajinné oblasti Český ráj, tvoří ji vulkanická hornina čedič ve spojení s křídovými usazeninami. Poslední sopečná aktivita byla zaznamenána zhruba před sedmnácti miliony lety.
Kozel (hora) - Kozel je hora nedaleko obce Kozly v českolipském okrese. Nedaleko odtud prochází zelená turistická značka do České Lípy a obce Bořetín. Vrchol je sice přístupný, ale značená cesta k němu nevede.
Bílá skála - Bílá skála je hora na západě Krkonoš, na rozhraní s Jizerskými horami. Nachází se zhruba 4 km od Tanvaldu. Vrcholové partie pokrývá smrkový porost, z něhož vyčnívají křemencová skaliska.
Slatinná stráň - Slatinná stráň je název horského masivu v Krkonoších, zhruba 7 kilometrů jižním směrem od Sněžky. Leží mezi Černou a Liščí horou, jedná se o jednu z krkonošských tisícovek.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion U Kohoutka - Penzion U Kohoutka
Turistická ubytovna Porta Bohemica - Provozujeme turistickou ubytovnu s celkovou kapacitou 21 míst v centru Litoměřické vinařské oblasti, ležící přímo na Labské cyklostezce. K dispozici jsou čtyř, sedmi a desetilůžkové pokoje. Ubytovna slouží výhradně cyklistům, turistům, rybářům apod. K dispozici je sociální zařízení, vybavená kuchyňka, úschovna kol, ohniště.
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí

Nové restaurace

+ přidat
Hrad Sovinec - občerstvení - Hrad Sovinec - hradní občerstvení na 1. nádvoří s letní zahrádkou
Brdská restaurace - Nově zrekonstruovaná rodinná restaurace s celoročním provozem zasazená na okraji města Dobříše. Ideální místo pro aktivní či pasivní odpočinek se zodpovědným přístupem k našim zákazníkům.Preferujeme domácí kuchyni, zdravou úpravu pokrmů a čerstvost surovin.
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.