Muzeum jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska se nachází v Blovicích v části Hradiště. Jedná se o památkově chráněný objekt.

Muzeum jižního Plzeňska nabízí svým návštěvníkům sbírky archeologické, etnografické, uměleckoprůmyslové, výtvarné a také literárně historické. Stálé expozice se zaměřují zejména na zakladatele muzea, jímž se stal František Raušar. Přiblíží vám také život měšťanstva, lidovou architekturu, zhlédnete lidový kroj a šlechtický interiér. Jsou připraveny i expozice, které se věnují historii a vývoji regionu jižního Plzeňska. Během celého roku se v muzeu pořádají krátkodobé výstavy ze sbírkového fondu anebo výstavy výtvarného charakteru.

Historie

Muzejní počátky v Blovicích spadají do roku 1913, kdy zde byl díky Františku Raušarovi založen spolek muzejní odbor. Vlastivědné sbírky z Blovic a z okolí byly shromažďovány v bytě Františka Raušara, který však v roce 1941 umírá. Muzeum jižního Plzeňska sídlí v Blovicích již od roku 2000. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce a muzeum bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2002, kdy proběhlo slavnostní otevření.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Pondělí 20.1.2020
Polojasno
2°C
-3°C
Srážky: 0.1mm
Tlak: 1047.6hPa
Vítr: 0.8m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Úterý 21.1.
Jasno
1°C
-4°C
Středa
22.1.2020
Polojasno
5°C
-1°C
Čtvrtek
23.1.2020
Jasno
3°C
-4°C
Pátek
24.1.2020
Skoro jasno
2°C
-3°C

Kontakt

Adresa:
Blovice 
Web: Muzeum jižního Plzeňska
Email: muzeum@muzeum-blovice.cz
Telefon: +420 371 522 208

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Metelský rybník - Metelský rybník patří k největším vodním plochám v okolí Blatné, objem zadržované vody činí přes 700 tisíc kubíků. Jeho název souvisí s obcí, která se nachází v jeho blízkosti. Napájí jej stejnojmenný Metelský potok. 
Byňovský rybník - Byňovský rybník je jednou z nejstarších umělých vodních ploch na Jindřichohradecku. 
Selibovský rybník - Selibovský rybník se nachází v těsném sousedství s Tálinským rybníkem, který byl námětem známé jihočeské lidové písně.
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.
Hotel Zámek Čechtice - Zámek Čechtice se ideálně hodí jak pro víkendové pobyty a rodinnou dovolenou tak pro soukromé oslavy, setkání, svatby nebo semináře s kapacitou dvou set osob.Zámecká restaurace nabízí převážně pokrmy klasické české kuchyně připravované z čerstvých surovin od místních dodavatelů.
Statek ,,Hofje,, - Historický statek z r. 1877, renovovaný,útulný. Velká zahrada, možnost grilování i pokud spadne pár kapek deště, místo je zastřešené , velký , zastřešený bazén 10m x 5 m x 150 cm.Ubytování ve čtyřech dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a WC. Kapacita v létě 16 osob, v zimě 12 osob, včetně přistýlek. Plně zařízená kuchyně,jídelna, obývací pokoj, herna pro děti.WI-FI, TV .
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: možnost ubytování v zámecké budově, nebo v chatách v zámeckém parku, kde je 11 chat. Ideální pro skupiny, školy a dětské tábory.

Nové restaurace

+ přidat
Vinný sklípek v srdci Slovácka - Navštivte náš nový reprezentační vinný sklípek ve Vracově, v srdci Slovácka. Sklípek se nachází v malebné vinařské uličce Cihelná přímo pod vinohrady. Představuje tak znamenitou příležitost poznat kvalitu vín Vinařství pánů z Lipé v jeho nejpřirozenějším prostředí.
Zámecká fara Vidžín - Zámecká fara Vidžín nabízí: ubytování, restauraci, zámecké prohlídky a kulturní akce.
Dream food Bistro - Dream Food Bistro je místem, kde se spojuje moderní gastronomie a příjemná atmosféra, místem, kam se prostě budete rádi vracet. V moderním bistru s otevřenou kuchyní a vlastní pekárnou vám nabízíme po celý den pokrmy té nejvyšší kvality. Při jejich přípravě ctíme pravidla moderní gastronomie.
Restaurace U Svahu - Nově zrekonstruovaná nekuřácká restaurace v Olešnici na Moravě s kapacitou až 55 míst se nachází v lyžařském areálu, je zde možnost pořádat firemní večírek, školení, rodinná oslava, třídní sraz, malá svatba či jen venkovní grilování. K dispozici je i venkovní terasa.