Muzeum jižního Plzeňska

Muzeum jižního Plzeňska se nachází v Blovicích v části Hradiště. Jedná se o památkově chráněný objekt.

Muzeum jižního Plzeňska nabízí svým návštěvníkům sbírky archeologické, etnografické, uměleckoprůmyslové, výtvarné a také literárně historické. Stálé expozice se zaměřují zejména na zakladatele muzea, jímž se stal František Raušar. Přiblíží vám také život měšťanstva, lidovou architekturu, zhlédnete lidový kroj a šlechtický interiér. Jsou připraveny i expozice, které se věnují historii a vývoji regionu jižního Plzeňska. Během celého roku se v muzeu pořádají krátkodobé výstavy ze sbírkového fondu anebo výstavy výtvarného charakteru.

Historie

Muzejní počátky v Blovicích spadají do roku 1913, kdy zde byl díky Františku Raušarovi založen spolek muzejní odbor. Vlastivědné sbírky z Blovic a z okolí byly shromažďovány v bytě Františka Raušara, který však v roce 1941 umírá. Muzeum jižního Plzeňska sídlí v Blovicích již od roku 2000. Proběhla rozsáhlá rekonstrukce a muzeum bylo veřejnosti zpřístupněno v roce 2002, kdy proběhlo slavnostní otevření.

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Blovice 
Web: Muzeum jižního Plzeňska
Email: muzeum@muzeum-blovice.cz
Telefon: +420 371 522 208

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Růžovský vrch - Růžovský vrch zvaný též Růžák neboli Děčínská Fujijama získal svůj název podle svého zajímavého tvaru komolého kuželu tvořeného čedičovou horninou. Je to pozůstatek vulkanické činnosti z období třetihor a jisté je, že horu jen tak v reliéfu terénu nepřehlédnete.
Půjčovna paddleboardů Tábor Lužnice - Zapůjčení velice stabilních značkových paddleboardů Tambo s vybavením na Lužnici, na Jordáně, rybníku, moři apod.
Jeřáb - Jeřáb je nejvyšší bod Hanušovické vrchoviny. Vrcholové partie jsou zalesněny převážně smrkovým porostem s několika rozsáhlými pasekami, odkud je zajímavý výhled do krajiny. Na jedné z nich se nachází dřevěná vyhlídková věž s kruhovým výhledem na Kralický Sněžník.
Ralsko - Ralsko je nejvyšší hora pohoří Česká tabule. Na vrcholu se nachází zřícenina hradu Ralsko a je odtud velmi pěkný výhled do krajiny.

Nové ubytování

+ přidat
Apartmány Vlčková - ubytování Zlín - Ubytování nedaleko města Zlín v soukromých luxusně vybavených apartmánech a 4km od Zoo Lešná v obci Vlčková.
Chalupa Krkonoše - lenné ubytování - ubytování v soukromí
Ubytování U křížku - Ubytování v nově zrekonstruovaném domě ve středu obce se dvěma byty, jednopokojový se třemi lůžky, dvoupokojový se čtyřmi lůžky. Každý byt má svou koupelnu s wc, kuchyň vybavenou sporákem, lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, televizí, wifi. Celý dům je nekuřácký.
Chalupa v Libouni pod Blaníkem - Ubytování na stylové chalupě v kraji Blanických rytířů. Dovolená s dětmi, víkendy, setkání přátel, sportovní vyžití, tři zatravěné hřiště, volejbal, malá kopaná, golfové hřiště 10 jamek, stolní tenis, krytý bazén.

Nové restaurace

+ přidat
Rodinná kavárna Zanzík - Kavárna je uzpůsobena pro rodiny s dětmi. Snažili jsme se vytvořit MÍSTO, : kde si děti můžou hrát a přitom se i rozvíjet, něco se naučit, rády se vrací za „tetou“, která má přátelský přístup kde kojenci mají svůj koutek, ohrádku, lehátka kde si můžu v klidu povídat s přáteli, mít obchodní schůzku, pracovat nebo si jen tak číst
Restaurace a galerie u Michala - Rodinná restaurace v klidné části obce cca 100m od silnice číslo 3. Vhodné pro rodiny s dětmi, česká kuchyně.
Restaurace Nuance - Česká kuchyně i kuchyně okolních evropských zemí jsou základem, na kterém staví šéfkuchař Michal Paulík svá inovativní a kreativní jídla. Webová stránka: https://www.nuancerestaurant.cz/
Restaurant Lví dvůr - Česká restaurace v areálu Pražského hradu. Renesanční budova z roku 1581 nabízí krásný výhled na katedrálu Svatého Víta.