Národopisné muzeum v Nejdku

Muzeum se nachází v obci Nejdek v okrese Karlovy Vary. Národopisné muzeum najdeme na náměstí Karla IV.

Národopisné muzeum Nejdek nabízí stálé expozice, které vám přiblíží dějiny města. Budou vám představeny také sbírky lidového umění, keramiky, cínu a krajářské výroby. Prostory muzea skrývají ukázku krušnohorské jizby a je zde popsána i historie místního průmyslu – slévárna a zpracování vlny. Délka prohlídky i s výstavou trvá většinou třicet minut. Muzeum nabízí návštěvníkům i krátkodobé výstavy. Tak neváhejte a navštivte prostory národopisného muzea.

Historie

Měšťanský dům s neogotickými dekorativními prvky byl postaven kolem roku 1860. A do značné míry je v současné době zachován jeho původní ráz z druhé poloviny devatenáctého století. Zajímavostí domu jsou vyduté okenní výplně, které se nachází v prvním patře.

Otevírací doba

  • březen až prosinec - středa až neděle - 8:30 - 12:00 qa 13:00 - 16:30

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti, zlevněné - 10 Kč
  • rodinné - 30 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Nejdek 
Web: Národopisné muzeum v Nejdku

Místa v okolí

Nejdek - Město Nejdek je domovem pro 8 tisíc obyvatel. Toto malebné krušnohorské městečko Vás jistě upoutá mnoha historickými památkami a zavítat do Nejdku můžete i na nějaký z hudebních koncertů, nebo třeba na tradiční vánoční jarmark.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Nové Hamry - Obec Nové Hamry je příjemným místem pro trávení dovolené po všechna roční období. Toto oblíbené rekreační místo je však nejčastěji zaplněno v zimě lyžaři (běžkaři i sjezdaři). 
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Pernink - Nad nádražím - Skiareál Pernink Nad nádražím kdysi býval zajímavým lyžařským střediskem v Krušných horách. Počínaje rokem 2015 byl však zrušen, nedaleko odtud byl totiž postaven nový rozsáhlý areál Plešivec, kterému údajně nebylo možné konkurovat. (Tyto fotografie tak bohužel patří minulosti).
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Hrad Vizmburk - Hrad Vízmburk. Raně gotická perla severovýchodních čech.
Rozhledna Gbely - Rozhledna Gbely je ptačí pozorovatelna na Slovensko-moravském pomezí.
Rozhledna Lipky - Rozhledna Lipky je zděná vyhlídková věž.
Rozhledna Na hrebeni Holič - Rozhledna Na hrebeni na Moravsko-slovenském pomezí je stylová kamenná stavba vyhlídkové věže

Nové ubytování

+ přidat
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.
Panská sýpka - V nově zrekonstruované části Panské sýpky se nachází restaurace, na kterou navazuje salónek vhodný pro firemní večírky a útulný vinný sklípek. V letních měsících je zde příjemné posezení na zahrádce za objektem.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.