Národopisné muzeum v Nejdku

Muzeum se nachází v obci Nejdek v okrese Karlovy Vary. Národopisné muzeum najdeme na náměstí Karla IV.

Národopisné muzeum Nejdek nabízí stálé expozice, které vám přiblíží dějiny města. Budou vám představeny také sbírky lidového umění, keramiky, cínu a krajářské výroby. Prostory muzea skrývají ukázku krušnohorské jizby a je zde popsána i historie místního průmyslu – slévárna a zpracování vlny. Délka prohlídky i s výstavou trvá většinou třicet minut. Muzeum nabízí návštěvníkům i krátkodobé výstavy. Tak neváhejte a navštivte prostory národopisného muzea.

Historie

Měšťanský dům s neogotickými dekorativními prvky byl postaven kolem roku 1860. A do značné míry je v současné době zachován jeho původní ráz z druhé poloviny devatenáctého století. Zajímavostí domu jsou vyduté okenní výplně, které se nachází v prvním patře.

Otevírací doba

  • březen až prosinec - středa až neděle - 8:30 - 12:00 qa 13:00 - 16:30

Vstupné

  • dospělí - 20 Kč
  • děti, zlevněné - 10 Kč
  • rodinné - 30 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 27.2.2021
Polojasno
2°C
-1°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1038.8hPa
Vítr: 2.8m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Neděle 28.2.
Jasno
6°C
-1°C
Pondělí
1.3.2021
Jasno
6°C
0°C
Úterý
2.3.2021
Jasno
8°C
-1°C
Středa
3.3.2021
Jasno
10°C
1°C

Kontakt

Adresa:
Nejdek 
Web: Národopisné muzeum v Nejdku

Místa v okolí

Nejdek - Město Nejdek je domovem pro 8 tisíc obyvatel. Toto malebné krušnohorské městečko Vás jistě upoutá mnoha historickými památkami a zavítat do Nejdku můžete i na nějaký z hudebních koncertů, nebo třeba na tradiční vánoční jarmark.
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Ski areál Nové Hamry - Obec Nové Hamry je příjemným místem pro trávení dovolené po všechna roční období. Toto oblíbené rekreační místo je však nejčastěji zaplněno v zimě lyžaři (běžkaři i sjezdaři). 
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Pernink - Nad nádražím - Skiareál Pernink Nad nádražím kdysi býval zajímavým lyžařským střediskem v Krušných horách. Počínaje rokem 2015 byl však zrušen, nedaleko odtud byl totiž postaven nový rozsáhlý areál Plešivec, kterému údajně nebylo možné konkurovat. (Tyto fotografie tak bohužel patří minulosti).
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Tichá (zřícenina tvrze) - Z kamenné tvrze Tichá z poloviny 14. století se do dnešních dnů zachovala pouze hranolová věž. Je vysoká 13 metrů a v současné době je upravena na rozhlednu. Koncem roku 2020 byla na věži přistavěna střecha.
Rozhledna Jezerní vyhlídka - Rozhledna Jezerní vyhlídka nedaleko Horní Plané pochází z roku 2016.
Rozhledna Hradišťský vrch - Nedaleko města Kaplice, na Hradišťském vrchu, vyrostla moderní dřevěná stavba vyhlídkové věže s ocelovým točitým schodištěm. Je vysoká 28 metrů a byla postavena podle návrhu architekta Pavla Jury. 
Rozhledna Zámecký vrch (zřícenina hradu Kamenice) - Z bývalé hradní věže v místě zříceny hradu Kamenice byla již v roce 1880 vybudována vyhlídka. Ta však byla kvůli špatnému technickému stavu stržena a na jejím místě vyrostla dřevěná stavba.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.