Nejdek

Město Nejdek je domovem pro 8 tisíc obyvatel. Toto malebné krušnohorské městečko Vás jistě upoutá mnoha historickými památkami a zavítat do Nejdku můžete i na nějaký z hudebních koncertů, nebo třeba na tradiční vánoční jarmark.

Nejdek - to jsou překrásné Krušné hory, mnoho historických budov a mimo jiné bohatý kulturní život

 

Ve městě Nejdek jsou k vidění mnohé zajímavé historické stavby. Nejznámějšími z nich jsou zámek Nejdek, barokní kostel sv. Martina z roku 1354, přestavěný barokně v letech 1755 - 1756. Dále zde můžete spatřit evangelický kostel v novogotickém stylu s jehlancovou střechou věže z roku 1904 a hradní románsko-gotickou věž, která zbyla po původním hradu z poloviny 13. století. Zajímavá je i Nejdecká křížová cesta z let 1851 - 1858.

 

 

Nejdek žije pochopitelně i bohatým kulturním životem, každým rokem se zde v polovině roku pořádají Nejdecké pouti a v prosinci vánoční jarmark. Od podzimu do jara se každý měsíc ve velkém sále kina konají koncerty vážné hudby v rámci Kruhu přátel hudby a v kulturním domě se pořádají hodební koncerty rockové, bigbeatové a jazzové hudební scény. Ve městě je i divadlo Nejdek, městská knihovna a muzeum Nejdek.

 

Rozhledna Pajndl - panorama Krušných hor jako na dlani

 

Rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu Krušnohorského semmeringu - jedná se o horskou část nejvýše položené železniční trati v České republice, která směřuje z Německa z města Johanngeorgenstadt až do Karlových Varů. A velmi pěkný výhled na Krušné hory zažijete z rohledny na Tisovském vrchu (Pajndl).

 

Na své si zde přijdou i milovníci sjezdového a běžeckého lyžování

 

A Krušné hory jsou samozřejmě také vyhledávaným místem v zimním období, nedaleko města mohou lyžaři využívat skiareály Nové Hamry, Potůčky, Plešivec, Boží Dar - Neklid, Klínovec, nebo Náprava Jáchymov. Anebo se vydat na nějakou z vyhlášených běžeckých tratí v okolí Božího Daru, Klínovce a Abertam.

 

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Nejdek 

Místa v okolí

Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km
Ski areál Nové Hamry - Obec Nové Hamry je příjemným místem pro trávení dovolené po všechna roční období. Toto oblíbené rekreační místo je však nejčastěji zaplněno v zimě lyžaři (běžkaři i sjezdaři). 
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Ski areál Pernink - Nad nádražím - Skiareál Pernink Nad nádražím kdysi býval zajímavým lyžařským střediskem v Krušných horách. Počínaje rokem 2015 byl však zrušen, nedaleko odtud byl totiž postaven nový rozsáhlý areál Plešivec, kterému údajně nebylo možné konkurovat. (Tyto fotografie tak bohužel patří minulosti).
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Kmeťovka - Rozhledna Kmeťovka je krásná stylová dřevěná stavba o dvou vyhlídkových patrech.
Rozhledna Trchovnica - Rozhledna Trchovnica je zastřešená stavba dřevem pobité vyhlídkové věže s kamennou podezdívkou.
Rozhledna Klin - Rozhledna Klin nad Oravskou přehradou je dřevěná stavba vyhlídkové věže.
Rozhledna Brabírka - Rozhledna Brabírka je stylová dřevěná stavba na zděné podezdívce.

Nové ubytování

+ přidat
Penzion GRASEL - Ubytování v srdci České Kanady
Krkonoše - levné ubytování - ubytování v soukromí
U Mažňáka - Apartmán v rodinném domě s vlastním vchodem
Kemp Bagr Mohelnice - koupání, kempingový nábytek, stany, chatky - Morava kemp Bagr u Moravičanských jezer jen několik set metrů od města Mohelnice. Možnost využití venkovního nábytku, sportovišť. Spaní v chatkách, nebo ve stanech.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz