Muzeum umění Olomouc

Muzeum umění Olomouc se nachází ve stejnojmenném městě v Denisově ulici. Dříve se jednalo o Galerii výtvarného umění.

Muzeum umění Olomouc patří v současné době k nejvýznamnějším institucím svého druhu na území České republiky. Svůj význam si získalo nejen díky počtu spravovaných sbírkových předmětů, jichž zde najdeme více jak dvě stě tisíc, ale také po stránce odborného záběru a také výstavního programu. Muzeum umění Olomouc se s počtem předmětů řadí hned po Národní galerii v Praze. Muzeum nabízí jak krátkodobé, tak i střednědobé výstavy. K dispozici jsou také dlouhodobé expozice, které představují výtvarnou kulturu od nejstarších dob až po současnost. Vše je rozděleno ve třech objektech: Arcidiecézní muzeum Olomouc, Arcidiecézní muzeum Kroměříž, Muzeum moderního umění. Ze stálých expozic zde najdeme například Dům milovníka umění zastupující řemeslo a umění na přelomu 19. a 20. století.

Historie

Muzeum umění Olomouc je poměrně mladé a jeho založení se datuje v roce 1952. V té době se jednalo ještě o součást Vlastivědného muzea. Samostatnosti se muzeum dočkalo v roce 1989, kdy získalo budovu v centru města.

Otevírací doba

 • denně kromě pondělí - 10:00 - 18:00 (poslední vstup v 17:30)

Vstupné

 • plné vstupné - 50 Kč
 • vstupné se slevou - 25 Kč - děti od 6 do 18 let, studenti, skupiny žáků nebo studentů (min. 5 osob) včetně pedagogického dozoru, senioři, osoby se zdravotním postižením, KPVU (Klub přátel výtvarného umění) s průkazem KPVU, průkaz mezinárodní studentské karty ISIC, IYTC, ITIC, EUROBEDS, držitelé Karty mládeže EURO 26
 • volná vstup - 0 Kč - - děti do 6 let, studenti výtvarných oborů Univerzity Palackého v Olomouci, pracovníci veřejných muzeí a galerií České republiky, učitelé (jen při doprovodu skupiny dětí), členové Spolku přátel Muzea umění Olomouc, členové Uměleckohistorické společnosti v českých zemích, držitelé průkazů ICOMOS, INSEA, majitelé karty Olomouc region Card

Bezplatný vstup

- každou středu a neděli vstup volný

 • 18. 4. – Mezinárodní den památek
 • 1. a 8. 5. – státní svátky
 • 18. 5. - Mezinárodní den muzeí
 • 5. a 6. 7. – státní svátky
 • 11. a 12. 9. – Dny evropského dědictví
 • 28. 9. – státní svátek
 • 28. 10. – státní svátek
 • 17. 11. – státní svátek

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
Olomouc 
Web: Muzeum umění Olomouc

Místa v okolí

Olomouc - Olomouc je univerzitní a statutární město v Hornomoravském úvalu ležící v nivě řeky Moravy při soutoku s Bystřicí. Ve městě o rozloze 10 300 ha žije přes 100 000 obyvatel.
Vzdálenost: 1km
Veřejné bruslení Olomouc - HC Olomouc pořádá veřejné bruslení. Kapacita ledové plochy je omezena počtem 300 osob, vstupenky jsou v prodeji vždy 20 minut před začátkem veřejného bruslení na pokladně zimního stadionu.
Vzdálenost: 1km
Taverna Allegra - italský fastfood a vinotéka, nabízíme italské těstoviny, pizzu, deserty, pultový prodej surovin, víno, káva...
Vzdálenost: 1km
Street workout hřiště Olomouc - Kischova ul. - Street workout sportoviště vyrostlo i v Olomouci. Nadšenci, zapálení pro využívání venkovní posilovny, jej nechali vybudovat ve vnitrobloku bytových domů v Kischově ulici v městské části Povel s celkovými náklady zhruba půl milionu korun.
Vzdálenost: 2km
Rafting Morava - Půjčovna má k dispozici rafty a lodě na řece Moravě. A organizuje zájezdy také do zahraničí (Slovensko, Černá Hora, Slovinsko, Rakousko).
Vzdálenost: 2km
Kemp Krásná Morava Olomouc - Kemp na okraji města Olomouc hned vedle vodáky oblíbené řeky Moravy. Z důvodu polohy je ideální pro vodáky, ale i pro všechny, kteří chtějí strávit pohodové dny v krásné přírodě, ale přitom na dosah krásného historického města.
Vzdálenost: 2km

Nová místa

+ přidat
Vyhlídka Na Plazu - Vyhlídka Na Plazu je předsunutá vyhlídková plošina.
Vyhlídkové místo Karvánka - Na soutoku Střely a Berounky se nachází vyhlídkový bod do krajiny.
Vyhlídkové místo Dobříč - Čivice - Nad obcí Čivice, na horním toku Berounky, se nachází vyhlídkové místo na řeku Berounku a jez u Žíkovského mlýna.
Vyhlídka Poradní skála - Vyhlídka Poradní skála se nachází nedaleko vodáckého kempu u Dolanského mostu, kde bývá obvyklý začátek splouvání řeky Berounky.

Nové ubytování

+ přidat
Hotel Perla Jizery - Stylový Hotel Perla Jizery *** se nachází v malebné vesničce Josefův Důl v Jizerských horách a rozhodně neunikne pozornosti ani náhodných turistů. Nadšení vzbudí už jeho poloha. Romantické zákoutí v horní části obce, kopce, lesy a řeka Kamenice přímo za hotelem. Sjezdovka a lyžařský vlek pro začínající i pokročilé lyžaře je od hotelu vzdálen pouhých 150 metrů!
Hotelový resort Zámek Ratměřice - Zámek Ratměřice - to je stylové ubytování uprostřed přírody, špičková gastronomie v restauraci Sequoia a místo plné zážitků! Pořádáme svatby, společenské a firemní akce. Odložte na chvíli starosti stranou a nechejte se u nás hýčkat.
U Cisare hotel - Hotel U Císaře najdete na Mělníku . www.ucisare.cz
autokemp-ubytovna SK Mšeno - Nabídka ubytování v autokempu SK Mšeno ( Kokořínsko) ve zděné budově, chatkách, stálých karavanech, ale i kempu na třech rovných travnatých stání s možností napojení na elektřinu a odběru pitné vody. Kokořínsko plné skalních pískovcových útvarů. roklin, hradů a zámků.

Nové restaurace

+ přidat
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.