Erbenova vyhlídka

Rozhledna je velmi oblíbenou zastávkou mnoha turistů. Nabízí krásný výhled z patnácti metrů.

Na první pohled by se vám podle názvu zdálo, že kamenná vyhlídka, která se nachází na Dobětické výšině v Ústí nad Labem, vzdává svým názvem hold klasikovy české literatury. Tato myšlenka je však mylná, protože název je odvozen od Alexandra Erbena, což byl předseda ústeckého spolku. Dějiny stavby jsou dlouhé a již roku 1888 císař František Josef I. oslavil své 40. výročí panování. Spolek chtěl pro tuto událost zahájit stavbu vyhlídkové věže. Stavitelem trámové rozhledny o výšce 20 metrů se stal Alwin Köhler, ale věž sloužila pouhých devět let. V roce 1898 byla vztyčena stejným stavitelem nová trámová rozhledna, která oproti předchozí lépe odolává větru. Vydržela však pouhých pět let, protože roku 1903 ji strhla vichřice. Ve 30. letech se spolek rozhodl postavit novou věž. Stavitel Köckert tedy vybudoval hranolovou věž, která byla na počest předsedy spolku pojmenována Erbenova. V současné době je rozhledna vysoká 15 metrů.

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Středa 23.9.2020
Polojasno
19°C
15°C
Srážky: 0.2mm
Tlak: 1007.8hPa
Vítr: 2.5m/s
z jihu
Zítra
Čtvrtek 24.9.
Zataženo
20°C
15°C
Pátek
25.9.2020
Déšť
15°C
9°C
Sobota
26.9.2020
Zataženo
10°C
7°C
Neděle
27.9.2020
Zataženo
10°C
7°C

Kontakt

Adresa:
Ústí nad Labem 

Místa v okolí

Vzdálenost: 2km
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem je okresní, a zároveň krajské město v Ústeckém kraji v severozápadních Čechách. Leží na soutoku řek Bíliny a Labe. Město má přibližně 98 tisíc obyvatel.
Vzdálenost: 3km
Sushi bar - Nově otevřený sushi bar v Ústí nad Labem v Zámečnické ulici. Příjemné prostředí, příjemný personál, čerstvé luxusní sushi
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Street workout park Ústí nad Labem - Neštěmice - V Ústí nad Labem - Neštěmicích je k dispozici všem zájemcům po celý rok zdarma venkovní cvičiště.
Vzdálenost: 4km
hostinec Na Kopečku - Nově zrekonstruovaný hostinec s vyhlídkovou věžičkou leží u silnice Ústí n. L. Česká Lípa.
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Na kopečku - V roce 2007 byla postavena na okraji obce Licoměřice pěkná dřevěná rozhledna.
Rozhledna Na Chlumu - Na konci 19. století stála poblíž Slatiňan kamenná rozhledna, která sloužila svému účelu mnoho desítek let. Postrádala však údržbu a musela být pro špatný technický stav uzavřena. Teprve v roce 2013 byla provedena rozsáhlá rekonstrukce, aby mohla rozhledna dále sloužit veřejnosti.
Rozhledna Jahůdka - V roce 2008 byla postavena dřevěná rozhledna s poetickým názvem Jahůdka, se třemi patry vyhlídkových ploch. Stavba je vysoká 12 metrů.
Rozhledna (vodárenská věž) Chrast u Chrudimi - Bývalá vodárenská věž byla v provozu poblíž města Chrast u Chrudimi až do roku 1978. Dnes slouží jako rozhledna.

Nové ubytování

+ přidat
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.
Ubytování České Budějovice - Ubytování České Budějovice patří mezi kvalitní levné penziony se snídaní, nedaleko centra města. Penzion České Budějovice akceptuje pobyt se psem po dohodě s recepcí, bezproblémová dopravní dostupnost, snadné parkování před objektem, nebo na parkovišti.

Nové restaurace

+ přidat
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.
Pivnice U Karla IV. - Pivnice U Karla IV. se nachází na Praze 2 nedaleko hradu Vyšehrad. Pivnici dokresluje útulný interiér s možností využítí sklepních prostor pro soukromé a firemní akce. Pivnice mimo dobré pivo, nabízí i známá česká jídla, ale i mezinárodní kuchyni.