ZOO Olomouc

ZOO v Olomouci je velmi oblíbené nejen mezi místními obyvateli. Má vysokou návštěvnost a to díky bohatosti živočišných druhů.

Historie zoologické zahrady

Zoologická zahrada Olomouc se nachází na Svatém Kopečku. Veřejnosti byla zpřístupněna již v roce 1956 a v areálu zahrady se nachází také moderní kovová rozhledna, která je také velmi navštěvovaná. Provizorní zookoutek ve středu Olomouce vznikl již na počátku 50. let 20. století a nabízel pohled na jeleny, srnce, pávy a také andulky. V této době byl velký zájem veřejnosti rozšířit tento zookoutek, a proto bylo vypracováno hned několik možností o zřízení zoologické zahrady v Olomouci. Přípravné práce a stavba začala v polovině roku 1952, přičemž se její slavnostní otevření konalo 3. června o čtyři roky později. V ZOO jsou od roku 1958 umístěna i exotická zvířata, čímž byla navýšena návštěvnost díky zvědavosti lidí. V 80. letech byly zmodernizovány staré pavilony a pokračovalo se ve výstavbě nových pavilonů, jako například pavilon hyen. V 90. letech byl dokončen pavilon žiraf a také obří akvárium pro žraloky.

Zoologická zahrada dnes

ZOO Olomouc se může chlubit pavilonem netopýrů z roku 2000 či průchozí výběh pro makaky. Návštěvnost rok co rok roste, a proto je v ZOO umístěna i restaurace pro odpočinek a také mnoho odpočinkových míst. V zahradě přibývají stále nová zvířata, rodí se mláďata a neustále dochází k obnově areálu. Procházka zoologickou zahradou vám jistě zpříjemní výlet do Olomouce. ZOO je vhodné také pro děti, protože trasa není nikterak náročná. Máte možnost zde zhlédnout zvířata, jako bernešku havajskou, hroznýše psohlavého, husici liščí, lamu aplaku či luňáka hnědého, malpu plačtivou a mnoho dalších.

Otevírací doba

 • leden, únor - denně - 9:00 - 16:00
 • březen - denně - 9:00 - 17:00
 • duben až srpen - denně - 9:00 - 18:00
 • září - denně - 9:00 - 17:00
 • říjen až prosinec - denně - 9:00 - 16:00

Zoo je nutné opustit do 2 hodin po uzavření pokladen.

 

Vstupné 

 • dospělí - březen - říjen 110 Kč, listopad - únor 80 Kč
 • děti od 3 do 15 let  - březen - říjen 70 Kč, listopad - únor 50 Kč
 • studenti do 26 let, důchodci - březen - říjen 70 Kč, listopad - únor 50 Kč
 • děti do 3 let - zdarma
 • Držitelé průkazů ZTP/ZTP P - sleva 50%
 • Školy v období školního roku (září až červen) - 40 Kč
 • Pes (musí být na vodítku a mít nasazený náhubek) - 50 Kč
 • Roční rodinná vstupenka na 20 jednotlivých vstupů - 900 Kč

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Neděle 17.1.2021
Skoro jasno
-7°C
-13°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1019.5hPa
Vítr: 2.1m/s
z severo-východu
Zítra
Pondělí 18.1.
Zataženo
-10°C
-8°C
Úterý
19.1.2021
Zataženo
0°C
0°C
Středa
20.1.2021
Polojasno
2°C
0°C
Čtvrtek
21.1.2021
Skoro jasno
4°C
2°C

Kontakt

Adresa:
Olomouc 
Web: ZOO Olomouc

Místa v okolí

Svatý Kopeček - Svatý Kopeček je městská čtvrť, poutní místo, historická obec v katastrálním území statutárního města Olomouc. Je významnou rekreační lokalitou zejména pro obyvatele města Olomouc. 
Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 2km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Letná (Královská výšina) - Rozhledna Letná v Teplicích je jednou z nejstarších kamenných staveb tohoto druhu v Česku. Její vznik se datuje do roku 1897, vznikla při příležitosti třicátého výročí panování habsburského císaře Františka Josefa I.
Rozhledna Kohout - Rozhledna Kohout patří sice k menším, ale nejstarším stavbám vyhlídkových věží v Česku. Její vznik se datuje do roku 1908 a zasloužil se o ni Spolek německých turistů.
Rozhledna Jeřabina - Rozhledna Jeřabina je jednou z nejstarších vyhlídkových staveb na území České republiky. 
Rozhledna Janov u Děčína - V roce 2013 nechal mobilní operátor vztyčit poblíž obce Janov ocelový stožár.

Nové ubytování

+ přidat
Kemp a hostinec na Slapnici - Kemp a hostinec Na Slapnici se nachází na území Křivoklátska, 800m od soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky, mezi obcemi Skryje a Čilá. Jedinečná přírodní rezervace Skryjská jezírka je vzdálena jen 20 minut chůze. V krajině obklopující kemp jsou trasy pro turistiku a náročnější cyklistiku. Ubytovat se v kempu můžete v 8 chatách, jejichž celková kapacita je 37 osob a v 8-10 stanech i 1-2 karavanech. www.kempnaslapnici.cz
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.