Roztoky

V Roztokách žije přibližně 8 tisíc obyvatel. Město však zažívá velký stavební boom, staví se v Žalově a v nové čtvrti Solníky.

Roztoky jsou satelitním sídlištěm hlavního města Prahy

 

Město Roztoky se dnes rozrůstá, v roce 2005 tu dokonce vznikla celá nová čtvrť Solníky. Vyrostlo zde více než 200 obytných domů a nová výstavba pokračuje i v Žalově. Roztoky jsou satelitním sídlištěm hlavního města Prahy, většina obyvatel dojíždí do Prahy za prací a původní význam zemědělství, které ve zdejší oblasti vzkvétalo před několika desítkami let, je dnes minimální.

 

V Roztokách je v provozu bývalá tzv. Penicilinka, postavená v letech 1945 - 1948. Dnes je sídlem VUAB Pharma a.s. a zdejšími obyvateli není pro silný a nepříjemný zápach zrovna v oblibě.

 

 

 

Mapa okolí

zvětšit

Počasí

yr.no
Dnes Sobota 28.11.2020
Zataženo
1°C
0°C
Srážky: 0mm
Tlak: 1024.4hPa
Vítr: 1.1m/s
z severo-severo-západu
Zítra
Neděle 29.11.
Polojasno
3°C
2°C
Pondělí
30.11.2020
Polojasno
3°C
-2°C
Úterý
1.12.2020
Sněžení
1°C
0°C
Středa
2.12.2020
Polojasno
1°C
-4°C

Kontakt

Adresa:
Roztoky 

Místa v okolí

Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 3km
Vzdálenost: 4km
Street Workout park Praha 8 - Bohnice - Moderní Street Workout Park vyrostl také v Praze - Bohnicích, nachází se na křižovatce ulic Hlivická a Ústavní. Venkovní cvičiště zde vybudovala firma RVL 13 (Revolution 13).
Vzdálenost: 4km
Vzdálenost: 4km
Tropický skleník Fata Morgána - Botanická zahrada Praha - Nenechte si ujít jedinečnou příležitost spatřit na vlastní oči exotické motýly v tropickém skleníku Fata Morgána (Botanická zahrada Praha).
Vzdálenost: 5km
Rozhledna Obora - Rozhledna Obora byla postavena v roce 2009 v pražské zoologické zahradě.
Vzdálenost: 5km

Nová místa

+ přidat
Rozhledna Obecnice - Rozhledna Obecnice pochází z roku 2011. Byla postavena ze smrkových trámků ve shodném projektu s dalšími pěti rozhlednami, které tvoří součást tzv. Mikroregionu Východní Slovácko.
Workout Bošovice - Když sem jel okolo, zahlídl jsem v těchto místech nějaké hrazdy, nevím přesně, o co go..
Workout Svatobořice-Mistřín - Nový a dobře vybavený workout (cca od 2018/19) hned u cyklostezky. Najdete tam všechno. Hodně hrazd, bradla, stalky, kruhy. Jediná nevýhoda je, že když je hezky, tak se tam nahrne spousta děcek.
Workout Lovčice - Pěkný workout u hřiště, na který bohužel nikdo nechodí. Hrazdy, bradla, stalky, pneumatika, na zemi tráva

Nové ubytování

+ přidat
Penzion Sova - Ubytování v soukromí , www.sova.unas.cz
Ubytování BRLOH Sedloňov v O.h. - Nabízíme sportovně koncipované ubytování v srdci Orlických hor s všudepřítomnou přírodou. Přes léto ideální místo na turistiku a cyklistiku, v zimě v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Ideální ubytování pro rodiny s dětmi, partu turistů, nebo třeba sportovní kluby.
Kemp Řevnice - Kemp Řevnice - ubytování v chatkách a maringotkách. Vhodné pro rodiny s dětmi, turisty a cykloturisty.
Hotel U Splavu, Kostelec nad Orlicí - Celoroční ubytování v 1 - 3 lůžkových pokojích a apartmánech s vlastním sociálním zařízením s možností snídaní a polopenze v rekreační oblasti města Kostelce nad Orlicí. Přímo na břehu řeky Divové Orlice. V sousedství koupaliště, tenisové kurty a půjčovna lodí. Bezprostředně kolem hotelu vedou turistické a cykloturistické stezky.

Nové restaurace

+ přidat
Hospůdka U Lucyka - Malebná hospůdka ve které se můžete najíst. Tato hospůdka má svou tradici. Je v blízkosti hradu Kokořín.
Kavárna v Království času Protivín - Odpočinek pro dospělé, zábava pro děti.
Hostinec U Dudka - Hostinec U Dudka www.ududka.cz je rodinná restaurace s odpoledním provozem a zaměřením na grilované speciality a kvalitu obsluhy. Našim cílem je, aby se u nás hosté cítili příjemně. Provozní doba je od 15 hodin a gril od 17 hodin každý den.
Pizzeria Einstein - V Pizzeria Einstein v ulici Šmeralova každý den připravují lahodnou a křupavou pizzu z nejčerstvějších surovin.