Zámek Načeradec

Zámek Načeradec byl postaven roku 1734 Františkem Josefem ze Starhembergu, který pocházel z významného rakouského šlechtického rodu. Za téměř tři století své existence vystřídal zámek mnoho majitelů a jeho funkce se měnily.

V roce 1925 zámek získala skupina válečných poškozenců, kteří v něm zřídili dětský domov. Zámek sloužil také jako internátní škola či jako výchovný ústav do konce 80. let minulého století. Nynější majitelé pochází z Načeradeckého   kraje. Cílem renovace je zejména stavebně-technická obnova krásné historické památky, vytvoření nového ubytovacího a kulturně-společenského prostoru pro potřeby a aktivity místních, turistů a návštěvníků z blízkého i  širokého okolí. 

Součástí zámeckého areálu v novobarokním stylu, je rozsáhlý anglický park. Kouzlo parku vás lehce pohltí uklidňující energií, i krátký čas strávený ve stínu zelených velikánů vám dokáže zlepšit náladu.

V letních měsících funguje v zámeckém parku bistro Polepšovna. Zde je připraveno občerstvení pro zpříjemnění procházky parkem nebo posezení s výhledem na památnou lípu. Z nabídky bistra si určitě vyberou děti i dospělí. Ať už si chcete pochutnat na dobré kávě s točenou zmrzlinou nebo se můžete osvěžit domácí limonádou, chladným točeným pivem nebo skleničkou prosecca.

Zámek je v současné době nepřístupný. 

 

 

Otevírací doba:
úterý - čtvrtek 15 - 21
pátek - neděle 12 - 24

Mapa okolí

zvětšit

Kontakt

Adresa:
257 08 Načeradec
Načeradec 
Web: Zámek Načeradec
Email: info@zameknaceradec.cz
Telefon: +420 602 251 237

Místa v okolí

Vzdálenost: 1km
Vzdálenost: 4km
Hostinec Kamberk s ubytováním - Něco o Kamberku Kamberk je obec ležící v okrese Benešov ve Středočeském kraji u hranice Jihočeského kraje v tzv. Blanické brázdě, kterou protéká řeka Blanice. Nadmořská výška obce je 398 m. Obec se rozkládá asi 14 km jižně od města Vlašim. Žije zde 136 obyvatel. Kamberský rybník Sportovní rybolov Kamberk Telefon Jiří Kubec 777 60 29 06 Babor Mir. (602 30 44 94)
Vzdálenost: 5km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 6km
Vzdálenost: 7km
Vzdálenost: 7km

Nová místa

+ přidat
Klen na Horní Sněžné - Nedaleko Volar se nachází mohutný javor klen, chráněný jako památný strom.
Borovice Jeffreyova - Mezi Horní Planou a Novou Pecí na Šumavě, na levém břehu přehrady Lipno, objevíte krásný exemplář státem chráněného stromu borovice Jeffreyova.
Stromořadí nad zámeckou zahradou v Českém Krumlově - Nad zámeckou zahradou v Českém Krumlově objevíte poněkud opomíjené stromořadí.
Lípa Velkolistá ve Zlaté Koruně - V sousedství kláštera Zlatá Koruna se nachází památná lípa velkolistá.

Nové ubytování

+ přidat
Levné ubytování České Budějovice pension Minor - Levné ubytování České Budějovice pension Minor nabízí kvalitní pobyt za nejlepší přijatelnou cenu. Ubytování nedaleko centra města i výstaviště České Budějovice, nedaleko kolejí VŠTE, firmy Robert Bosch a pivovaru Budvar.
Chalupa U Bobra - Chalupa se nachází v Beskydech. Ubytování je pro rodinku, kde mají domácí prostředí s veškerým vybavením, počet lůžek je 9 až 12 osob. Na zahradě je posezení s grilem. V blízkosti je lanová dráha na výlety na Pustevny a nejen pro děti lanový park Tarzanie.
Chata Lucie - Rodinná Chata Lucie se nachází na úpatí hory Říp, pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování až pro 12 osob v plně vybavené chatě. Během pobytu zajisté oceníte bezdrátový internet, saunu, gril, krb, trampolínu, v létě bazének a spoustu dalšího vybavení pro zpříjemnění pobytu.
Chata Lucie - Tato rodinná chata se nachází pod úpatí hory Říp a leží pouhých 30 minut od Prahy. Ubytování na chatě až pro 12 osob. Během pobytu využijete plně vybavenou chatu se saunou, wifi, krbem, grilem, trampolínou, bazénem v létě a dalším zařízením pro zpříjemnění pobytu.

Nové restaurace

+ přidat
Zámecká restaurace - Restaurace Pivovar a Penzion GRASEL
Hostinec a kemp na Slapnici - Hostinec a kemp Na Slapnici leží v hezké krajině nedaleko soutoku Zbirožského potoka a řeky Berounky mezi obcemi Skryje a Čilá, kousek od okouzlující přírodní rezervace Skryjská jezírka. Je to malý, klidný a čistý kemp, ideální pro rodiny s dětmi.
Restaurant Sequoia - Restaurace Sequoia je součástí hotelového resortu Zámek Ratměřice. Vynikajícímu renomé se těší především díky nabídce česko-slovenských gastro klasik v nové svěží podobě.
Restaurace Krčma - Restaurace Krčma se nachází v areálu Hradu Červený Újezd a nabízí českou kuchyni ve stylovém prostředí. Otevírací doba je od čtvrtka do neděle po celý rok. Více informací najdete na www.hrad-cervenyujezd.cz